سوپراسپرت FV فرانجیونتو سورپاسو معرفی شد

سوپراسپرت FV فرانجیونتو سورپاسو معرفی شد
شرکت ایتالیایی اف وی فرانجیونتو از خودروی سوپراسپرت سورپاسو در دو مدل استراداله و GTXX با بیشینه قدرت ۸۵۰ اسب بخار رونمایی کرد که از فناوری هوش مصنوعی برای دستیار رانندگی بهره می برد.

وقتی صحبت از خودروهای سوپراسپرت ایتالیایی می شود، نام اف وی فرانجیونتو (FV Frangivento) به احتمال زیاد در بالای فهرست نامزدها نخواهد بود؛ اما این موضوع مانع خودروساز مستقر در تورین برای معرفی آخرین مدل خود با نام FV Frangivento Sorpasso نمی شود.

نمای جانبی خودروی سوپراسپرت فرانجیونتو سورپاسو استراداله / FV Frangivento Sorpasso Supercar

به گزارش موتوروان، پس از ابرخودرو ۱۰۰۰ اسب بخاری Asfane DieciDieci و رودستر برقی ۱٫۶ میلیون دلاری شارلوت (با آکواریوم ماهی توکار)، سورپاسو یک ویژگی خاص دارد. این محصول در دو مدل Stradale و GTXX در دسترس است، زیرا خریداران مدل دومی می توانند برای سفارشی سازی، دو X انتهایی را به اعداد دلخواه خود تغییر دهند.

جدا از این، خریداران سورپاسو استراداله و GTXX می توانند به مدت ۳۰ روز وارد دو برنامه شخصی به نام Programma Sviluppo و Programma Ego شوند که در آن می توانند در کنار یکدیگر با متخصصان فرانجیونتو برای طراحی خودروی خود همکاری کنند.

سورپاسو استراداله با جذابیت بیشتر و طراحی ظریف تر، از مدل دیگر متفاوت شده است. این خودروی نمایشی است که در تصاویر مطبوعاتی نشان داده شده و در رنگ هرمس گری (Hermes Gray) وجود دارد. از طرف دیگر، سورپاسو GTXX از بدنه ای دورنگ بهره می برد و با الهام از خودروهای GT3، ظاهر تهاجمی تری دارد.

مقاله های مرتبط:

  • سوپراسپرت ایتالیایی فرنجیونتو Asfane DieciDieci معرفی شد
  • مازانتی اوانترا؛ ابرخودرو ایتالیایی با پیشرانه ۱۲۰۰ اسب بخار جنرال موتورز

در تصاویر مطبوعاتی مشخص نشده است؛ اما گفته می شود که کابین هر دو خودروی سوپراسپرت سورپاسو از آلکانترا و همچنین چرم های مصنوعی ساخته شده توسط آتلیه تاریخی ماریو لِوی مستقر در تورین عرضه خواهد شد. همچنین این خودرو با دستیار رانندگی آواتار اختیاری همراه خواهد بود که به نظر می رسد کمک راننده هوشمند با ویژگی های انسانی قابل تنظیم باشد. گفته می شود که فناوری هوش مصنوعی (AI) توسط Sistemevo توسعه یافته است و مانند سرنشین شخصی، توانایی مکالمه با استفاده از زبان طبیعی را دارد.

سورپاسو استراداله از پیشرانه تنفس طبیعی خورجینی ۱۰ سیلندر بهره می برد و برای تولید ۶۱۰ اسب بخار از فناوری القای اجباری استفاده نمی کند. از سوی دیگر، سورپاسو GTXX مجهز به سوپرشارژر است تا ۸۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند و به آن اجازه می دهد تا در عرض ۲٫۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و بیشینه سرعت ۳۴۵ کیلومتر بر ساعت به دست آورد.

نمای عقب خودروی سوپراسپرت فرانجیونتو سورپاسو استراداله / FV Frangivento Sorpasso Supercar

قیمت این خودروی سوپراسپرت ذکر نشده است؛ اما اف وی فرانجیونتو اعلام کرده که علاقه مندان و مجموعه داران از قبل رزرو خود را انجام داده اند و خودروهای خود را تا پایان ماه جولای تحویل می گیرند.


شاسی بلند آف‌رود پرودرایو هانتر با قیمت میلیون دلاری ساخته می‌شود
نیسان پاترول نیسمو ۲۰۲۱ برای بازار خاورمیانه معرفی شد
فروش ۶۶۰۰ دستگاه موستانگ مک ای در فصل اول ۲۰۲۱؛ تسلا در رتبه اول باقی ماند
رودستر برقی و مفهومی ام جی سایبرستر رونمایی شد
افزایش ۲۵ درصدی نرخ مترو از اردیبهشت

افزودن نظر