آشنایی با دعای مکارم الاخلاق صحیفه سجادیه

دعای مکارم الاخلاق صحیفه سجادیه بیستمین دعای این کتاب است. دعای مکارم الاخلاق دارای سی فراز بوده و هر فراز به فضائل اخلاقی اجتماعی و فردی پرداخته است.

حدیث طیر منسوب به کدام امام است؟/ متن حدیث طیر

مطالعات بر روایات و احادیث نشان می دهد که در بسیاری از گفته ها، پیامبر اسلام صلی الله، حضرت علی علیه السلام را به عنوان فردی برتر معرفی نموده است. حدیث طیر نه تنها در میان علمای شیعه اعتبار دارد بلکه بین برخی علمای اهل سنت نیز دارای اعتبار است.

آموزش تصویری خواندن نماز به صورت نشسته

همه ما مسلمانان معتقديم كه تحت هيچ شرايطی نماز را ترک نكنيم. درمواردی شايد ديده باشيم كسانی با مشكلات جسمی مثل زانو درد، كمر درد، آرتروز، كهولت سن يا زمان بارداری در ادای فريضه نماز كه جز اصول دين است سستی و كاهلی در نماز می كنند كه اين دستور در دين ما جايز نيست.

در مورد خواص سوره شمس قرآن را بیشتر بدانیم

با توجه به خواصی که سوره شمس می توانند در طول روز و گرفتاری های روزمره به کمک اشخاص بیایند. در این مقاله با خواص سوره شمس و ویژگی های این سوره قرآنی آشنا می شوید.

حکم برهنه شدن در مراسم عزاداری

رفتار، اعمال و یا هرگونه عبادت واجب و مستحب، مشروط به آدابی است که همه رفتار آدمی را دربرمیگیرد. رفتارهایی که در چارچوب دینی و اسلامی شکل گرفته است و برای ادای آن به راهنمایی نیازمندیم. یکی از این رفتارها، آداب عزاداری است، که گاهی منجر به تحریف دین و یا سوءاستفاده دشمنان می شود. و بسیاری سوال پرسیده اند که حکم برهنه شدن در مراسم عزاداری برای سینه زدن چیست؟ که در ادامه نظر مراجع را در این خصوص جویا شده ایم.

تاریخچه شام غریبان + فلسفه روشن کردن شمع در شام غریبان چیست؟

شام غریبان، مراسم دینی شیعه هست که در غروب روز عاشورا برپا می گردد. سوزانیدن خیمه های اهل بیت حسین بن علی و به اسیری گرفتن اهل بیت به وسیله لشکر یزید بن معاویه درون مایهٔ این مراسم هست. در این مراسم عزاداران با روشن ساختن شمع به سوگواری می پردازند.

دعای سریع الاجابه

براي همه ما انسانها زمانی در زندگی وجود دارد که دچار مشکلاتی می شویم که بر طرف کردن آن از توانمان خارج است، زمانیکه نا امید می شویم و تنها به پروردگارمان می توانیم پناه ببریم و دعا می کنیم. دعای سریع الاجابه یکی از دعاهایی است که در شرایط خاص براي رسيدن به حاجت ها ضروری خوانده ميشود .

احادیثی از ائمه اطهار علیه السلام درباره محرم و امام حسین (ع)

شخصيت، قيام و نهضت امام حسين( ع) هميشه در كلام معصومين( ع) وجود داشته است و عجب آنكه حتی معصومين پيش از امام حسين( ع) نيز اشاراتی به اين رویداد و سرزميني كه در آن واقعه عاشورا رخ داد، داشته اند. در اين نوشتار احاديثی در مورد محرم و امام حسين( ع) آورده شده است.

درباره انواع تسبیح چه می دانید؟

انواع تسبیح بسیار متنوع و متفاوت می باشد که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند در ادامه درباره انواع تسبیح و ویژگی هر کدام بیشتر توضیح خواهیم داد.

