نحوه خواندن نماز سیف القاطع

نماز سیف القاطع برای مستجاب شدن حاجت میباشد و این نماز همان طور که از اسمش پیداست برای حاجت شبیه شمشیر تیز و برنده عمل می کند و بسیار مجرب است. در ادامه نحوه خواندن یکی دیگر از نماز حاجت های مجرب به اسم نماز سیف القاطع را برای شما گردآوری نموده ایم.

بهترین مکان‌ برای دعا کردن

در روايات معصومین و دستورات بزرگان، همواره توصيه به دعا كردن شده كه دعا در هر شرايط زماني و مكاني و روحي افراد امكان‌پذير و مؤثر است، امّا برخي از مكان‌ها و زمان‌ها با توجه به اهميت آنها، جهت استجابت دعا تأثير خاصي دارند و خداوند برخي از زمان‌ها و مكان‌ها را نسبت به ديگر مكان‌ها و زمان‌ها فضيلت و برتري داده است؛ در ادامه به معرفی بهترین مکان‌ برای دعا کردن اشاره میکنیم.

طریقه خواندن نماز حاجت

برای برآورده شدن حاجت و آرزو نمازهای زیادی توسط معصومین معرفی شده که در ادامه با برخی از روش های خواندن نماز حاجت آشنا میشوید.

فضیلت و ثواب خواندن و همراه داشتن دعای معراج +متن دعا

چنانچه فردی بیمار باشد و پزشکان از معالجه آن درمانده باشند هنگامی که این دعا( دعای معراج) را به آن بیمار دهند و بر بالین وى گذارند شفا یابد و درصورتی که کسى بدهکار باشد و این دعا( دعای معراج) را بخواند حق تعالى دین او را ادا فرماید.

نگاهی به انواع فرقه های شیعه در اسلام

بر اساس تحقیقاتی که پیو در سال 2009 انجام داده است، شیعیان بیش از 10 الی 13 درصد جمعیت مسلمان جهان را شامل می شود. بیشتر جمعیت شیعه نشین در ایران، پاکستان، عراق و هند زندگی می کنند.

مبطلات نماز کدامند؟

مواردی که نماز را باطل می‌سازند و با عنوان «مبطلات نماز» شناخته می‌شوند، دوازده عدد است که در مقاله زیر شرح داده شده است.

تبریک ولادت امام حسن مجتبی ۹۸ (شعر، متن ادبی، دل نوشته)

در اینبخش، اشعار، دل نوشته ها و متن تبریک ولادت امام حسن مجتبی «ع» را مرور می‌کنیم. 15 رمضان سال روز میلاد امام دوم شیعیان می باشد، امام حسن برادر امام حسین «ع» و فرزند ارشد حضرت علی و فاطمه زهرا دخت پیامبر اکرم «ص» می باشند، امروز و بـه مناسبت ولادت با سعادت و مبارک ایشان مجموعه اي زیبا رابه همراه هم میبینیم. با مجله پارس ناز همراه باشید.

طریقه ختم سوره یس

ختم سوره یس را می‌توان به طرق‌ و روش های مختلفی انجام داد. خواندن سوره یس و ختم سوره یاسین یکی از قویترین کار‌هایی است که شما می‌توانید برای رسیدن به حوائج مشروعه خود از آن استفاده کنید و قدرت خداوند را بنگرید که چگونه در‌های رحمتش را برای شما می‌گشاید.

خواص آیه امن یجیب

آیه امن یجیب شصت و دومین آیه سوره نمل است. این آیه معمولاً برای نجات از گرفتاری، ناراحتى و بیمارى ها توسط مسلمانان خوانده می شود. در این آیه، روی عنوان مضطر تکیه شده است؛ چراکه یکی از شرایط استجابت دعا آن است که دعا صادقانه باشد و انسان مضطری که ديگر به جز خدا امیدی ندارد و کاملاً درمانده شده است، دعایش واقعی است و در این حالت شخص فقط خدا را می خواند و خدا هم استجابت می کند.

