۱۰ غذای بدون گوشت؛ آشپزی در دوران تنگنا

۱۰ غذای بدون گوشت؛ آشپزی در دوران تنگنا
گاهی اوقات برای شما هم پیش آمده که یا در خانه گوشت ندارید و یا می‌خواهید یک غذای سبک بدون گوشت درست کنید، اما چیزی به ذهنتان نمی‌رسد. امروز ما در این مطلب، ۱۰ غذای بدون گوشت را برای شما آورده‌ایم که می‌تواند در آشپزی به شما کمک کند.

برترین ها: گاهی اوقات برای شما هم پیش آمده که یا در خانه گوشت ندارید و یا می خواهید یک غذای سبک بدون گوشت درست کنید، اما چیزی به ذهنتان نمی رسد. امروز ما در این مطلب، ۱۰ غذای بدون گوشت را برای شما آورده ایم که می توانید با کلیک کردن بر روی لینک طرز تهیه، دستور پخت غذای مورد نظرتان را بخوانید. این لیست می تواند در آشپزی به شما کمک کند. با ما همراه باشید.

۱. کته عدس بدون گوشت

غذاهای بدون گوشت

عدس پلو یکی از غذاهای بااصالت و پُرطرفدار است که در تهیه آن اکثر اوقات از گوشت هم استفاده می شود. اما می توانید به جای عدس پلو با گوشت، کته عدس بدون گوشت درست کنید که طعم بی نظیری دارد و با یک بار امتحان کردن، عاشق آن می شود. طرز تهیه کته عدس را اینجا بخوانید.


۲. کوکو سبزی

غذاهای بدون گوشت

کوکو سبزی یکی دیگر از گزینه های غذاهای بدون گوشت است که علاوه بر طعم خیلی خوب، بسیار طرز تهیه راحتی دارد. اگر از طعم معمولی کوکو سبزی خسته شده اید، پیشنهاد می کنیم با طرز تهیه ای که ما برای شما آورده ایم یک بار این غذا را درست کنید و خودتان را به تجربه ی یک طعم فوق العاده دعوت کنید. طرز تهیه کوکو سبزی با طعمی متفاوت را اینجا بخوانید.


۳. پوره سیب زمینی

غذاهای بدون گوشت

پوره سیب زمینی را می توان هم به عنوان پیش غذا سرو کرد و هم به عنوان غذای اصلی. پوره سیب زمینی بسیار طعم خوبی دارد و سرشار از ویتامین است و برای کودکان نیز غذایی بسیار مغذی ست. خوب است برای بهره بردن از خاصیت های این غذا و تنوع در برنامه غذایی، این غذای خوشمزه را به برنامه آشپزی خود اضافه کنید. طرز تهیه پوره سیب زمینی را اینجا بخوانید.


۴. دمپختک

غذاهای بدون گوشت

دمپختک یک پلوی فو ق العاده خوشمزه و پرطرفدار می باشد که درست کردن آن هم آسان است هم به صرفه. اگر دوست داشتید غذای برنجی بخورید اما در تهیه آن از گوشت استفاده نکنید، دمپختک گزینه ی بسیار خوبی می باشد. این غذا را درست کنید و با خوردن ترشی این لذت را چندبرابر کنید. طرز تهیه دمپختک را اینجا بخوانید.


۵. کوکو سیب زمینی

غذاهای بدون گوشت

کوکو سیب زمینی یکی از خوشمزه ترین انواع کوکو ها محسوب می شود که مانند کوکو سبزی خیلی پرطرفدار است. این غذای فوری را می توانید به عنوان یک ناهار یا شام سبک درست کنید. طعم عالی این کوکو را با خیارشور و گوجه و یا ترشی تکمیل کنید. طرز تهیه کوکو سیب زمینی را اینجا بخوانید.


۶. فلافل

غذاهای بدون گوشت

یکی دیگر از گزینه های پیشنهادی غذاهای بدون گوشت، فلافل است. فلافل هم یک غذای خوشمزه و سریع است و هم یک غذای کم هزینه، و صرف نظر از سرخ شدن و پر روغن بودنش که آن هم قابل حل می باشد، پرخاصیت محسوب می شود. می توانید مواد فلافل را آماده کنید و قالب بزنید و در فریزر نگهداری کنید، تا در زمانی که نمی دانستید چه غذایی درست کنید، سریع یک ساندویچ خوشمزه و عالی آماده کنید. طرز تهیه فلافل خانگی را اینجا بخوانید.


۷. خورشت بادمجان بدون گوشت

غذاهای بدون گوشت

شاید بتوان گفت بادمجان از لذیذترین خوراکی های موجود در دنیا می باشد، که عاشقان زیادی هم دارد. خورشت بادمجان هم به دلیل طعم فوق العاده ی آن، طرفداران بسیاری دارد. این خورشت آنقدر خوشمزه است که می توان آن را بدون گوشت هم تهیه کرد. طرز تهیه خورشت بادمجان بدون گوشت را اینجا بخوانید.


۸. رول اسفناج

غذاهای بدون گوشت

حالا که فصل اسفناج رسیده، نباید از این سبزی خوش طعم و پرخاصیت غافل شوید. رول اسفناج می تواند یک گزینه خوب و خوشمزه برای مواقعی باشد که می خواهید یک غذای بدون گوشت درست کنید. رولت اسفناج یک غذای متفاوت با طعمی جدید است که پیشنهاد می کنیم یک بارهم که شده حتما آن را امتحان کنید؛ نهایتا از طعم آن خوشتان نخواهد آمد و دیگر درست نمی کنید. طرز تهیه رول اسفناج را اینجا بخوانید.


۹. دوپیازه

غذاهای بدون گوشت

دوپیازه، یک غذای قدیمی و خوشمزه است که هم مواد اولیه بسیار کمی دارد و هم طرز تهیه راحتی دارد و خیلی سریع آماده می شود. پیشنهاد می کنیم دوپیازه را امتحان کنید چراکه با خیارشور و گوجه و سبزی خوردن، طعمی را تجربه خواهید کرد که تصورش را هم نمی کردید. طرز تهیه دوپیازه را اینجا بخوانید.


۱۰. چنگل قلیه

غذاهای بدون گوشت

چنگل قلیه یا قلیه چغندر بابل، نام مشابهی با قلیه ماهی یا قیله میگو دارد، اما کاملا گیاهی است و هیچ گونه مواد گوشتی به آن اضافه نمی شود. چنگل قلیه یا قلیه چغندر یکی از غذا های مقوی و سرشار از ویتامین محلی شهر بابل واقع در استان مازندران است که در سایر شهر های این استان نیز طبخ می شود. این غذا را درست کنید و از طعم عالی آن لذت ببرید. طرز تهیه چنگل قلیه را اینجا بخوانید.

شما چه غذاهای دیگری می شناسید که بدون گوشت تهیه می شوند؟

افزودن نظر