صلوات ناریه از امام سجاد (ع)

صلوات ناریه از امام سجاد (ع) بوده که ایشان این صلوات را هر روز تکرار می‌کردند و از جمله ذکرهایی است که بسیار مجرب است و در برآورده شدن حاجت بسیار مؤثر است.

این عمل بهتر از ده دور طواف کعبه میباشد پربیننده ترین مطالب گالری عکس بازیگران

در این مقاله مذهبی شما را با عمل ثواب آشنا میکنیم توجه و تکریم مردم یکی از آموزه‌های مهم انبیاء و اوصیای الهی در عرصه اجتماع است. این تکریم گاهی در قالب سخن زیبا و برخورد اخلاق‌مدارانه با مردم است آنجا که خداوند فرمود «وَ قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْنًا… با مردم در نهایت حُسن سخن بگویید»،

زیباترین اشعار عید غدیر خم نوشته تبریک عید غدیر

در اینبخش مجموعه ای از زیباترین اشعار عید غدیر خم را مرور میکنیم. عید غدیر روز انتخاب مولا علی بعنوان پیشوای مسلمانان اسـت، حضرت محمد «ص» در غدیر خم دست حضرت علی «ع» را بالا گرفتند و خبر از انتخاب او توسط خداوند یکتا دادند. عید غدیر یکی از بزرگترین اعیاد در بین شیعیان جهان می باشد، در ادامه شعرهای زیبایی درمورد عید غدیر را مرور میکنیم. با پارس ناز همراه باشید.

آثار و فواید اعتقاد به توحید

شهادت بر یکتایی خدا (توحید) و دوری از شرک، نخستین گزاره هایی است که حضرت محمد (ص) در آغاز دعوت آشکار خویش، خطاب به مردم مکه بیان نموده است.

دعا برای رفع لکنت زبان

لکنت ناگهانی زبان معمولاً پس از یک حادثه ترسناک بوجود می آید و اغلب یک پدیده مربوط به دوران کودکی است هرچند امکان دارد در بزرگسالان نیز اتفاق بیافتد.

اشعار ولادت امام هادی (ع) نوشته های میلاد امام علی النقی

در اینبخش مجموعه اي زیبا از اشعار ولادت امام هادی «ع» رابه همراه عکس نوشته هایي زیبا مرور میکنیم. 15 ذی الحجه سال روز میلاد امام علی النقی الهادی می باشد. امام هادی دهمین امام شیعیان هستند و این پیشوای گران قدر بعد از 33 سال امامت شیعیان در روز سوم رجب سال 254 هجری، در شهر سامرا مسموم شده و بـه شهادت رسیدند. در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

چرا علما زیاد عمر می کنند، آیا اکسیر خاصی دارند؟

امروزه تحقیقات علمی زيادي در مورد فاکتورهای مؤثر در افزایش طول عمر انجام شده است. معمولاً فاکتورهای موثر در طول عمر در رابطه با دو جنبه جسمانی و روانی انسان مطرح میشوند.

نظر مراجع در خصوص کفن و دفن پیکر قربانیان کرونا چیست؟

بیماری کرونا وارد ایران شده و رعایت اصول بهداشت فردی، از مسائل مهمی است که افراد را در برابر این بیماری محافظت می‌کند. متاسفانه با وجود اخطار جهانی، به دلیل نبود اطلاع‌رسانی دقیق، تعدادی از هموطنان جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند. به گفته پزشکان در این برهه زمانی انجام برخی واجباتی که برای دفن مسلمانان در نظر گرفته شده است، می‌تواند خود عاملی برای انتقال بیماری به افراد شود، در چنین شرایطی چه باید کرد؟

ذکر و دعای رفع ترس و وحشت

برای غلبه بر ترس راهکارهای روانشناسی زیادی وجود دارد ولی گاهی این راهکارها نیز نمیتواند به ما کمکی کند. در این مقاله میخواهیم یکی از بهترین روش های غلبه بر ترس را به شما نشان دهیم که آن توسل به خداوند مهربان است.

