حکم تراشیدن موی سر زن احکام شرعی تراشیدن موی سر برای زنان

مو تاثیر زیادی در زیبایی ظاهر و چهره خانم ها دارد، اما سلامت موها اهمیت بیشتر از زیبایی آن دارد. گاهی کوتاه کردن و تراشیدن مو سر می تواند به داشتن موهایی زیبا و سالم کمک کند. در ادامه به حکم تراشیدن موی سر زن، از نظر مراجع مختلف را بررسی می کنیم.

احکام کاشت موی طبیعی و اکستنشن مو از منظر مراجع تقلید احکام شرعی کاشت مو و اکستنشن مو

کاشت مو جهت بازگرداندن موهای از دست رفته سر مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرد. کاشت موی طبیعی امروزه به یکی از روش های رایج در بین مردم تبدیل شده است که در مورد احکام شرعی کاشت مو، سوالات زیادی ذهن مردم را به خود گرفتار می کند

حکم شرعی باینری آپشن و فارکس احکام شرعی باینری آپشن و فارکس

یکی از موضوعاتی که کمتر بدان توجه شده، انطباق معاملات فضای مجازی با اصول و مبانی فقهی و شرعی است. بدست آوردن رزق و روزی حلال در فضای مجازی به علت پیچیدگی های فضای مجازی به مراتب دارای اهمیت بیشتری است. حال سوالات زیادی در خصوص اینکه آیا باینری آپشن و فارکس حرام هست یا خیر پرسیده شده است. که در زیر نظر مراجع تقلید در این خصوص این نوع معاملات را جویا شده ایم.

احکام عزاداری محرم و صفر در ایام کرونا حکم مراسم عزاداری محرم در شرایط کرونا

با نزدیک شدن به ماه محرم و با توجه به ادامه بیماری کرونا و تأکید مسوولان ذی ربط بر ضرورت خودداری از برپايي تجمّعات بزرگ بالاخص در فضاهای سرپوشیده، بسياري از مؤمنین که تمایل بسياري به ادامه برگزاری مراسم معمول عزاداری دارند، در خصوص احکام عزاداری در ایام کرونایی سوال می کنند.

غسل تعمید چیست؟ غسل تعمید در مسیحیت

غسل تعمید یکى از آداب مذهب مسیحیان است. برگزاری آئین تعمید معمولاً برعهده افراد روحانی مانند کشیش و یا شماس است. در این مقاله در خصوص غسل تعمید بیشتر خواهید خواند.

حکم شرعی ترمیم پرده بکارت

پرده بکارت در دهانه ورودی واژن بانوان قرار گرفته است و به اشکال مختلفی در افراد وجود دارد و به طرق مختلفی از هم باز می شود. برخی از دخترخانم ها به دلایلی مانند تجاوز، خود ارضایی، رابطه جنسی و ... پرده بکارت خود را از دست میدهند و به دلیلی که هنوز ازدواج نکردند به دنبال ترمیم پرده بکارت هستند. در این مقاله میخواهیم حکم شرعی ترمیم پرده بکارت را از نظر مراجع توضیح دهیم.

احکام و آموزش انجام استبراء

استبراء، عملی مستحبی است که پس از خروج ادرار یا منی انجام می‌شود. مردها بعد از بیرون آمدن بول عمل استبرا را انجام میدهند برای آنکه اطمینان کنند بول در مجاری نمانده است. در این محتوا احکام و آموزش انجام استبرا را گردآوری نموده ایم.

احکام و طریقه غسل میت

در شریعت اسلام غسل میت، از غسل‌های واجبی است که مرده را پیش از دفن دهند. واجب است جسد مسلمان طبق آداب و شرایط خاصی غسل داده شود.

میزان فطریه و کفاره سال 99

مراجع تقلید شیعیان در آستانه عید سعید فطر با صدور اطلاعیه‌های جداگانه‌ای میزان زکات فطره و کفاره روزه برای ماه رمضان 1399 را اعلام کردند.

