نسخه 5G گلکسی نوت 10 با قیمت پایه ۱۳۰۰ دلار به بازار عرضه می‌شود

نسخه 5G گلکسی نوت 10 با قیمت پایه ۱۳۰۰ دلار به بازار عرضه می‌شود
نسخه ی 5G گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ با شروع قیمت ۱۳۰۰ دلار و درابتدا به صورت انحصاری توسط ورایزن در آمریکا به بازار عرضه می شود.

اسفندماه سال گذشته کره ای ها در کنار معرفی نسخه ی معمولی گلکسی اس ۱۰، نسخه ی 5G این دستگاه را نیز به عنوان نخستین گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی از شبکه ی اینترنت نسل پنجم معرفی کردند. در آن مقطع زمانی، ابتدا ورایزن، اپراتور تلفن آمریکا مسئولیت پشتیبانی از نسخه ی 5G گلکسی اس 10 را در برعهده داشت.

به نظر می رسد کره ای ها تصمیم گرفته اند برای گلکسی نوت ۱۰ نیز مسیر مشابه نسخه ی 5G گلکسی اس ۱۰ را دنبال کنند. گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پلاس معرفی شدند و درکنار این دو گوشی هوشمند سامسونگ، نسخه ی 5G گلکسی نوت ۱۰ در ابتدا با پشتیبانی اپراتور تلفن همراه ورایزن آمریکا به بازار عرضه می شود.

گلکسی نوت 10 سامسونگ / galaxy note10 samsung

مقاله های مرتبط:

  • بیانیه مطبوعاتی سامسونگ درباره گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 10 پلاس
  • قلم S Pen گلکسی نوت 10 از حسگر حرکت ۶ جهته و ژست حرکتی بهره می برد

البته انتظار می رود در ادامه نسخه ی 5G گلکسی نوت ۱۰ در سایر بازارهای بین المللی نیز دردسترس کاربران قرار گیرد. قیمت نسخه ی 5G گلکسی نوت ۱۰ با ظرفیت حافظه ی داخلی ۲۵۶ گیگابایتی، ۱۲۹۹.۹۹ دلار ( ۵۴.۱۶ دلار در هر ماه برای بازه ی زمانی ۲۴ ماهه) و قیمت نسخه ی دیگری با ظرفیت حافظه ی داخلی ۵۱۲ گیگابایت ۱۳۹۹.۹۹ دلار ( ۵۸.۳۳ دلار در ماه ) تعیین شده است.

نسخه ی 5G گلکسی نوت ۱۰ نیز همانند نسخه ی استاندارد گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پلاس از تاریخ ۲۳ اوت برابر با اول شهریورماه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. علاقه مندان می توانند نسخه ی 5G گلکسی نوت ۱۰ را از ساعت ۱۲ ظهر روز ۸ اوت برابر با ۱۷ مردادماه، پیش سفارش کنند. دستگاه در سه رنگ سفید، مشکی و aura، همانند سایر نسخه های گلکسی نوت ۱۰ به بازار عرضه خواهد شد.

از نظر مشخصات سخت افزاری، نسخه ی 5G گلکسی نوت ۱۰ مزیت خاصی نسبت به نسخه ی معمولی آن ندارد و تنها تفاوتی که در مشخصات این دو گوشی هوشمند به چشم می خورد، ظاهرا قابلیت پشتیبانی از شبکه ی اینترنت نسل پنجم است. نسخه ی 5G گلکسی نوت ۱۰ از نمایشگر ۶.۸ اینچی بهره می برد و مشخصات دوربین آن دقیقا مشابه نسخه ی معمولی دستگاه است. درنظر داشته باشید که نسخه ی 5G گلکسی اس ۱۰ از نمایشگر کمی بزرگتر از گلکسی اس ۱۰ معمولی بهره می برد و با حسگر ToF معرفی شد. در گوشی های هوشمند سری گلکسی نوت ۱۰، کره ای ها نسخه ی گلکسی نوت ۱۰ پلاس را با حسگر ToF به بازار عرضه خواهند کرد.

پیش تر سامسونگ اعلام کرده بود که نسخه ی 5G گلکسی نوت ۱۰ در ابتدا به صورت انحصاری توسط ورایزن پشتیبانی می شود ولی در ادامه و پس از پایان بازه ی زمانی که پشتیبانی دستگاه در انحصار ورایزن قرار دارد، اپراتورهای دیگری همچون اسپرینت، تی- موبایل و AT&T نیز از این گوشی هوشمند پشتیبانی خواهند کرد. در حال حاضر هر سه اپراتور تلفن همراه، نسخه ی 5G گلکسی اس ۱۰ را به فروش می رسانند.

در حال حاضر تنها مشکلی که در مورد گوشی های هوشمند 5G مطرح می شود، پوشش دهی شبکه ی 5G است. هر چهار اپراتور تلفن همراه ایالات متحده در حال استقرار زیرساخت های شبکه ی اینترنت نسل بعدی هستند و شهرهای بسیاری در آمریکا، اینترنت پرسرعت نسل پنجم را پوشش می دهند. اما مناطقی هستند که هنوز تحت پوشش شبکه ی اینترنت پرسرعت قرار ندارند.

گلکسی بوک اس معرفی شد؛ لپ‌تاپ سامسونگ با عمر باتری ۲۳ ساعته
بیانیه مطبوعاتی سامسونگ درباره گلکسی گلکسی واچ اکتیو 2 آندر آرمور
بیانیه مطبوعاتی سامسونگ درباره گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 10 پلاس
قلم S Pen گلکسی نوت 10 از سنسور حرکت ۶ جهته و ژست حرکتی بهره می‌برد
گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 10 پلاس معرفی شدند؛ خداحافظی با حاشیه‌ها

افزودن نظر