غسل تعمید چیست؟ غسل تعمید در مسیحیت

غسل تعمید یکى از آداب مذهب مسیحیان است. برگزاری آئین تعمید معمولاً برعهده افراد روحانی مانند کشیش و یا شماس است. در این مقاله در خصوص غسل تعمید بیشتر خواهید خواند.

اوقات شرعی ماه رمضان ۹۹ به افق شهرهای مختلف ایران

ماه رمضان ۹۹ در تاریخ ۶ اردیبهشت سال ۹۹ آغاز می شود و تا ۳ خرداد ماه ادامه خواهد داشت. اگر می خواهید اوقات شرعی ماه رمضان ۹۹ به افق شهرهای مختلف و بزرگ ایران را بدانید در ادامه اوقات شرعی ماه رمضان ۱۳۹۹ در مراکز استان های کشور تهیه و گردآوری شده است.

آثار شوم بد اخلاقی بر زندگی

بد اخلاقی موجب می شود افرادی که با انسان مانوس هستند از اومتنفر شوند و فاصله بگیرند. پیشگیری از بد اخلاقی از دوران کودکی باید انجام گیرد.

اشعار تسلیت رحلت رسول اکرم (ص) نوشته های تسلیت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص)

در اینبخش مجموعه اي از اشعار رحلت رسول اکرم «ص» پیامبر خوبی ها را مرور می‌کنیم. پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) در تاریک ترین عصر اعراب چشم بـه جهان گشودند، ایشان نزد پدر حضرت علی «ع» رشد یافته و در میان تمام مردم بـه محمد امین و راستگو معروف بودند. پیامبر مـا مردم را از ظلمت و جهل نجات دادند و امروز هم سیره و رفتار ایشان الگوی تعداد زیادی از مردم جهان می‌باشد. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

منشأ و عوامل ظلم از دیدگاه اسلام

برخی از اشخاص به دنبال جایگاه و موقعیتی که پیدا می کنند و می خواهند به مقامی برسند راه ظلم را بیش می گیرند و از این راه تلاش می کنند به موقعیتشان برسند.

احادیثی درباره همبستری از ائمه اطهار (ع)

غریزه جنسی یکی از غرایز طبیعی انسان برای بقای نسل و تولید مثل بوده و البته مخصوص انسان نیست. این غریزه باید در زمان و موقعیت مناسب و از راه درست و شرعی بموقع ارضاء گردد. در منابع اسلامی برای عمل جنسی آدابی ذکر شده است.

خواص سوره تکویر یا کورت

سوره تکویر یا سوره کورت جزء سوره های مکی می باشد. سوره تکویر درباره نشانه‌های قیامت و دگرگونی‌های آن روز و همچنین عظمت قرآن و تأثیر آن سخن می‌گوید. در روایات آمده است اگر کسی سوره «إذا الشمسُ کُوِّرَت» را بخواند، خداوند او را از رسوایی در زمانی که نامه عملش گشوده می‌شود، حفظ می‌کند.

ترک نماز چه عواقبی دارد؟

یکی از آثار ترک نماز این است که خداوند، خیر و بركت را از عمر و روزی اش بر می دارد. همچنین دعاى او به سوى آسمان بالا نمى ‏رود و مستجاب نمى ‏گردد.

حکم شرعی ترمیم پرده بکارت

پرده بکارت در دهانه ورودی واژن بانوان قرار گرفته است و به اشکال مختلفی در افراد وجود دارد و به طرق مختلفی از هم باز می شود. برخی از دخترخانم ها به دلایلی مانند تجاوز، خود ارضایی، رابطه جنسی و ... پرده بکارت خود را از دست میدهند و به دلیلی که هنوز ازدواج نکردند به دنبال ترمیم پرده بکارت هستند. در این مقاله میخواهیم حکم شرعی ترمیم پرده بکارت را از نظر مراجع توضیح دهیم.

