فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی + فواید نماز برای خوشبختی

آیا تا بحال از فواید نماز خواندن برای جسم و سلامتی فکر کرده‌اید؟ بله! نماز خواندن از نظر علمی و برای جسم انسان نیز فواید بسیار زیادی دارد. هم چنان کـه چندی پیش هم بعضی محققان از فایده هاي سجده برای تمرکز و آرامش درونی سخن گفته بودند، امروز نیز فواید بیشتری از اقامه نماز را برای شـما شرح می‌دهیم، همچنین امروز فواید معنوی نماز خواندن را هم بشما خواهیم گفت. با پارس ناز همراه باشید.

آداب فرزند پروری از منظر قرآن

یکی از امتیازات و ویژگی‌های قرآن مجید این است که خود یک کتاب تربیتی است و همه آیات آن به طور مستقیم و غیر مستقیم در مقام تربیت انسان در رده های مختلف سنی، از خردسال تا کهن سال است. یکی از بخش های مهم تربیت، تربیت فرزندان است که قرآن در سوره های متعدد و در ضمن بیان سرگذشت انبیا و فرزندان آنان به مسائل تربیت فرزند آگاهی داده است.

ادعیه مجرب

همه ما گاهی در شرایطی قرار گرفته ایم که به جز خدا امیدی نداریم و تنها اوست که یار و یاور ما در حل مشکلات است . در چنین مواقعی جز یاد و ذکر و خواندن دعا چیزی به خاطرمان نمی رسد و راهی به جایی نداریم . دعاهای سریع الاجابه اگر با خلوص نیت خوانده شوند، راه گشای بسیاری از مشکلات بوده ویقینا نتایج خوبی برای آرامش دل پریشان حال دارد.

بهترین سوره و دعا برای ازدواج با فرد مورد نظر – سریع و فوری

دعا برای ازدواج سریع دختر و همچنین بهترین سوره قرآن برای گشایش بخت و ازدواج با شخص مورد نظر را در ادامه می خوانید اگر به دنبال دعا برای ازدواج سریع با معشوق هستید با این مقاله از سایت سماتک همراه باشید. ابتدا از مرحوم کاشانی جمله ای را آورده ایم: برای گشایش بخت دختران و ازدواج با فرد مورد نظر دو رکعت نماز بخواند و بعد از سلام رو به قبله یکصد مرتبه بگوید: (( یا لَطیفُ )) که یکی از دعا برای ازدواج با شخص مورد نظر بوده و مجرب است.

مهریه از دیدگاه اسلام

پس از تحقق عقد ازدواج، رابطه زوجیت بین طرفین ایجاد و حقوق و تکالیفی برای طرفین مقرر می‌شود که از جملۀ آن تکالیف پرداخت مهریه می‌باشد. در این بخش از بیتوته به مهریه از دیدگاه اسلام پرداخته‌ایم.

اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس | متن دعای شرف الشمس در مفاتیح

روز شرف الشمس 19 فروردین ماه هر سال است که در اینجا اعمال روز شرف الشمس به همراه متن دعای شرف الشمس در مفاتیح الجنان را می خوانید. اعمال روز 19 فروردین شرف الشمس را در این مقاله از سایت سماتک باهم مرور خواهیم کرد.

شب قدر کدام یک از این سه شب است؟

شب‌های قدر فرصتی است برای بازگشتن به سوی حضرت حق و توبه کردن از گناهان و پیمودن راه درست. مبادا این فرصت را از دست دهیم و در این شب روحانی، از امور معنوی غافل شویم. مبادا شب قدر بگذرد و ما همچنان غرق در ناپاکی‌ها باقی بمانیم و خود را از عمق منجلاب به معراج پاکی و وارستگی نرسانیم. مبادا شبِ نماز و تلاوت بگذرد و ما از برکات این لحظه‌های شکوهمند و شیرین بی بهره بمانیم.

هفت گناه کبیره از دید ادیان مختلف + راه های خودداری از ارتکاب گناه

حتماً این واژه را شنیده اید، منظورمان هفت گناه کبیره یا هفت گناه بزرگ اسـت. ادیانی همانند اسلام و مسیحیت از هفت گناه کبیر صحبت کرده اند. بعضی می گویند هیچ بخششی دراین گناهان وجود ندارد، اما چرا این گناهان بعنوان گناهان بزرگ و نابخشودنی درنظر گرفته شده اند؟ امروز بـه بحث درباره این 7 گناه کبیره میپردازیم و از دید قران و دیگر ادیان بـه بررسی این بحث می‌پردازیم. با پارس ناز همراه باشید.

اعمال مخصوص شب عید مبعث | اعمال مستحبی و دعاهای روز عید مبعث

اعمال شب عید مبعث مصادف با 27 رجب را در اینجا بیان خواهیم کرد اگر به دنبال ادعیه و دعاهای مخصوص شب و روز عید مبعث هستید سایت سماتک در اینجا شما را راهنمایی خواهد کرد. در ابتدا اعمال مخصوص شب عید مبعث را با هم مرور خواهیم کرد و سپس اعمال مستحبی روز عید مبعث حضرت رسول اکرم ص را می خوانید.