آیا شیاف روزه را باطل میکند؟

برای سرعت در بهبودی بعضی از بیماری ها بعضی از پزشکان شیاف تجویز می کنند. همانطور که می دانیم اماله کردن یا همان تنقیه کردن با چیزهای روان حتی از روی ناچاری و برای معالجه روزه را باطل می کند. حال برای بسیاری از کاربران این سوال پیش آمده که آیا شیاف روزه را باطل میکند یا خیر، در این مقاله نظر مراجع را در این خصوص جویا شده ایم.

منظور از روزه وصال چیست؟

در روزه وصال تأخير افطار تا سحر يا شب دوم بدون آنکه ترک آن به نيّت روزه باشد، اشکالی ندارد، هرچند برخی، احتیاط استحبابی را در عدم تأخير دانسته ‏اند.

حکم روزه ماه رمضان در ایام ویروس کرونا

در آستانه ماه مبارک رمضان و با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری نظر مراجع را در خصوص حکم روزه در ماه مبارک رمضان در ایام کرونا جویا شده اند.

حکم شرعی فعالیت در بورس

بسیاری از کاربران سوالاتی زیادی در خصوص فعالیت در بورس میپرسند سوالاتی مانند: آیا بورس قمار است؟ آیا بورس حرام است؟ حکم شرعی بورس چیست؟ حکم شرعی فعالیت در بورس چیست؟ و ... که در این مقاله نظر مراجع تقلید را در این خصوص جویا شده ایم.

نظر مراجع در خصوص کفن و دفن پیکر قربانیان کرونا چیست؟

بیماری کرونا وارد ایران شده و رعایت اصول بهداشت فردی، از مسائل مهمی است که افراد را در برابر این بیماری محافظت می‌کند. متاسفانه با وجود اخطار جهانی، به دلیل نبود اطلاع‌رسانی دقیق، تعدادی از هموطنان جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند. به گفته پزشکان در این برهه زمانی انجام برخی واجباتی که برای دفن مسلمانان در نظر گرفته شده است، می‌تواند خود عاملی برای انتقال بیماری به افراد شود، در چنین شرایطی چه باید کرد؟

احکام شرعی اهدای اسپرم

پیشرفت علم امروزه به کمک زوج های نابارور آمده و راههای گوناگونی را از لقاح خارج رحم گرفته تا استفاده از بانک نطفه و اهداء جنین در اختیار آن ها می‌گذارد تا از موهبت پدر و مادر شدن بهره ببرند و لذت داشتن فرزند را تجربه کنند.

احکام شرعی رابطه مقعدی

عمل نزدیکی جنسی از طریق مقعد را لواط گویند. رابطه جنسی مقعدی به فتوای برخی از مراجع حرام است و به فتوای بعضی كراهت شدید دارد. در صورتی که زن راضی به این عمل نباشد حرام است و اگر مردی همسرش را مجبور به چنین رابطه ای کند. زن میتواند حتی از شوهر خود شکایت کند. رابطه جنسی مقعدی از نظر بهداشتی نيز ممکن است ضررهایی داشته باشد. که در ادامه به همه این موارد اشاره شده است.

احکام شیر دادن به نوزاد

اسلام، دینى جامع است؛ حتّى براى تغذیه مناسب نوزاد با شیر مادر، برنامه دارد. در این مقاله تمامی سوالاتی که مربوط به احکام شیر دادن به نوزادان است گردآوری شده است.

احکام استفاده از کاندوم

کاندوم یا کاپوت یا غلاف، پوششی کشسان است که به عنوان یک مانع فیزیکی از تماس مستقیم آلت تناسلی مرد با اندام شریک جنسی او و ورود اسپرم به دستگاه تناسلی زن جلوگیری می‌کند. کاندوم به منظور پیش گیری از بارداری و همچنین جلوگیری از انتقال بیماری‌های آمیزشی به کار می‌رود. در این مقاله نظر مراجع تقلید در خصوص "حکم شرعی استفاده از کاندوم" را جویا شده ایم.

احکام وسواس در اسلام

اختلال وسواس به 2 نوع فکری و عملی تقسیم می‌شود؛ اختلال وسواس در برخی مواقع منجر به انجام کارهایی شود که به آن وسواس عملی می‌گویند و نسبتا هم شایع است، شستن چندباره دست‌ها، چک کردن باز یا بسته بودن درب منزل، چک کردن خاموش یا روشن بودن اجاق گاز مواردی از اختلال وسواس عملی است.