کانن به‌دنبال برتری دوباره در عرصه حسگرهای فول فریم است

کانن به‌دنبال برتری دوباره در عرصه حسگرهای فول فریم است
از میان شایعات گوناگون به گوش می رسد که کانن مشغول کار روی حسگرهای ۸۰ مگاپیکسلی خود است.

پس از آنکه سونی دوربین بدون آینه و فول فریم نسل چهارم A7R IV را معرفی کرد، کانن برتری خود را ازنظر قدرت مگاپیکسلی در حسگرهای فول فریم از دست داد. دوربین جدید سونی از وضوح ۶۱ مگاپیکسل برخوردار است و موفق شد دوربین های EOS 5DS و EOS 5DS R کانن را که حسگر فول فریم ۵۰.۶ مگاپیکسل دارند، به رده ی دوم براند.

در گذشته شایع شده بود که کانن با کنارگذاشتن دوربین EOS 5DS می خواهد حسگری با قدرت ۷۰ مگاپیکسل تولید کند و به سیستم EOS R روی آورد، نه EOS DSLR. این به معنی جایگزین نشدن DSLR به جای دوربین های EOS 5DS و EOS 5DS R است.

مقاله ی مرتبط:

  • سونی دوربین عکاسی a7R IV را با حسگر فول فریم ۶۱ مگاپیکسلی معرفی کرد

اما به تازگی شایعاتی مبنی بر این به گوش می رسد که کانن تصمیم گرفته است تا در رقابت بر سر تعداد مگاپیکسل ها در حسگرهای فول فریم، باز هم به صدر بازگردد. این شرکت می خواهد با تولید EOS RS (حدس زده می شود که اسم حسگرهای جدید، EOS RS باشد) برتری خود را دوباره به دست بیاورد.

تا به حال دو حسگر در دوربین EOS R آزمایش شده است و این امکان وجود دارد که این دوربین ها با حسگری با قدرت بیشتر از ۸۰ مگاپیکسل به بازار عرضه بشوند. منبع این خبر خاطرنشان می کند که کانن می خواهد به زودی از پیشرفت های جدید به دست آمده در فناوری حسگر رونمایی کند و سونی را از این لحاظ پشت سر بگذارد. هنوز مشخص نیست که منظور از این گفته چیست.

همچنین، منبع این ادعاها می گوید کانن می خواهد بر سر ویژگی های حسگرهای خود با شرکت های دیگر به رقابت بپردازد که انجام چنین کاری، قطعا سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا خواهد کرد. فعلا باید صبر کرد و منتظر آینده ماند.

با بهترین دوربین‌های عکاسی کراپ آشنا شوید
کانن پاورشات G7 X III و G5 X Mark II را رونمایی کرد
فروش دوربین های دیجیتال در سال ۲۰۱۸ کاهش ۲۲ درصدی داشته است
تشریح قابلیت‌ و برتری‌های مانت RF کانن
مشخصات احتمالی دوربین جدید کانن فاش شد

افزودن نظر