طرز تهیه ترشی غوره و غوره شور

"غوره غوره" و "شور غوره" را مانند خیارشور، هم به همراه غذا و هم به عنوان طعم دهنده و چاشنی در انواع غذاهایی که نیاز به غوره تازه هست، استفاده می کنند.

روش های مختلف دم كردن قهوه

نوشیدنی قهوه نوعی نوشیدنی گرم است كه از دانه برشته شده قهوه كه از گیاه قهوه بدست می آید، تهیه می شود.

نکات کلیدی برای درست کردن جوجه کباب

شاید ظاهرا درست کردن جوجه کباب ساده به نظر برسد. پیاز و آبلیمو و نمک و زعفران را به تکه های جوجه اضافه کرده و روی آتش کباب می کنیم.

بهترین روش پخت بوقلمون

پخت بوقلمون کامل و بی عیب و نقص حتی برای بزرگترین سرآشپزها هم کاری پر استرس است. در این مقاله راهکارها و نکاتی برای پخت یک بوقلمون خوشمزه ارائه می گردد. امیدوارم با بکارگیری آنها در آشپزی خود موفق باشید.

نحوه پاک کردن کنگر

می توانید با استفاده از مراحل زیر کنگرهایتان را به ساده ترین صورت تمییز کنید. ابتدا ساقه ی کنگر ها را جدا کرده و سپس با چاقوی تیز تیغ های کنگر را بکنید و …

معرفی 2 غذا برای بیرون بردن | سریع ترین خوشمزه ترین غذاها

امروز 2 غذا برای بیرون بردن رابه شـما معرفی می‌کنیم، 2 غذای محبوب و سریع کـه هم دردسر کمتری برای پخت دارد و هم طعم آن شـما را راضی نگه می دارد. فرقی نمی کند کـه می‌خواهید بـه پیک نیک بروید یا ناهارتان رابه سرکارتان ببرید و یا این کـه غذای مدرسه فرزندتان باشد. این غذاها همه ی جا جواب گو هستند، در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید تا این غذاها رابه همراه دستور پخت شان مرور کنیم.

فنون پخت باقالی + خواص باقالی

باقلا (باقالی، باقله) گیاهی است علفی و یکساله که ارتفاع آن گاهی تا 2 متر هم می رسد. برگ های این گیاه متناوب و مرکب است. گل های باقالی درشت و سفید با لکه های سیاه و بنفش است. میوه آن همچون لوبیا دارای غلافی پوشیده از کرک می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با خواص باقالی و فنون پخت باقالی آشنا شوید.