نماز عید غدیر چگونه خوانده می شود | نماز عید غدیر چند رکعت است

نماز عید غدیر خم یکی از نمازهای مستحبی است که ثواب بسیاری دارد و خواندن آن در روز عید غدیر بسیار توصیه شده است. اگر می خواهید بدانید که نماز عید غدیر چگونه خوانده می شود و یا به دنبال آموزش طریقه خواندن نماز عید غدیر خم هستید سایت سماتک در ادامه این مقاله چگونگی خوان نماز عید غدیر برای روز 18 ذی الحجه را به شما عزیزان و سروران آموزش خواهد داد. کسى که در روز عید غدیر و در نزدیکی ظهر روز هجدهم ماه ذی الحجه، دو رکعت نماز بخواند، به طورى که نيم ساعت به ظهر غسل کند و از خداى عزوجل حاجت خود را طلب کند. در هر رکعت نماز عید غدیر، سوره حمد را یک مرتبه و سورۀ قُلْ هُوَ اَللّٰهُ أَحَدٌ و آية الکرسى و إِنّٰا أَنْزَلْنٰاهُ را هر کدام ده مرتبه بخواند. ثواب خواندن نماز عید غدیر در نزد خداوند متعال برابر با يکصد هزار حج و يکصد هزار عمره برابر است؛ و از خدا حاجتى از حاجت هاى دنيا و آخرت را نخواهد مگر اينکه برآورده شود البتّه تا زمانى که آن حاجت وجود داشته باشد. اگر وقت اين دو رکعت نماز عید غدیر گذشت، قضاى آن را بجاى بیاورید. نماز عید غدیر، نماز مخصوصی است که علیرغم مستحب بودن، به جماعت خوانده می‌شود. هنگامی که خورشید در روز هجدهم ماه ذی الحجه در بالای آسمان آمد باید غسل کنی و بهترین جامه و لباس های خود را بپوش و اگر توانستی و داشتی مقداری عطر بزن و زیر آسمان قرار بگیر و مواظب خورشید باش؛ وقتی نیم ساعت به زوال آفتاب باقی ماند دو رکعت نماز عید غدیر خم را بخوان.

حکم شرعی لیفت و لمینت مژه

یکی از متد آرایشی و زيبايي که اخیرا در بین خانم‌ها محبوبیت زيادي پیدا کرده لیفت و لمینت مژه است. ارائه این خدمات در سالن های زيبايي همواره بانوان طالب این خدمات را با بعضی سوالات پیرامون احکام شرعی آن مواجه ميکند . که آیا لیفت و لمینت مژه باعث نرسیدن آب وضو و غسل به پوست صورت می شود؟ در ادامه نظر مراجع تقلید را در خصوص حکم شرعی لیفت و لمینت مژه جویا شده ایم.

طریقه خواندن نماز توبه

انسان جایزالخطاست و همه ما مرتکب گناهانی می شویم که برایمان پشیمانی بهمراه دارد. گاهی این گناهان کوچک و گاهی آن قدر بزرگ است که فکر می کنیم هیچ وقت بخشیده نمی شوند. درصورتی که واقعاً از گناهی پشیمان هستید و از صمیم قلب می خواهید که استغفار کنید، نماز توبه را بخوانید و مطمئن باشید که خدا توبه تان را خواهد پذیرفت.

خلاصه ای از زندگینامه و معجزات حضرت موسی(ع)

انداختن عصا و تبدیل شدن آن به اژدها، خنثی نمودن سحر ساحران دربار فرعون، روشن شدن و درخشندگى در بین انگشتان آن حضرت (ع) موقع بیرون آوردن دست از گریبان از معجزات حضرت موسی (ع) می باشد.

دعای عرفه از کیست | آیا دعای عرفه از امام حسین است؟

دعای عرفه امام حسین علیه السلام که در روز عرفه خوانده می شود از کیست؟ اگر می خواهید بدانید که دعای عرفه از کیست و همچنین می خواهید بدانید که آیا دعای عرفه از امام حسین است؟ سایت سماتک در ادامه این نوشتار پاسخ سوالات تان را درباره اینکه دعای عرفه از کیست بیان خواهد کرد. دعای عرفه امام حسین دعایی منسوب به امام حسین (ع) که بنابر روایات، آن حضرت در روز نهم ذی‌الحجه (روز عرفه) در صحرای عرفات خوانده است. بنابر برخی شواهد، قرائت این دعا توسط امام حسین (ع)، مربوط به آخرین سفر حج ایشان نبوده است.

بهترین احادیث امام سجاد به همراه زندگی نامه کامل امام زین العابدین (ع)

در اینبخش مروری داریم بر بهترین احادیث از امام سجاد (ع) امروز همچنین زندگی نامه این امام گرانقدر را می‌خوانیم. امام سجاد کـه بـه سید الساجدین هم مشهور هستند احادیث زیبایی دارند کـه می‌توانند راهگشای مـا در زندگی و اخلاق باشند. مشهور ترین اثر امام سجاد «صحیفه سجادیه» میباشد. ایشان در طول زندگی خدمات زیادی رابه دین اسلام ارائه دادند. با مجله پارس ناز همراه باشید.

تسلیت شهادت امام جعفر صادق (متن شعر عکس نوشته پروفایل)

شهادت امام جعفر صادق رئیس مذهب شیعه را به عموم مسلمانان تسلیت می گوییم و در این مقاله مجموعه زیباترین اشعار تسلیت شهادت امام جعفر صادق به همراه عکس نوشته تسلیت شهادت امام جعفر صادق برای پروفایل را تهیه و گردآوری کرده ایم. شما می توانید متن تسلیت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام را از این بخش انتخاب کرده و در قالب یک پیامک تسلیت شهادت امام جعفر صادق ع برای دوست یا همکار بفرستید. به مناسبت شهادت امام جعفر صادق ع در این بخش بهترین شعر تسلیت شهادت امام جعفر صادق ع آماده شده است با سایت سماتک همراه باشید.