خواندن "نماز وصیت" چه ثوابی دارد؟

نماز وصیت نمازى است كه رسول خدا (ص) به آن وصيت فرموده است. در این مقاله شما با نحوه خواندن نماز وصیت و میزان ثواب خواندن آن آشنا خواهید شد.

6 ذکر مجرب برای برآورده شدن حاجات

برای هر کدام از اذکار خواص خارق العاده‌ای ذکر شده است که اگر آدمی بداند به هیچ عنوان آن‌ها را رها نمی‌کند.

نحوه خواندن نماز وتیره یا نافله عشا

نماز وتیره از نافله های نماز عشا است که در مورد این نماز گفته اند هر کسی آنرا کامل بخواند از غافلان نوشته نمى شود. در ادامه مقاله ما را همراهی کنید تا با نحوه خواندن نماز وتیره و همچنین ثواب خواندن این نماز بیشتر آشنا شوید.

نحوه خواندن نماز امام حسن عسکری (ع)

نماز امام حسن عسکری (ع) که در کتاب مفاتیح الجنان آمده است برای برآورده شدن حوائج است. گفته شده که بهتر است این نماز را در روز جمعه بخوانید. در ادامه این مقاله با روش خواندن نماز امام حسن عسکری (ع) آشنا میشوید.

نحوه خواندن نماز سیف القاطع

نماز سیف القاطع برای مستجاب شدن حاجت میباشد و این نماز همان طور که از اسمش پیداست برای حاجت شبیه شمشیر تیز و برنده عمل می کند و بسیار مجرب است. در ادامه نحوه خواندن یکی دیگر از نماز حاجت های مجرب به اسم نماز سیف القاطع را برای شما گردآوری نموده ایم.

طریقه خواندن نماز حاجت

برای برآورده شدن حاجت و آرزو نمازهای زیادی توسط معصومین معرفی شده که در ادامه با برخی از روش های خواندن نماز حاجت آشنا میشوید.

طریقه ختم سوره یس

ختم سوره یس را می‌توان به طرق‌ و روش های مختلفی انجام داد. خواندن سوره یس و ختم سوره یاسین یکی از قویترین کار‌هایی است که شما می‌توانید برای رسیدن به حوائج مشروعه خود از آن استفاده کنید و قدرت خداوند را بنگرید که چگونه در‌های رحمتش را برای شما می‌گشاید.

طریقه خواندن نافله صبح

نافله صبح قبل از نماز صبح خوانده ميشود و وقت آن پس از گذشتن از نیمه شب به مقدار خواندن یازده رکعت نماز شب است، ولی احتیاط آن است که پیش از فجر اوّل نخوانند، مگر آن که پس از نافله شب بلافاصله بخوانند که در اینصورت مانعی ندارد.

اعمال روز سوم ماه صفر

در روایات نقل شده است؛ رسول خدا قسم یاد نموده است درصورتی که بین پیروان ما طالب حاجتی باشد خداوند به واسطه تلاوت کردن حديث كساء در نخستین جمعه ماه صفر برآورده می کند.

پرفضیلت ترین و بهترین دعای عصر جمعه کدام است؟

برای دعای عصر جمعه موارد بسیاری معرفی شده است که هر یک فضیلت خاص خود را دارند. روز جمعه به یوم المزید نیز معروف است. زیرا در این روز خداوند ثواب ها و پاداش هایی که به بندگان خود عطا می کند، چندین برابر می شوند.

دعای سریع الاجابه

براي همه ما انسانها زمانی در زندگی وجود دارد که دچار مشکلاتی می شویم که بر طرف کردن آن از توانمان خارج است، زمانیکه نا امید می شویم و تنها به پروردگارمان می توانیم پناه ببریم و دعا می کنیم. دعای سریع الاجابه یکی از دعاهایی است که در شرایط خاص براي رسيدن به حاجت ها ضروری خوانده ميشود .

اعمال روز آخر ماه ذی الحجه

خدايا آنچه انجام دادم در اين سال از اعمالى كه مرا از آن نهى فرمودى و راضى بدان نبودى و من آن را فراموش كردم ولى تو فراموشش نكردى و مرا به بازگشت بسويت خواندى پس از دليرى كردنم بر تو خدايا من از آن اعمال آمرزش مى طلبم

نماز حاجت در روز جمعه

روز جمعه سرور روزهاست، خداوند نیکی ها را در آن چند برابر ميکند و گناهان را در آن می زداید و درجات را در آن بالا می برد و دعاها را در آن اجابت ميکند و غم ها را در آن برطرف می سازد و حاجت های بزرگ را در آن برآورده میکند. در روز جمعه چند اعمال مستحبی دارد که یکی از این اعمال خواندن نماز روز جمعه جهت تحقق یافتن حاجت میباشد که بسیار مؤثر و مجرب میباشد.

تسبیحات پیامبر (ص) در روز عرفه

روز نهم روز عرفه و از اعیاد عظیمه است اگرچه به اسم عید نامیده نشده است. «عرفه» روزی است که درهای رحمت الهی بر بندگان گشوده می‌شود و حتی بچه‌های درون شکم مادر نیز از فضل خداوند بی‌نصیب نمی‌مانند. روز عرفه روزی است که درهای مغفرت و بخشش و رحمتش را بر روی بندگانش می‌گشاید. همزمان با فرارسیدن روز عرفه تسبیحات پیامبر (ص) در روز عرفه را می‌توانید در اینجا بخوانید.

نماز هفت بانو جهت بازگشایی بخت

نماز هفت بانو از نمازهای مجرب براي بخت گشایی و ازدواج سریع است. نماز هفت بانو تنها باید به وسیله مادر پسرها یا دخترها خوانده شود. در ادامه نحوه خواندن نماز هفت بانو را شرح داده ایم.

زیارتنامه امام رضا (ع) +آداب زیارت امام رضا(ع)

زیارت امام رضا (ع) براي زائرانی که از سر شور و شوق و عشق به ضریح ملکوتی و قدسی آن حضرت مشرف شده ‏اند، فایده های گوناگونی دارد. آن حرم پاکیزه و دل ‏انگیز سرشار از معنویت است و جذبه‏ هایش آنچنان تاثیری بر جان زائر می‏ گذارد که به اندازه ظرفیتش می ‏تواند از آن چشمه جوشان معنویت بنوشد و در نتيجه غم نشسته بر جان وی پاک شده و ناراحتی ها از جانش رخت بر می‏ بندد.

ذکر سبعه معروف به اذکار هفتگانه

یكی از زیباترین جلوه های ارتباط عاشقانه با خدا و اساسی ترین راه های سیر و سلوک، ذكر است؛ «ذکر الهی» چون نسیم فرحبخش، حیات معنوی را به انسان هدیه می کند. قلب خسته و افسرده انسان با «یاد خدا» طراوت می یابد و در کشاکش مشکلات و انبوه گرفتاری ها، به یاد معشوق است که اطمینان و آرامش را برای جان ها به ارمغان می آورد. یکی از بهترین اذکار، ذکر سبعه است که روایات مختلفی درباره آن وجود دارند.

آداب سفره حضرت فاطمه چگونه است؟

حضرت فاطمه (س) نزد مردم ایران به ویژه زنان ایرانی از مقام والایی برخوردار است و برای برآورده شدن آرزوها و حاجت‌ها و سامان گرفتن کارها به او توسل می‌جویند و طلب یاری و مراد خواهی می‌کنند. توسل به حضرت فاطمه (س) معمولاً از طریق نذر و دادن نذرهایی مانند انداختن سفره به همراه خطبه‌خوانی آن حضرت است.