احکام و آموزش انجام استبراء

استبراء، عملی مستحبی است که پس از خروج ادرار یا منی انجام می‌شود. مردها بعد از بیرون آمدن بول عمل استبرا را انجام میدهند برای آنکه اطمینان کنند بول در مجاری نمانده است. در این محتوا احکام و آموزش انجام استبرا را گردآوری نموده ایم.

زندگینامه کوتاهی از آیت الله شیخ محمد حسین زاهد

مرحوم شیخ محمد حسین زاهد، از علم و سواد بالایی بهره مند نبود، ولی نه بدین جهت که ایام تحصیل را قدر ندانسته باشد، بلکه به این دلیل که از حدود چهل سالگی گام در این راه گذاشته بود.

متن و آموزه های مناجات المطیعین (مناجات فرمان برداران)

یکی از مضامین مناجات المطیعین درخواست قرار گرفتن در زمره صالحان و نیکانی که در اتصاف به فضائل و مکارم اخلاقی از افراد دیگر پیشی گرفته اند و عمر خویش را صرف اعمال شایسته و ماندگار می سازند می باشد.

آشنایی با کتاب مقدس و هر آنچه که باید درباره کتاب مقدس بدانید

کتاب مقدس مسیحیان چیست و شامل چه بخشهایی می شود؟ آیا تمام کتاب مقدس موجود، وحی و از جانب خداوند است؟ محتوای این بخشها چیست؟ و سوالات دیگر درباره کتاب مقدس وجود دارد که به همه این سوالات پاسخ داده ایم.

احادیث منتخب از امام جعفر صادق علیه السلام

امام صادق علیه السلام ( ۸۳- ۱۴۸ق) ششمین امام شیعیان امامی پس از پدرش امام باقر علیه السلام و پنجمین امام اسماعیلیه است. امام صادق (ع) به مدت ۳۴ سال امامت شیعیان را بر عهده داشت. در این مطلب تعداد ی از احادیث برگزیده امام جعفر صادق علیه السلام ذکر می شود.

نحوه ختم حدیث کسا

حدیث شریف کساء از احادیثی است که در عین سادگی متن و سجع زیبا دارای محتوایی غنی و آثار و برکات فراوان است که در متن آن به آنها اشاره می شود. بسیاری از افراد برای رفع گرفتاری ها، ازدواج و همچنین برآورده شدن حاجات خود ختم حدیث کسا را انجام میدهند.

بهترین دعاها کدامند؟

برخی از ما به شکل های مختلف دعا می‌کنیم، سخن گفتن با خدا آزاد است، ولی ائمه چگونه سخن گفتن را به ما آموزش داده‌اند تا بهتر به حاجت و مقصود خود برسیم. در این مقاله قصد داریم که شما را با بهترین دعاهایی که از ائمه اطهار (ع) نقل شده است را آشنا کنیم.

حکم شرعی ازدواج موقت با دختر باکره پربیننده ترین مطالب گالری عکس بازیگران

اکثر مراجع فعلی، عقد نکاح (موقت یا دائم) با دختر باکره را مشروط به اجازه پدر و در صورت فقدان پدر، جد پدری می‏دانند، ولی اگر باکره نباشد و یا پدر و جد پدری نداشته باشد، نیازی به اجازه نیست.

احکام و طریقه غسل میت

در شریعت اسلام غسل میت، از غسل‌های واجبی است که مرده را پیش از دفن دهند. واجب است جسد مسلمان طبق آداب و شرایط خاصی غسل داده شود.

زندگینامه میرزا محمدحسین نائینی

شیخ الاسلام محمدحسین نائینی در نجف مرجع تقلید شیعه بود. آیت الله میرزا محمدحسین نائینی با نوشتن رسالهٔ تنبیه الامه و تنزیه المله نقش مهمی در تثبیتِ نظری جنبش مشروطه انجام داد.

دلایل ریختن آب روی قبر

حتماً مشاهده کرده‌اید که هر بار که نزدیکان سر قبر مردگان می‌ روند قبر را با آب میشویند. به راستی فلسفه ریختن آب روی قبر چیست و چرا روی سنگ قبر آب میریزیم و آن را می شوییم؟