شایعه: کیا تولید Apple Car را در خاک آمریکا بر عهده خواهد داشت

شایعه: کیا تولید Apple Car را در خاک آمریکا بر عهده خواهد داشت
گفته می شود هیوندای قصد دارد مشارکت در فرایند تولید Apple Car را به کیا موتورز واگذار کند.

چندی پیش هیوندای در یک بیانیه ی رسمی اعلام کرد که اپل در حال مذاکره با این شرکت برای برون سپاری تولید اتومبیل خودران موسوم به Apple Car است؛ بیانیه ای که شایعات و حواشی این محصول را بیش از هر زمان دیگری داغ کرد. در ابتدای هفته ی جاری، گزارشی منتشر شد که طبق آن، هیوندای و اپل تا ماه مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹) به توافق خواهند رسید و اولین مدل از وسیله ی نقلیه مذکور می تواند در کارخانه ی کیا موتورز واقع در ایالت جورجیا تولید شود. MacRumors با توجه به اطلاعات به دست آمده از eDaily، گزارشی تدوین کرده است که براساس آن، هیوندای قصد دارد پروژه یادشده را به کیا موتورز واگذار کند.

مقاله ی مرتبط:

  • احتمال همکاری اپل با تسلا و فولکس واگن؛ شاید Apple Car خودروی مستقل نباشد

گفته می شود غول کره ای صنعت خودرو به این نتیجه رسیده است که شرکت زیرمجموعه اش یعنی کیا موتورز مسئول تولید خودرو خودران اپل باشد و در صورت موافقت کیا، اتومبیل اپل در کارخانه های این شرکت در خاک آمریکا تولید خواهد شد. براساس این گزارش، سه شنبه ی گذشته بین کیا و هیوندای در رابطه با تولید Apple Car مذاکره ای صورت گرفته است و پس از تأیید طرح، توافق شده این پروژه برای تسهیل همکاری با اپل در کارخانه وست پوینت (West Point) کیا آغاز شود.

در گزارش مذکور آمده است که شرکت کره ای تصمیم گرفته برای حفظ برند و نام تجاری اش، فرایند تولید را بر عهده نگیرد. گفته می شود هیوندای قصد ندارد همانند شرکای تجاری کوپرتینویی ها از جمله فاکسکان و... به کارخانه ی مونتاژ اتومبیل اپل تبدیل شود. شواهد حاکی از آن است که هیوندای بسیار محتاطانه برخورد می کند و هنوز تصمیم قطعی و موضع نهایی خود را اتخاذ نکرده است. به ادعای شایعات قبلی، اپل با توجه به هزینه ی بالای فناوری های مرتبط با خودروی خودران و امکانات تولیدی لازم، قصد دارد با یک خودروساز سرشناس برای تولید وسایل نقلیه ی الکتریکی و تولید باتری همکاری کند.

پیش از این، تحلیل گران بانک گلدمن ساکس پیش بینی کرده بودند که حضور در صنعت خودرو برای اپل به عنوان یک پلتفرم سخت افزاری پشتیبانی کننده برای خدماتش منطقی خواهد بود؛ اما سودآوری پایین تجارت خودرو و هزینه های بالای تولید، احتمالا به این معنی است که سرمایه گذاران این حوزه تأثیر محدودکننده ای در کسب درآمد خواهند داشت و ظاهرا این دلایل غول دنیای فناوری را به سوی جست وجو برای راه های جایگزین، از جمله اعتماد به تولیدکنندگان دیگر برای ایجاد وسیله ی نقلیه سوق خواهد داد.

با استناد به گزارش های قبلی، توافق احتمالی اپل و هیوندای شامل مونتاژ اتومبیل در کارخانه ای مستقر در ایالت جورجیا متعلق به شرکت کیا موتورز یا ساخت کارخانه جدید در این کشور است. اعتقاد بر این است که این چشم انداز شامل تولید ۱۰۰ هزار دستگاه وسیله ی نقلیه در سال ۲۰۲۴ خواهد بود و هیوندای موظف است ظرفیت تولید سالانه را به ۴۰۰ هزار دستگاه افزایش بدهد. گفته می شود این دو شرکت برای تکمیل فرایند تولید و گرفتن بازخورد، قصد دارند نسخه ی بتای این خودرو را در سال ۲۰۲۲ عرضه كنند.

گزارش های eDaily در رابطه با محصولات اپل همواره با تناقض هایی همراه بوده است. بااین حال این منبع شهرت خاصی در ارائه ی اطلاعات موثق از زنجیره ی تأمین خودرو در کره جنوبی دارد؛ اما پیشنهاد می شود تا انتشار اخبار موثق و رسمی به گزارش یادشده به دید شایعه نگاه کنید.


نسخه جدید VLC با پشتیبانی از پردازنده‌ی M1 برای macOS عرضه شد
رعایت قانون هوای پاک، ۷۰ درصد بنگاه‌های اقتصادی را تعطیل می‌کند
همکاری جیلی و فاکسکان به‌منظور تولید خودرو برای شرکت‌های دیگر
بررسی هوم پاد مینی اپل
پرفروش‌ترین خودرو در کشورهای مختلف جهان

افزودن نظر