شعر مولودی ولادت امام صادق 1399 های زیبا در مورد امام جعفر صادق (ع)

در اینبخش مجموعه اي از اشعار تبریک ولادت امام صادق «ع» را مرور میکنیم. امام جعفر صادق ششمین پیشوای شیعیان جهان می باشند. امام جعفر صادق (ع) در بین اهل تسنن هم جایگاه بالایی دارند و اهل سنت ایشان را عالم ترین مسلمان در زمان زندگی مبارک شان میدانند. 17 ربیع الاول روز میلاد امام جعفر صادق می باشد و بهمین منظور در ادامه اشعار زیبایی درمورد ایشان رابه اشتراک می‌گذاریم.

حرز امام حسن عسکری (ع) دعای حرز امام حسن عسکری (ع)

حرز، در لغت به معنای محصور و محکم، در اصطلاح به پاره‌ای از آیات، اذکار، اوراد و ادعیه مأثوری که برای حفظ جان و مال از آسیب‌ها می‌خوانند یا به ‌صورت مکتوب با خود حمل می‌کنند گفته می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با حرز امام حسن عسکری (ع) آشنا کنیم.

احکام کاشت موی طبیعی و اکستنشن مو از منظر مراجع تقلید احکام شرعی کاشت مو و اکستنشن مو

کاشت مو جهت بازگرداندن موهای از دست رفته سر مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرد. کاشت موی طبیعی امروزه به یکی از روش های رایج در بین مردم تبدیل شده است که در مورد احکام شرعی کاشت مو، سوالات زیادی ذهن مردم را به خود گرفتار می کند

آغاز امامت امام زمان (عج) و اعمال مخصوص این روز آغاز امامت امام زمان (عج)

روز نهم ربیع الاول، سالروز شروع امامت منجی عالم بشریت، موعود انبیاء، پایان بخش طومار حاکمیت طاغوت و برقرار کننده حکومت عدل الهی در سرتاسر زمین است. مناسب است که شیعیان و منتظران امام زمان(عج) روز نهم ربیع الاول را جشن گرفته و با حضرتش پیمانی مجدد ببندند.

خواص زیتون و روغن زیتون در احادیث ائمه اطهار فواید زیتون در کلام ائمه اطهار

زیتون میوه ای است که خداوند در شش آیه از قرآن از آن نام برده است و به آن قسم یاد می کند. زیتون،دارای خواص دارویی و ارزش غذایی بالایی است. که ائمه اطهار هم بسیار به خوردن این میوه اشاره کرده اند.

چگونه به خدا نزدیک شویم؟ راههای نزدیک شدن به خدا

راهی که انسان باید بپیماید تا به مقام قرب الهی برسد چگونه راهی است؟ تقّرب و رسیدن به خدا مهم ترین دغدغه هر مؤمنی است که برای دستیابی به آن تلاش می کند. بهترین راه رسیدن به خدا و رضوان الهی، همان راهی است که خود خداوند بیان و مشخص کرده است.

نوحه های ماه محرم | متن مداحی محرم

نوحه های ماه محرم به همراه زیباترین متن مداحی محرم را در این بخش از سایت سماتک با هم مرور خواهیم کرد و در صورتی که به دنبال متن نوحه های محرم هستید در این بخش همراه ما باشید.

زندگینامه شیخ مفید آثار و زندگینامه شیخ مفید

در بین دانشمندان بزرگ ما كه در اعصار مختلف می زیسته اند، مفاخر و نوابغ بسياري بوده اند كه امروز هر كدام مایه اعتبار و سند افتخار جهان شیعه به شمار می آیند. ولی از بین آن ها شیخ مفید جایگاه خاصی دارد كه از هر جهت وی را از سایرین ممتاز می گرداند.

ختم مجرب یا علی برای رفع گرفتاری ختم یا علی

هر چقدر در زندگی حس کنیم معضلات بزگی داریم زمانی که به یاد می آوریم خدای بزرگتری داریم تحمل آن مشکل برای ما آسانتر می شود. با این که راههای رسیدن به حاجات زیادند ولی بعضی راهها بسیار نتیجه بخش ترند. ختم و ذکر یا علی همواره میتواند گره گشای مشکلات ما باشد.