زندگینامه حضرت سموئیل

اشموئیل نبی (ع) از پیامبران بزرگ بنی اسرائیل است و بارگاه او در شهرستان ساوه و در یازده کیلومتری جاده بوئین زهرا قرار گرفته است.

سام بن نوح که بود؟

حضرت نوح (علیه السلام) چهار فرزند داشت که نام آنها سام، حام، یافث و کنعان بود. از میان آنها به جز کنعان، همه فرزندان به نوح ایمان آوردند.

زندگینامه نجمه خاتون، مادر امام رضا (ع)

نجمه خاتون از همان ابتدا ورود به منزل امام(ع)، در محضر بانوی عالمه و فقیهه و عارفه‌ای همچون حمید خاتون رشد یافت شد و تا مدت‌ها قبل از ازدواج به امام کاظم(ع)، در مکتب تعلیم و تربیت آن بانوی مکرمه توشه‌های زیادی اندوخت.

زندگی نامه حضرت سلیمان (ع)

قرآن در آیه ۱۲ و۱۳ سوره سبأ، گوشه‌ای از عظمت و امكانات وسیع حضرت سلیمان (ع) را بازگو كرده است.

خلاصه ای از زندگینامه و معجزات حضرت موسی(ع)

انداختن عصا و تبدیل شدن آن به اژدها، خنثی نمودن سحر ساحران دربار فرعون، روشن شدن و درخشندگى در بین انگشتان آن حضرت (ع) موقع بیرون آوردن دست از گریبان از معجزات حضرت موسی (ع) می باشد.

حضرت حزقیل(ع) که بود؟

نام حزقیل صریحاً در قرآن نیامده است، اما مفسران مسلمان آیه ۲۴۳ سوره بقره را با وی مرتبط دانسته‌اند.

معجزات امام محمدباقر (ع)

محمد بن علی بن حسین بن علی بن ابی طالب معروف به امام باقر( ع)( ۵۷- ۱۱۴ق) و ملقب به باقرالعلوم، امام پنجم شیعیان است که حدود ۱۹ سال امامت شیعیان را بر عهده داشت. امام باقر( ع) جنبشی علمی پدید آورد که در دوره امامت فرزندش امام صادق( ع) به اوج خود رسید. ایشان در علم، زهد، بزرگی و فضیلت، سرامد بود. براي امام باقر( ع) معجزات و کرامات زيادي گفته شده است. در این مقاله به برخی از این معجزه ها اشاره ميشود.

علت شهادت حضرت فاطمه زهرا س دختر پیامبر گرامی اسلام

شهادت حضرت فاطمه زهرا س دخت پیامبر اگرم (ص) به چند روایت است. در اینجا علت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها بیان خواهد شد. رویداد‌های تلخ، شرایط سخت بیماری و دوری از پدر بیش از پیش شرایط جسمى و وضعیت روحى حضرت زهرا (س) را دشوارتر می‌کرد، اما حضرت فاطمه (س) با اینکه روز به روز پیکرش آب مى‌‌شد، هیچ شِکوه‌ای از بیماری نداشت.

اعجاز و كرامات امام محمد تقی (ع)

معجزه و كرامات به اذن خداوند حکیم از نشانه هاي ائمه معصومين(ع) است. دفتر زندگی امام محمد تقی (ع) شبیه دیگر ائمه معصوم علیهم السلام اکنده است از برگ هایی زرین از مکارم اخلاق، مناقب و معجزه ها و استجابت دعاها است.

زندگینامه حضرت اسحاق (ع)

حضرت اسحاق (ع) فرزند دوم حضرت ابراهیم( ع) و همسرش ساره است که بعد از سالها چشم انتظاری و در سالمندی این دو بزرگوار دیده به جهان گشود.

حضرت اسماعیل و داستان زندگی او

اسماعيل فرزند بزرگ ابراهيم و جدّ اعلاى پيامبر خاتم( صلى الله عليه وآله)[، از پيامبران الهى و ملقّب به ذبيح اللّه است. هجرت به سرزمین مکه بهمراه مادرخود هاجر، بوجود آمدن چشمه زمزم به برکت وی، ذبح کردن وی توسط پدرش و ساخت خانه کعبه از مهمترين رویدادهای زندگانی وی هستند.

شهادت حضرت زهرا حضرت فاطمه سلام الله علیها

حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برترین زن مسلمان و دختر حضرت علی علیه السلام است. شهادت حضرت زهرا حضرت فاطمه سلام الله علیها به روایات مختلف است که در ادامه ماجرای شهادت حضرت زهرا حضرت فاطمه سلام الله علیها را می خوانید:

داستان‌هایی از امام جعفر صادق (ع)

شخصيت امام صادق(ع) به اندازه‌ای جامع و برجسته است كه افزون بر شيعيان، عالمان و عارفان اهل تسنن نيز توجهی ويژه به آن حضرت داشته و برتری علمی و شخصيتی ايشان را ستوده و از آن حكايت‌ها نقل كرده‌اند. در ادامه روایاتی از سیره ی امام صادق(ع) را می‌خوانیم.

سرگذشت زرتشت، مروج یکتا پرستی در ایران

زَرْتُشْتْ یا زَرْدُشْتْ، پیامبر ایران باستان بوده است. عده‌ای او را مروج یکتاپرستی معرفی کرده‌اند که آهورامزدا را تبلیغ می‌کرد و خدایان باستانی آریاییان را باطل می‌دانست. نام زرتشت در فهرست یکصد نفره انسان‌های تأثیرگذار تاریخ که توسط مایکل هارت تنظیم شده‌است، قرار دارد. برخی از مورخان او را اختلافی‌ترین شخصیت تاریخ دانسته‌اند.

سرگذشت حضرت اليسع (ع)

اَلْیَسَع از پیامبران بنی‌اسرائیل که پس از الیاس به پیامبری مبعوث شد. نام او دو بار در قرآن آمده است. الیسع پس از آنکه الیاس به آسمان عروج کرد، عهده‌دار پیامبری شد و در دوره نبوت او، عده زیادی از بنی اسرائیل دعوت او را پذیرفتند. در روایات شیعی، معجزه‌هایی از او مانند شفای بیماران و راه‌رفتن روی آب نقل شده است.