خلاصه ای از زندگینامه و معجزات حضرت موسی(ع)

انداختن عصا و تبدیل شدن آن به اژدها، خنثی نمودن سحر ساحران دربار فرعون، روشن شدن و درخشندگى در بین انگشتان آن حضرت (ع) موقع بیرون آوردن دست از گریبان از معجزات حضرت موسی (ع) می باشد.

حضرت حزقیل(ع) که بود؟

نام حزقیل صریحاً در قرآن نیامده است، اما مفسران مسلمان آیه ۲۴۳ سوره بقره را با وی مرتبط دانسته‌اند.

معجزات امام محمدباقر (ع)

محمد بن علی بن حسین بن علی بن ابی طالب معروف به امام باقر( ع)( ۵۷- ۱۱۴ق) و ملقب به باقرالعلوم، امام پنجم شیعیان است که حدود ۱۹ سال امامت شیعیان را بر عهده داشت. امام باقر( ع) جنبشی علمی پدید آورد که در دوره امامت فرزندش امام صادق( ع) به اوج خود رسید. ایشان در علم، زهد، بزرگی و فضیلت، سرامد بود. براي امام باقر( ع) معجزات و کرامات زيادي گفته شده است. در این مقاله به برخی از این معجزه ها اشاره ميشود.

علت شهادت حضرت فاطمه زهرا س دختر پیامبر گرامی اسلام

شهادت حضرت فاطمه زهرا س دخت پیامبر اگرم (ص) به چند روایت است. در اینجا علت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها بیان خواهد شد. رویداد‌های تلخ، شرایط سخت بیماری و دوری از پدر بیش از پیش شرایط جسمى و وضعیت روحى حضرت زهرا (س) را دشوارتر می‌کرد، اما حضرت فاطمه (س) با اینکه روز به روز پیکرش آب مى‌‌شد، هیچ شِکوه‌ای از بیماری نداشت.

اعجاز و كرامات امام محمد تقی (ع)

معجزه و كرامات به اذن خداوند حکیم از نشانه هاي ائمه معصومين(ع) است. دفتر زندگی امام محمد تقی (ع) شبیه دیگر ائمه معصوم علیهم السلام اکنده است از برگ هایی زرین از مکارم اخلاق، مناقب و معجزه ها و استجابت دعاها است.

زندگینامه حضرت اسحاق (ع)

حضرت اسحاق (ع) فرزند دوم حضرت ابراهیم( ع) و همسرش ساره است که بعد از سالها چشم انتظاری و در سالمندی این دو بزرگوار دیده به جهان گشود.

حضرت اسماعیل و داستان زندگی او

اسماعيل فرزند بزرگ ابراهيم و جدّ اعلاى پيامبر خاتم( صلى الله عليه وآله)[، از پيامبران الهى و ملقّب به ذبيح اللّه است. هجرت به سرزمین مکه بهمراه مادرخود هاجر، بوجود آمدن چشمه زمزم به برکت وی، ذبح کردن وی توسط پدرش و ساخت خانه کعبه از مهمترين رویدادهای زندگانی وی هستند.

شهادت حضرت زهرا حضرت فاطمه سلام الله علیها

حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برترین زن مسلمان و دختر حضرت علی علیه السلام است. شهادت حضرت زهرا حضرت فاطمه سلام الله علیها به روایات مختلف است که در ادامه ماجرای شهادت حضرت زهرا حضرت فاطمه سلام الله علیها را می خوانید:

داستان‌هایی از امام جعفر صادق (ع)

شخصيت امام صادق(ع) به اندازه‌ای جامع و برجسته است كه افزون بر شيعيان، عالمان و عارفان اهل تسنن نيز توجهی ويژه به آن حضرت داشته و برتری علمی و شخصيتی ايشان را ستوده و از آن حكايت‌ها نقل كرده‌اند. در ادامه روایاتی از سیره ی امام صادق(ع) را می‌خوانیم.

