زندگینامه کوتاهی از آیت الله شیخ محمد حسین زاهد

مرحوم شیخ محمد حسین زاهد، از علم و سواد بالایی بهره مند نبود، ولی نه بدین جهت که ایام تحصیل را قدر ندانسته باشد، بلکه به این دلیل که از حدود چهل سالگی گام در این راه گذاشته بود.

زندگینامه میرزا محمدحسین نائینی

شیخ الاسلام محمدحسین نائینی در نجف مرجع تقلید شیعه بود. آیت الله میرزا محمدحسین نائینی با نوشتن رسالهٔ تنبیه الامه و تنزیه المله نقش مهمی در تثبیتِ نظری جنبش مشروطه انجام داد.

ویژگی های امام علی (ع)، بزرگ مرد تاریخ

در صبوری و گذشت، حضرت علی (ع) از تمامی مردمان گوی سبقت را ربوده بود. امام علی علیه السّلام مثل دیگر زمام داران نبود که تنها به حکومت داری خود بیندیشد

زندگینامه میرزای شیرازی

میرزای شیرازی، بیش از هر چیز با تحریم تنباکو بعد از اعطای امتیاز انحصاری توتون و تنباکو به کمپانی رژی شناخته می شود.

4 شعبان، سالروز ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام

شیعیان برای حضرت ابوالفضل (ع) جایگاه معنوی بالایی قائلند. او را باب الحوائج می‌خوانند و به او متوسل می‌شوند. حرم حضرت عباس در نزدیکی حرم امام حسین(ع) یکی از مهم‌ترین مکان‌های زیارتی شیعیان است.

زندگینامه حضرت سموئیل

اشموئیل نبی (ع) از پیامبران بزرگ بنی اسرائیل است و بارگاه او در شهرستان ساوه و در یازده کیلومتری جاده بوئین زهرا قرار گرفته است.

سام بن نوح که بود؟

حضرت نوح (علیه السلام) چهار فرزند داشت که نام آنها سام، حام، یافث و کنعان بود. از میان آنها به جز کنعان، همه فرزندان به نوح ایمان آوردند.

زندگینامه نجمه خاتون، مادر امام رضا (ع)

نجمه خاتون از همان ابتدا ورود به منزل امام(ع)، در محضر بانوی عالمه و فقیهه و عارفه‌ای همچون حمید خاتون رشد یافت شد و تا مدت‌ها قبل از ازدواج به امام کاظم(ع)، در مکتب تعلیم و تربیت آن بانوی مکرمه توشه‌های زیادی اندوخت.

زندگی نامه حضرت سلیمان (ع)

قرآن در آیه ۱۲ و۱۳ سوره سبأ، گوشه‌ای از عظمت و امكانات وسیع حضرت سلیمان (ع) را بازگو كرده است.

خلاصه ای از زندگینامه و معجزات حضرت موسی(ع)

انداختن عصا و تبدیل شدن آن به اژدها، خنثی نمودن سحر ساحران دربار فرعون، روشن شدن و درخشندگى در بین انگشتان آن حضرت (ع) موقع بیرون آوردن دست از گریبان از معجزات حضرت موسی (ع) می باشد.

حضرت حزقیل(ع) که بود؟

نام حزقیل صریحاً در قرآن نیامده است، اما مفسران مسلمان آیه ۲۴۳ سوره بقره را با وی مرتبط دانسته‌اند.

معجزات امام محمدباقر (ع)

محمد بن علی بن حسین بن علی بن ابی طالب معروف به امام باقر( ع)( ۵۷- ۱۱۴ق) و ملقب به باقرالعلوم، امام پنجم شیعیان است که حدود ۱۹ سال امامت شیعیان را بر عهده داشت. امام باقر( ع) جنبشی علمی پدید آورد که در دوره امامت فرزندش امام صادق( ع) به اوج خود رسید. ایشان در علم، زهد، بزرگی و فضیلت، سرامد بود. براي امام باقر( ع) معجزات و کرامات زيادي گفته شده است. در این مقاله به برخی از این معجزه ها اشاره ميشود.

علت شهادت حضرت فاطمه زهرا س دختر پیامبر گرامی اسلام

شهادت حضرت فاطمه زهرا س دخت پیامبر اگرم (ص) به چند روایت است. در اینجا علت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها بیان خواهد شد. رویداد‌های تلخ، شرایط سخت بیماری و دوری از پدر بیش از پیش شرایط جسمى و وضعیت روحى حضرت زهرا (س) را دشوارتر می‌کرد، اما حضرت فاطمه (س) با اینکه روز به روز پیکرش آب مى‌‌شد، هیچ شِکوه‌ای از بیماری نداشت.

اعجاز و كرامات امام محمد تقی (ع)

معجزه و كرامات به اذن خداوند حکیم از نشانه هاي ائمه معصومين(ع) است. دفتر زندگی امام محمد تقی (ع) شبیه دیگر ائمه معصوم علیهم السلام اکنده است از برگ هایی زرین از مکارم اخلاق، مناقب و معجزه ها و استجابت دعاها است.

زندگینامه حضرت اسحاق (ع)

حضرت اسحاق (ع) فرزند دوم حضرت ابراهیم( ع) و همسرش ساره است که بعد از سالها چشم انتظاری و در سالمندی این دو بزرگوار دیده به جهان گشود.