سیستم‌عامل iPadOS از ۸ مهر دردسترس قرار می‌گیرد

سیستم‌عامل iPadOS از ۸ مهر دردسترس قرار می‌گیرد
اپل قصد دارد سیستم عامل iPadOS را از ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) دراختیار کاربران مدل های مختلف آیپد قرار دهد.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، در شروع کار، سیستم عامل جدید iPadOS صرفا یک تغییرنام است؛ اما اپل امروز در رویداد معرفی آیفون های جدید، تاریخ ۸ مهر را برای انتشار iPadOS مشخص کرد. پس از آن، سیستم عامل آیفون ها و آیپدها متمایز خواهد شد و iOS روی آیفون ها و iPadOs روی آیپدها نصب خواهد شد. هنوز دقیقا مشخص نیست ازنظر فنی و زیرساختی این دو سیستم عامل چقدر با یکدیگر متفاوت خواهند بود؛ اما مشخصا اپل تلاش خواهد کرد تفاوت های محسوسی بین این دو سیستم عامل ایجاد کند تا بتواند آیپد را به ابزاری کارآمدتر و قدرتمندتر تبدیل کند.

مقاله ی مرتبط:

  • ده ویژگی مهم و متمایزکننده سیستم عامل iPadOS

اپل در سیستم عامل iPadOS خود برخی از ویژگی هایی را به آیپد اضافه می کند که کاربران مدت ها است بدنبال آن ها هستند. از مهم ترین این ویژگی ها می توان به اضافه شدن ویجت ها به صفحه ی اصلی، مرور صفحات وب در سطح کامپیوترهای رومیزی ازطریق نسخه ی جدید سافاری و بهبود چندوظیفگی اشاره کرد.

اپل قصد دارد iPadOS را ابتدا با آیپد ۱۰.۲ اینچی جدید خود دراختیار کاربران قرار دهد. پیش فروش آیپد جدید از همین امروز شروع می شود و ۸ مهر دراختیار کاربران قرار می گیرد. کاربران آیپد ایر ۲ یا جدیدتر و آیپد پرو نسل پنجم به بعد و آیپد مینی ۴ به بعد نیز می توانند به زودی iPadOS را روی تبلت های خود تجربه کنند.

اپل سه برنامه مطالعاتی جدید در حوزه سلامت معرفی کرد
تراشه U1 چیست و در آیفون 11 چه می‌کند؟
اپل واچ استودیو، ابزاری جدید برای شخصی سازی ظاهر ساعت هوشمند اپل
به‌دنبال معرفی آیفون 11، قیمت آیفون های قدیمی کاهش یافت
تاریخ انتشار iOS 13 مشخص شد

افزودن نظر