ماشین چمن‌زن هوندا رکورد جدیدی در گینس ثبت کرد

ماشین چمن‌زن هوندا رکورد جدیدی در گینس ثبت کرد
ماشین چمن زنی ویژه ی هوندا توانست با رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتربرساعت در ۶.۲ ثانیه، رکورد جدیدی برای خود ثبت کند.

ماشین چمن زنی هوندا موسوم به Mean Mower به عنوان سریع ترین ماشین چمن زنی جهان باردیگر به صدر اخبار بازگشته است. این ماشین چمن زن که پیشرانه ای مشابه با سوپربایک هوندا CBR1000RR استفاده می کند، این بار توانست سرعت گیری صفر تا ۱۶۰ کیلومتر را در ۶.۲۸۵ ثانیه ثبت کند. ویدئویی نیز از این رکوردگیری در حضور کارشناسان گینس منتشر شده است. در این رکوردگیری هوندا Mean Mower باید هم مسیر رفت و هم برگشت را طی کند و میانگین سرعت در هر دو مسیر به عنوان رکورد شناخته خواهد شد. در اولین تلاش، زمان ۶.۴۳ ثانیه و در دومین تلاش زمان ۶.۱۲ ثانیه ثبت شد.

Honda Lawn Mower

هوندا Mean Mower قبلا نیز با رسیدن به حداکثر سرعت ۱۸۷.۶ کیلومتربرساعت خود را به عنوان سریع ترین ماشین چمن زنی جهان معرفی کرده بود. هوندا در سال ۲۰۱۸، این چمن زن رکوردشکن خود را ارتقا داد. در مدل قبلی، پیشرانه ی یک لیتری ۱۰۸ اسب بخاری متعلق به هوندا VTR Firestorm استفاده شده بود؛ ولی در برنامه ی ارتقا، هوندا پیشرانه ی ۱۹۰ اسب بخاری یک لیتری هوندا CBR1000RR را روی این چمن زنی نصب کرد. همچنین بخش های دیگری مانند جعبه دنده و ECU نیز تعویض شدند و پشت آمپر LCD متعلق به هوندا CBR روی Mean Mower نصب شد. پس از انجام این ارتقا، هوندا ادعا می کند این چمن زن می تواند به حداکثر سرعت ۲۴۱ کیلومتربرساعت دست پیدا کند.

Honda Lawn Mower

مقاله های مرتبط:

  • هوندا برای ثبت رکورد جهانی سریع ترین ماشین چمن زنی آماده می شود
  • روبو ماشین چمن زنیی میمو، محصولی از هوندا

هوندا Mean Mower براساس ماشین چمن زنی هوندا HF2622 ساخته شده است؛ اما از شاسی سفارشی استفاده می کند تا فرمان پذیری بهتری داشته باشد. وزن این ماشین فقط ۱۵۲ کیلوگرم است و با وجود تغییرات مختلف، همچنان توانایی اصلی خود در چمن زنی را هم حفظ کرده است و با دو موتور برقی که از باتری نیرو می گیرند می تواند چمن ها را کوتاه کند. تیغه های چمن زنی این ماشین از جنس فیبرکربن هستند. این چمن زن ویژه به لاستیک های مسابقه ای سفارشی ساخت Hoosier مجهز است تا چسبندگی بهتری داشته باشد.

فراری 612 مدل شوتینگ بریک تولید شد
نسل دوم رینگ تیتانیومی چاپ سه بعدی HRE معرفی شد
جیپ رانگلر تیونینگ کان دیزاین رونمایی شد
خودروهای مدل ۲۰۱۹ با کمترین هزینه‌های نگه‌داری
پورشه 911 با تیونینگ RWB و رینگ‌های سفارشی معرفی شد

افزودن نظر