سرگذشت زرتشت، مروج یکتا پرستی در ایران

زَرْتُشْتْ یا زَرْدُشْتْ، پیامبر ایران باستان بوده است. عده‌ای او را مروج یکتاپرستی معرفی کرده‌اند که آهورامزدا را تبلیغ می‌کرد و خدایان باستانی آریاییان را باطل می‌دانست. نام زرتشت در فهرست یکصد نفره انسان‌های تأثیرگذار تاریخ که توسط مایکل هارت تنظیم شده‌است، قرار دارد. برخی از مورخان او را اختلافی‌ترین شخصیت تاریخ دانسته‌اند.

سرگذشت حضرت اليسع (ع)

اَلْیَسَع از پیامبران بنی‌اسرائیل که پس از الیاس به پیامبری مبعوث شد. نام او دو بار در قرآن آمده است. الیسع پس از آنکه الیاس به آسمان عروج کرد، عهده‌دار پیامبری شد و در دوره نبوت او، عده زیادی از بنی اسرائیل دعوت او را پذیرفتند. در روایات شیعی، معجزه‌هایی از او مانند شفای بیماران و راه‌رفتن روی آب نقل شده است.

زندگینامه حضرت یعقوب (ع)

یعقوب پسر اسحاق، نوهٔ ابراهیم است که یهودیان، مسیحیان، مسلمانان به پیامبری او اعتقاد دارند. یعقوب به معنی تعقیب‌کننده است. این پیامبر بزرگ، دارای علم و دانش زیادی بود که از طرف خدا به صورت "علم لدنی" به او داده شده بود.

زندگینامه حضرت زکریا

حضرت زکریا از نوادگان حضرت موسی است که مسلمانان و مسیحیان به پیامبری او معتقدند امّا یهودیان پیامبری او را انکار می کنند. نام زکریا در انجیل لوقا و انجیل های غنوصی و نیز در سوره مریم، آل عمران، انعام و انبیاء در قرآن ذکر شده است. وی کفالت مریم دختر عمران را بر عهده داشت و در پیری صاحب فرزندی به نام یحیی شد که او نیز از پیامبران هم عصر حضرت عیسی(ع) بود.

زندگینامه حضرت مریم (س)

حضرت مریم از زنان بزرگوار و از شخصیت‌های برجسته جهان بشریت است. او مادر پیامبر بزرگ خداوند، حضرت عیسی علیه السلام، بود. حضرت مریم از کودکی در تحت تربیت انسان های والا و مربیان شایسته قرار داشت. در دین اسلام حضرت مریم از جمله معدود زنانی است که به مقام کمال و مطلوب انسانی دست یافته است.

خلاصه ای از زندگینامه حضرت مهدی (عج)

امام دوازدهم شیعیان، در منابع مختلف و ادعیه و زیارات با القاب و کنیه‌های بسیاری وصف شده است که مشهورترین آنها عبارت‌اند از مهدی، صاحب الزمان، منتَظَر، حجت الله، بقیة الله، منتقم، موعود، خاتم الاوصیا، غائب، مأمول، مضطر و قائم.

زندگینامه جالب دانیال نبی (ع)

در مورد علم تعبیر خواب دانیال اختلافی نیست. با آن‌که کتاب مستقلی از وی در این موضوع به جا نمانده است، تقریبا در تمام کتاب‌هایی که مسلمانان درباره تعبیر خواب نگاشته‌اند، به تعابیر دانیال نبی اشاره شده است.

زندگینامه حضرت زینب (س)

زینب کبری سومین فرزند فاطمه و علی بن ابی‌طالب است. وی از زنان مقدس نزد شیعیان است و آن‌ها از وی با عنوان حضرت زَینب س یاد می‌کنند. زینب خواهر حسین بن علی، در واقعه کربلا حاضر بود و پس از آن نیز هنگام اسارت، در دفاع از حقانیت برادر خود، همانند علی بن حسین (امام چهارم شیعه) نقشی ویژه داشت. زَینب در سال ۶۸۱ میلادی معادل با سال ۶۲ هجری قمری درگذشت.