احادیث درباره بیماری

برخی گمان می کنند که بیماری یکی از پدیده های نکبت بار هستی است که پیامدی جز سختی و بیچارگی به دنبال نخواهد داشت. اما بزرگان دینی به ما آموخته اند که بیماری برای مومنان نه تنها عذاب الهی نیست بلکه می تواند ثمرات فراوانی را نیز در پی داشته باشد. در این باره چندین احادیث درباره بیماری گردآوری شده است.

خواندن "نماز وصیت" چه ثوابی دارد؟

نماز وصیت نمازى است كه رسول خدا (ص) به آن وصيت فرموده است. در این مقاله شما با نحوه خواندن نماز وصیت و میزان ثواب خواندن آن آشنا خواهید شد.

احترام به مادر

مادر از جمله کسانی هستند که بیشترین حق را به گردن فرزندان دارند، علاوه بر اینکه در خلقت و حیات او سهم تعیین کننده ای دارند، در رشد و بزرگ کردن فرزندان هم نقش به سزایی دارند. از این رو در میان انسان ها کسی پیدا نمی شود که تا این حد به انسان خدمت کرده باشد، بنابراین شایسته است که پاسخ چنین زحمات طاقت فرسایی به کم ترین وجه ممکن داده شود و احسان به فرزندان هم کمترین کاری است که می توان نسبت به وی انجام داد و الا حق آنها بیش از آن است که انسان بتواند آن را اداء کند.

احکام شرعی اهدای اسپرم

پیشرفت علم امروزه به کمک زوج های نابارور آمده و راههای گوناگونی را از لقاح خارج رحم گرفته تا استفاده از بانک نطفه و اهداء جنین در اختیار آن ها می‌گذارد تا از موهبت پدر و مادر شدن بهره ببرند و لذت داشتن فرزند را تجربه کنند.

مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ (ساعت شروع – محل برگزاری)

مراسم شیرخوارگان حسینی سال ۹۸ چه ساعتی است؟ ساعت شروع مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ در شهرهای ایران که هر ساله برگزار می شود و محل برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ را در این مقاله از سایت سماتک بیان خواهیم کرد. مکان همایش شیرخوارگان حسینی هر ساله از سال هشتاد و سه به بعد در شهر تهران برگزار می شود و باید بدانید که مراسم شیرخوارگان حسینی سال ۹۸ با حضور صدها هزار نفر مادر و کودک برگزار می شود. در این بخش از سایت سماتک ساعت شروع مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ به همراه زمان و محل برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ را برای شما مادران عزیز که ظفل شیرخوار دارید اعلام کنیم. همایش شیرخوارگان حسینی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره کودکان شیرخواری است که در روز عاشورا و در واقعه کربلا به شهادت رسیدند و باید بدانید که از سال یک هزار و سیصد و نود مراسم شیرخوارگان حسینی که در اولین جمعه ماه محرم برگزار می شود در تمام شهرها و روستاهای ایران اسلامی برگزار می شود.

احادیث در مورد شجاعت

یکی از رذايل اخلاقى ترس بيجاست كه مايه ذلت و زبونى و عقب افتادگى انسانها مى‏باشد، نيروهاى بالفعل و بالقوه او را بر باد میدهد، و دشمن را بر انسان مسلط میسازد. نقطه مقابل آن شجاعت و شهامت است شجاعت به عنوان یکی از چهار فضیلت اخلاقی برتر در آیات و روایات ویژگی‌های نبوت، امامت و فرماندهی در جنگ و از صفات امامان معصوم دانسته شده است. در این مقاله گزیده ای از احادیث در مورد شجاعت برای شما گردآوری شده است.

هفت نفر اول که وارد جهنم میشوند را بشناسید پربیننده ترین مطالب گالری عکس بازیگران

دو نفر از بنى اسرائیل که قوم خود را یهودى و مسیحى کردند، فرعون که گفت: من بالاترین خداى شما هستم و دو نفر از این امت که یکى از آن‌ها بدتر از دیگران است و در تابوتى شیشه‌اى در زیر جهنم در دریاهایى از آتش قرار دارد.