اشعار شهادت امام حسن عسکری + شعر و عکس نوشته امام حسن عسکری (ع)

در اینبخش و بـه مناسبت فرارسیدن 8 ربیع الاول و شهادت امام حسن عسکری امام یازدهم و پدر گرامی حجت جهان امام دوازدهم حضرت مهدی (ع) اشعار و متن هاي عزاداری بهمین مناسب را جمع آوری کرده ایم. امام حسن عسکری امام مهدی را مخفیانه پرورش دادند تا آسیبی به ایشان نرسد، این امام بزرگوار مسموم شده و بـه شهادت رسیدند، در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

دعای نادعلی برای بدست آوردن محبت + آداب صحیح دعا خواندن

در اینبخش دعای نادعلی برای بدست آوردن محبت و همچنین آداب صحیح خواندن دعا برای حاجت روا شدن را جمع آوری کرده ایم. دعای نادعلی از جمله دعاهای موثر برای حاجت روا شدن می باشد، البته نقل اسـت کـه این دعا خواص فراوانی دارد، برخی نظر مخالف دارند و دعا خواندن برای گره گشایی مشکلات را بی اثر میدانند، شاید مشکل از اشتباهات در نیت مـا، نحوه خواندن دعا و اعمال مان باشد.

اعمال شب عید نوروز | اعمال اولین روز عید نوروز

اعمال شب عید نوروز مستحب بوده و بسیاری از ایرانی های عزیز در شب عید نوروز اعمال مستحبی را انجام می دهند. اعمال اولین روز عید نوروز را در ادامه شرح خواهیم داد. اعمال عید نوروز در روایات و مفاتیح الجنان چگونه است؟

متن و شعر مدح امام رضا (ع) شاه خراسان نوشته برای شهادت امام رضا

امروز متن و شعر مدح امام رضا (ع) را در آستانه شهادت جانسوز شاه خراسان جمع آوری کرده ایم، در ادامه از مدح مشهور آمده ام ای شاه پناهم بده گرفته تا تعداد زیادی از مدح هاي زیبای امام رضا رابه همراه عکس نوشته هاي بسیار زیبا درباره امام هشتم بـه همراه هم مرور می‌کنیم، 29 ماه صفر سال روز شهادت امام هشتم شیعیان یعنی امام رضا «ع» می‌باشد، در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

وهابیت و اعتقادات وهابیون

خشونت و تکفیر برجسته ترین ویژگی تاریخی جریان وهابی بوده است. وهابیت الهام‌بخش بسیاری از جنبش‌های مذهبی جهان اسلام از هند و سوماترا تا سودان و شمال آفریقا بوده‌است و بر جنبش طالبان در افغانستان و برخی جنبش‌های اسلامی دیگر قرن بیستم هم تأثیر گذاشته‌است.

زندگی نامه کامل حضرت محمد (ص) + ویژگی های اخلاقی پیامبر اکرم

امروز زندگی نامه کامل حضرت محمد «ص» پیامبر بزرگ و گرامی اسلام را جمع آوری کرده ایم. حضرت محمد کـه لقب ستوده را نیز دارند، آخرین برگزیده خداوند بر روی زمین برای هدایت انسانها هستند. پیامبر اکرم در زمان اوج جهالت اعراب متولد شد ودر میانسالی بعنوان پیامبر از طرف خداوند یکتا و اعظم برگزیده شد. جبرئیل وی را در غار حرا ملاقات کرد و این وظیفه مقدس الهی رابه ایشان سپرد.

اشعار شهادت امام حسن مجتبی (ع) + متن های نوحه و روضه امام حسن

امروز زیباترین اشعار شهادت امام حسن مجتبی، امام دوم شیعیان و خلیفه پنجم جهان اسلام را جمع آوری کرده ایم. امام حسن همچون نام شان بـه پاکی و نیک رویی و همچنین میانه روی و صلح معروف بودند. امام حسن تا سن هفت سالگی را درکنار جد بزرگوارشان حضرت محمد مصطفی «ص» بودند. امام حسن مسموم شدند و پیکر ایشان در آرامستان بقیع دفن شده اسـت، در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

خواندن نماز قبل از افطار یا بعد از آن ؟

در ماه پر برکت رمضان، هنگام افطار و باز کردن روزه، آن هم روزه‌ای که به امر پروردگار می‌گیریم از زیباترین لحظات محسوب می‌شود، در این ماه هر لحظه انسان در آغوش پر لطف و رحمت خداوند است. اما سوالی که ممکن است برایمان پیش بیاید این است که: آیا تفاوتی دارد نمازمان را بعد از باز کردن روزه بخوانیم یا قبل از آن؟

فهرست، تعداد آیات و معنی اسم سوره‌های قرآن

قرآن کتاب مقدس دین اسلام است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، حضرت محمد بن عبدالله (ص)، نازل گردیده‌است.