سامسونگ پروژه جدیدی برای استفاده‌ی مجدد از گوشی‌های قدیمی معرفی کرد

سامسونگ پروژه جدیدی برای استفاده‌ی مجدد از گوشی‌های قدیمی معرفی کرد
پروژه ی Galaxy Upcycling at Home سامسونگ گوشی های قدیمی سری گلکسی را به دستگاه های کاربردی در خانه تبدیل می کند. سامسونگ با این پروژه می کوشد حجم زباله های الکترونیکی را کنترل کند.

سامسونگ سال ۲۰۱۷ پروژه ی جدیدی روی کار آورد که با نام گلکسی آپسایکلینگ (Samsung Galaxy Upcycling) شناخته می شد. براساس گزارش خبرگزاری اندرویدسنترال، در آن زمان مهندسان سامسونگ روی راهکارهایی کار می کردند تا از گوشی های هوشمند قدیمی سامسونگ برای تولید دستگاه های جدید حوزه ی اینترنت اشیاء (IoT) بهره بگیرند.

سامسونگ با پروژه ی Galaxy Upcycling می کوشید حجم زباله های الکترونیکی تولیدشده ی دستگاه هایش را کاهش دهد. از زمان معرفی این پروژه ی سامسونگ در سال ۲۰۱۷ تاکنون، اخبار چندانی درباره اش منتشر نشده است؛ با این حال، شرکت کره ای در کنفرانس مطبوعاتی مراسم CES 2021 اعلام کرد پروژه ی Galaxy Upcycling را گسترش می دهد. ازاین رو، Galaxy Upcycling at Home را معرفی کرد.

ایده ی اصلی پشت پروژه ی Galaxy Upcycling at Home بسیار ساده است. اگر در خانه گوشی قدیمی سری گلکسی دارید که دیگر به عنوان گوشی اصلی از آن استفاده نمی کنید، به روزرسانی نرم افزاری ویژه ای می توانید روی آن نصب کنید. با نصب این به روزرسانی، خواهید توانست از گوشی قدیمی تان در خانه برای انجام کارهای دیگر بهره ببرید.

سامسونگ در کنفرانس مطبوعاتی اش چند مثال از کاربرد این گوشی های قدیمی در خانه ارائه داد. به لطف Galaxy Upcycling at Home می توانید از گوشی قدیمی خود به عنوان ابزاری ویژه برای شنیدن صدای گریه ی کودک استفاده کنید. همچنین، در نقش راهکاری برای مراقبت از حیوانات خانگی می تواند ظاهر شود؛ مثلا وقتی حیوان خانگی تان در خانه تنها است، با گوشی لامپ ها را روشن کنید. افزون براین، از گوشی قدیمی می توان برای اهداف امنیتی با بهره گیری از ناکس (Samsung Knox) استفاده کرد.

در حال حاضر، دقیقا نمی دانیم پروژه ی Upcycling at Home قرار است چه قابلیت هایی به گوشی های قدیمی اضافه کند؛ با این حال قابلیتی که Upcycling at Home ارائه می دهد، واقعا هیجان انگیز است.


ربات Bot Handy سامسونگ زندگی در خانه را برایتان آسان‌تر می‌کند
ساعت های GTR 2e و GTS 2e امیزفیت با شارژدهی طولانی رونمایی شدند
ساعت Jorn Hybrid HR با نمایشگر جوهر الکترونیکی رونمایی شد
محصولات TP-Link برای معرفی در CES 2021
جاروبرقی رباتیک Roborock S7 در CES 2021 معرفی شد

افزودن نظر