لایکا از دوربین کامپکت Q-P با تغییرات جزئی نسبت به مدل اصلی رونمایی کرد

لایکا دوربین جدید Leica Q-P را در حالی رونمایی کرد که این محصول نسبت به Leica Q تفاوت فنی خاصی نداشته و تنها کمی از نظر طراحی تفاوت دارد.

لایکا امروز از لایکا Q-P که شرکت از آن با عبارت نمود هنرمندانه ی کوچک شمردن یاد می کند رونمایی کرد. این محصول در واقع همان Leica Q است که نقطه ی قرمزرنگ را روی بدنه ی خود ندارد.

دوربین کامپکت و فول فریم جدید لایکا بدنه ای مقاوم و البته شیک دارد که به رنگ مشکی مات مزین شده است. لایکا Q-P از روبه رو طراحی ساده و مینیمالیستی دارد و دایره ی قرمزرنگ مربوط به لوگوی برند لایکا از آن حذف شده و محل قرارگیری برند به قسمت فوقانی دوربین منتقل شده است.

Leica Q-P

یک تفاوت فنی بین Q-P و Q بازطراحی دکمه های شاتر و انتخاب حالت است؛ به طوری که در مدل جدیدتر رهایی شاتر تجربه ی لمس بهتری دارد و دکمه ی انتخاب حالت یا سلکتور نیز با ایجاد صدای کلیک، وارد تنظیمات جدید می شود.

Leica Q-P

به غیر از موارد فوق که مربوط به بخش طراحی و مکانیکی می شود، Q-P نسبت به Q تفاوت دیگری نداشته و کاملا مشابه عمل می کند. لایکا در این دوربین لنز ثابت سعی کرده است ظاهر و حس دوربین های رینج فایندر سری M را تداعی کند.

لایکا Q-P از لنز ۲۸ میلی متری ASPH با گشودگی دیافراگم f/1.7 بهره می برد.

Leica Q-P

در پشت دستگاه، منظره یاب الکترونیکی سه اینچی LCOS با کیفیت ۳.۶۸ مگاپیکسل از جنس LCD با ۱.۰۴ میلیون نقطه قرار دارد.

Leica Q-P

مقاله ی مرتبط:

  • لایکا از دوربین کامپکت ۲۰ مگاپیکسلی خود با نام C-Lux رونمایی کرد

در خصوص مشخصات و ویژگی های لایکا Q-P باید به سنسور فول فریم CMOS و ۲۴.۲ مگاپیکسلی آن اشاره کرد. بازه ی ISO در این محصول از ۱۰۰ تا ۵۰ هزار را شامل می شود و دوربین قابلیت ثبت متوالی ۱۰ فریم در هر ثانیه را دارد. پردازنده ی تصویر Maestro II، سیستم فوکوس خودکار با تشخیص کنتراست، فیلمبرداری فول HD با کیفیت ۶۰ فریم بر ثانیه، وای فای داخلی و سازگاری با اپلیکیشن جدید و اختصاصی FOTOS از دیگر مشخصات این دوربین به حساب می آیند.

در ادامه تعدادی از عکس های نمونه ی رسمی گرفته شده با لایکا Q-P را مشاهده می کنید.

همچمین می توانید ویدیوی کوتاه معرفی این محصول را در زیر تماشا کنید.


لایکا Q-P از امروز به قیمت ۴,۹۹۵ دلار برای خرید در دسترس خواهد بود.

لایکا: مانت E سونی برای دوربین‌های فول فریم طراحی نشده است
زنیت M با سنسور فول‌ فریم ۲۴ مگاپیکلسی معرفی شد
زایس از ZX1 اولین دوربین کامپکت و فول فریم خود رونمایی کرد
سیگما دوربین فول فریمی با طراحی Foveon و مانت L می‌سازد
دوربین لایکا S3 با سنسور مدیوم فرمت 64 مگاپیکسلی معرفی شد

افزودن نظر