قیدار نبی (ع) که بود؟ زندگینامه قیدار نبی (ع)

قیدار یکی از پیامبران الهی و فرزند حضرت اسماعیل (ع) و نیای سی‌ام حضرت محمد (ص) پیامبر اسلام بوده است. طبق نقل‌های تاریخی از زندگینامه این پیامبر وی بزرگترین فرزند حضرت اسماعیل (ع) بود. حضرت قیدار پس از فوت پدر در 130 سالگی، به‌عنوان جانشین پدر و پیامبر الهی انتخاب می‌شود.

زندگینامه شیخ مفید آثار و زندگینامه شیخ مفید

در بین دانشمندان بزرگ ما كه در اعصار مختلف می زیسته اند، مفاخر و نوابغ بسياري بوده اند كه امروز هر كدام مایه اعتبار و سند افتخار جهان شیعه به شمار می آیند. ولی از بین آن ها شیخ مفید جایگاه خاصی دارد كه از هر جهت وی را از سایرین ممتاز می گرداند.

ذوالقرنین کیست؟ آیا ذوالقرنین یک پیامبر است؟

ذوالقرنین یکی از شخصیت‌های قرآن و کتاب مقدس است. واژه «ذوالقرنین»سه بار در قرآن مطرح شده است و قرآن کریم او را یکی از پادشاهان کهن می‌ داند و از وی به نیکی یاد می‌کند.

زندگینامه عمار بن یاسر زندگی‌نامه عمار بن یاسر

عمار بن یاسر یكی از چهار مرد بزرگ دوران خود و یکی از پیشقدمان در دین اسلام بود. سه مرد ديگر عبارتند از ابوذر، مقداد و سلمان. پدر و مادر عمار در راه دین اسلام و دفاع از حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم شكنجه های فراوانی را تحمّل كردند و در آخر به شهادت رسیدند.

زندگی نامه میر محمدصالح خاتون آبادی از علمای دین اسلام شرح حال میر محمدصالح خاتون آبادی

میر محمدصالح خاتون آبادی ابتدا به حکمت و علوم عقلی گرایش داشت، ولی بعدها با تأثیرپذیری از محمدباقر مجلسی، بیشتر به تحصیل و تحقیق در فقه و حدیث روی آورد و در کلام و تفسیر قرآن هم مهارت یافت.

زندگینامه کوتاهی از آیت الله شیخ محمد حسین زاهد

مرحوم شیخ محمد حسین زاهد، از علم و سواد بالایی بهره مند نبود، ولی نه بدین جهت که ایام تحصیل را قدر ندانسته باشد، بلکه به این دلیل که از حدود چهل سالگی گام در این راه گذاشته بود.

زندگینامه میرزا محمدحسین نائینی

شیخ الاسلام محمدحسین نائینی در نجف مرجع تقلید شیعه بود. آیت الله میرزا محمدحسین نائینی با نوشتن رسالهٔ تنبیه الامه و تنزیه المله نقش مهمی در تثبیتِ نظری جنبش مشروطه انجام داد.

ویژگی های امام علی (ع)، بزرگ مرد تاریخ

در صبوری و گذشت، حضرت علی (ع) از تمامی مردمان گوی سبقت را ربوده بود. امام علی علیه السّلام مثل دیگر زمام داران نبود که تنها به حکومت داری خود بیندیشد

زندگینامه میرزای شیرازی

میرزای شیرازی، بیش از هر چیز با تحریم تنباکو بعد از اعطای امتیاز انحصاری توتون و تنباکو به کمپانی رژی شناخته می شود.

4 شعبان، سالروز ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام

شیعیان برای حضرت ابوالفضل (ع) جایگاه معنوی بالایی قائلند. او را باب الحوائج می‌خوانند و به او متوسل می‌شوند. حرم حضرت عباس در نزدیکی حرم امام حسین(ع) یکی از مهم‌ترین مکان‌های زیارتی شیعیان است.

زندگینامه حضرت سموئیل

اشموئیل نبی (ع) از پیامبران بزرگ بنی اسرائیل است و بارگاه او در شهرستان ساوه و در یازده کیلومتری جاده بوئین زهرا قرار گرفته است.

سام بن نوح که بود؟

حضرت نوح (علیه السلام) چهار فرزند داشت که نام آنها سام، حام، یافث و کنعان بود. از میان آنها به جز کنعان، همه فرزندان به نوح ایمان آوردند.

زندگینامه نجمه خاتون، مادر امام رضا (ع)

نجمه خاتون از همان ابتدا ورود به منزل امام(ع)، در محضر بانوی عالمه و فقیهه و عارفه‌ای همچون حمید خاتون رشد یافت شد و تا مدت‌ها قبل از ازدواج به امام کاظم(ع)، در مکتب تعلیم و تربیت آن بانوی مکرمه توشه‌های زیادی اندوخت.

زندگی نامه حضرت سلیمان (ع)

قرآن در آیه ۱۲ و۱۳ سوره سبأ، گوشه‌ای از عظمت و امكانات وسیع حضرت سلیمان (ع) را بازگو كرده است.