انشا در مورد نیمه شعبان و امام زمان (حضرت مهدی، ظهور، امامت، ویژگی های اخلاقی)

در اینبخش چند انشا زیبا و احساسی درمورد امام زمان حضرت مهدی «عج» را آورده ایم. انشا با موضوع امام زمان یک موضوع جالب اسـت کـه همه ی مـا حداقل یکبار در دوره تحصیل درباره آن نوشته ایم. از آنجا کـه موضوعات زیادی درباره حضرت مهدی وجوددارد مـا امروز بهترین ایده ها را برای شـما عزیزان آماده کرده ایم تا بتوانید بهترین انشا را در کلاس درس ارائه دهید. با مجله پارس ناز همراه باشید.

همه چیز درباره ذکر یا ودود

«ذکر الهی» چون نسیم فرحبخش، حیات معنوی را به انسان هدیه می کند. قلب خسته و افسرده انسان با یاد خدا طراوت می یابد و در کشاکش مشکلات و انبوه گرفتاری ها، به یاد معشوق است که اطمینان و آرامش را برای جان ها به ارمغان می آورد.

احکام تجارت از دیدگاه اسلام

تجارت، كسب و داد و ستد، همزاد زندگى اجتماعى انسان ها بوده اند؛ زيرا فرد و جامعه، نيازهايى دارند كه به تنهايى قادر به برآورده ساختن آنها نيستند. تجارت، خرید و فروش و تصرف در اصل سرمایه برای دستیابی به سود است. در آیات متعددی از قرآن کریم احکام تجارت بیان شده است. در ادامه هر آنچه درباره احکام تجارت باید بدانید آورده شده است.

متن حديث كساء به همراه ترجمه

حدیث کسا به قدری اهمیت دارد که میتوان آنرا در راستای معرفی پیشوایان و راهنمایان امّت اسلام و یکی از نقاط روشن و برجستۀ خصایص و فضائل اهل بیت گرامی معرفی کرد. در ادامه متن و ترجمه حدیث کساء و همچنين فواید بسياري که خواندن حدیث کسا بهمراه دارد را با هم میخوانیم.

نحوه خواندن صیغه ازدواج موقت

ازدواج موقت که به صیغه هم مشهور است، نوعی از ازدواج در مذهب شیعه است که در آن عقد ازدواج برای مدت معین و محدودی با مهریه ای مشخص، بین زن و مرد بسته ميشود و با پایان آن رابطهٔ زوجیت خود به خود منقضی ميشود. در بین مسلمانان در خصوص جواز این ازدواج اختلاف نظر است. اهل سنت، اباضیه و زیدیان آن را حرام و شیعیان امامی آن را مشروع و درست ميدانند.همچنين ادعا شده در بعضی احکام و داستان ها تشیع این دستور دارای اجر و ثواب میباشد.

شب پنجم محرم متعلق به کیست | مناسبت شب پنجم محرم

شب پنجم محرم بنام کیست؟ مناسبت شب پنجم محرم را در این بخش از سایت سماتک توضیح خواهیم داد. اگر می خواهید بدانید که شب پنجم محرم متعلق به کیست و مناسبت شب پنجم محرم چیست در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. شب پنجم محرم متعلق به حبیب بن مظاهر یکی از شجاع ترین شخصیت های اسلام است که در اینجا با مناسبت شب پنجم محرم بیشتر آشنا خواهید شد. حبیب بن مظاهر که شب پنجم محرم بنام این شهید کربلا است یکی از یاران باوفای امام حسین علیه السلام بوده است که در روز عاشورا دهم محرم به شهادت می رسد. همچنین باید بدانید که شب پنجم محرم متعلق به حضرت عبدالله بن حسن که یکی از فرزندان امام حسن علیه السلام نیز بوده است و در روز عاشورا 8 سال سن داشته می باشد و حضرت عبدالله بن حسن در ظهر روز دهم محرم به شهادت می رسند. حبیب بن مظاهر در شب عاشورا بارها سربازان دشمن را نصیحت کرد تا از جنگ با سومین امام شیعیان منصرف شوند و پس از آن به دیدار آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام رفت تا با سربازان ابن زیاد و عمر بن سعد بجنگد. او یکی از بهترین شمشیر زنان سپاه امام حسین علیه السلام بود و سرانجام به دلیل زیاد بودن تعداد سربازان دشمن با ضربه شمشیر بدیل بن صریم عقفانی به شهادت رسید.

