بی ام و پتنت جدیدی برای فرمان خودرو خودران طراحی کرده است

بی ام و پتنت جدیدی برای فرمان خودرو خودران طراحی کرده است
گزارش های جدید نشان می دهد که بی ام و دسته فرمان جدیدی به شکل جوی استيک U-شکل برای خودروهای خودران آینده خود طراحی کرده است.

مدارک پتنت ثبت شده در آلمان نشان می دهد كه بی ام و يک فرمان U-شکل غير معمول به شكل جوی استيک را برای خودرو خودران طراحی كرده است. دستگاه ترسیم شده که به عنوان دسته فرمان توصیف می شود، می تواند پنهان شود مگر اینکه سرنشینان بخواهند کنترل خودران را نادیده بگیرند.

قابلیت های دسته فرمان خودرو خودران بی ام و / bmw

در اوایل سال جاری CarAdvice گزارش داد که بی ام و در حال توسعه یک فرمان تاشو برای خودروهای خودران است. هنوز مشخص نیست که آیا این پتنت جدید به همان پروژه اشاره دارد یا خیر.

گزارش ها مبنی بر اینکه هر دو دستگاه برای خودروی الکتریکی بی ام و i4 در آینده طراحی شده اند، هنوز تأیید نشده است. تولیدکنندگان خودرو غالباً برای ثبت اختراع فناوری هایی درخواست می دهند كه سال ها از تولید فاصله داشته باشد؛ در غیر این صورت به کلی از آن دست می کشند. مخترعان این پتنت جولیان آیخ هورن، الکساندر پیترز، زولتان ماژور، کریستین فرومل و گونار فرانتز هستند.

مقاله های مرتبط:

  • نمایش قابلیت های اولین نمونه آزمایشی از فناوری خودران سطح چهار بی ام و
  • بی ام و از کابین مفهومی برای خودروهای خودران رونمایی کرد

امروزه تمام خودروهای جدید بی ام و مجهز به فناوری خودران سطح یک هستند (سیستم های دستیار راننده مانند سیستم های هشداردهنده برخورد و عابر پیاده) و چند مدل نیز از فناوری خودران سطح دو (قابلیت های خودفرمانی مانند دستیار حفظ خط حرکت و پارکینگ خودکار) بهره می برند. سیستم های فناوری خودران این خودروساز آلمانی در مجموع با عنوان BMW Personal CoPilot شناخته می شوند.

سال گذشته یک دستگاه بی ام و سری 7 مجهز به فناوری سطح چهار خودران (قادر به رانندگی خودران است، اما محدود به آن نیست) با موفقیت به عنوان یک خودروی اشتراک سواری در کنفرانس NEXTGen در مونیخ آزمایش شد.


دوکاتی از سه مدل دوچرخه برقی تاشو رونمایی کرد
کریستیانو رونالدو؛ خریدار بوگاتی چنتودیچی
افزایش مسافران مترو باوجود لغو طرح ترافیک
آکورا TLX تایپ S مدل ۲۰۲۱ معرفی شد
شاسی بلند تمام برقی هنگ چی E-HS9 رونمایی شد

افزودن نظر