طریقه خواندن نافله صبح

نافله صبح قبل از نماز صبح خوانده ميشود و وقت آن پس از گذشتن از نیمه شب به مقدار خواندن یازده رکعت نماز شب است، ولی احتیاط آن است که پیش از فجر اوّل نخوانند، مگر آن که پس از نافله شب بلافاصله بخوانند که در اینصورت مانعی ندارد.

شب چهارم محرم برای کیست | مناسبت شب چهارم محرم

شب چهارم محرم به نام کیست؟ مناسبت شب چهارم محرم را در این بخش از سایت سماتک توضیح خواهیم داد و در صورتی که می خواهید بدانید شب چهارم محرم برای کیست با این بخش همراه ما باشید. مناسبت شب چهارم محرم چیست باید بدانید که این شب متعلق به حر بن یزید ریاحی است که از پس از توبه به سپاه امام حسین علیه السلام پیوست و یکی از نخستین افرادی بود که در کربلا به شهادت رسید. فرزندان حضرت زینب سلام الله علیها شب چهارم محرم را به نام حر بن یزید ریاحی نامگذاری کرده اند و در روز عاشورا در جنگ با سپاه ابن زیاد به شهادت رسید. همانطور که می دانید هر شب محرم متعلق به یکی از شهدای کربلا است و شب چهارم محرم برای حر بن یزید ریاحی است که در ابتدا به درخواست ابن زیاد برای جنگ با امام حسین علیه السلام فراخوانده شده بود اما در هنگام عزیمت به سمت سپاه امام حسین علیه السلام ندای درونی شنید که سبب شد تصمیم خود را برای جنگ با حسین بن علی تغییر دهد. عبیدالله بن زیاد در روزی که از حرکت امام حسین علیه السلام به سمت کوفه آگاه شد، حر بن زیاد ریاحی را که یکی از بزرگان و رییس قبیله خود در کوفه بود را به فرماندهی سپاهی که در حدود هزار نفر جنگجوی سواره داشت منصوب کرد و برای جنگ با امام حسین ع رهسپار اردوگاه عمر بن سعد کرد. عمر که دستور داشت امام حسین را به قتل برساند در نزدیکی سپاهیان امام، اردوگاه خویش را برپا نهاد و سربازان خود را برای جنگ در دهمین روز محرم آماده می کرد. همچنین باید بدانید در واقعه کربلا علاوه بر حر بن یزید ریاحی برخی از سربازان عمر بن سعد به فرماندهی ابن زیاد، از اردوگاه عمر فرار کردند و پس از توبه کردن برای دفاع از سومین امام شیعیان با سربازان ابن زیاد جنگیدند.

عکس پروفایل حضرت مهدی (عج) + بهترین احادیث از امام زمان (عج)

در اینبخش مجموعه اي زیبا از عکس پروفایل حضرت مهدی «عج» را آورده ایم. بـه نیمه شعبان و سال روز تولد امام زمان نزدیک می‌شویم و پروفایل ها و پست هاي اینستاگرامی حال و هوای دیگری دارند، منتظران ظهور برای میلاد منجی پاک شان سنگ تمام می گذارند و برای آمدن او لحظه شماری میکنند، در ادامه عکس هاي زیبایی درمورد امام زمان «عج» رابه همراه احادیث ایشان مرور می‌کنیم.