نماز احیا چگونه خوانده میشود | نحوه خواندن نماز شب احیا

نحوه خواندن نماز شب احیا که یکی از نمازهای مستحبی و پرفضیلت است را در این بخش از سایت سماتک بیان خواهیم کرد و اگر می خواهید بدانید نماز احیا چگونه خوانده میشود با ما همراه باشید. نماز شب احیا یا نماز هفت قل هو الله نمازی است مستحبی که خواندن آن در شب‌ های قدر سفارش شده است. برای شب احیا نمازهای زیادی ذکر شده است که دانستن اینکه خواندن نماز شب قدر چگونه است، اهمیت زیادی دارد. برای خواندن نماز شب احیا بهتر است اعمال نماز شب قدر را بدانید.

نماز آیات چگونه خوانده میشود | انواع روش های خواندن نماز آیات

نماز آیات در هنگام وقوع حوادثی مثل سیل، زلزله، خورشید گرفتگی و هر موضوعی که انسان از آن به شدت بترسد باید خوانده شود و  اینکه نماز آیات چگونه خوانده میشود را در این بخش از سایت سماتک بیان خواهیم کرد. نماز آيات دو رکعت است که هر رکعت آن پنج رکوع و دو سجده دارد و اسباب شرعى وجوب آنرا در ادامه بیان خواهیم کرد.

اشعار تبریک ولادت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) نوشته های زیبا

در اینبخش مجموعه اي زیبا از اشعار تبریک میلاد رسول اکرم «ص» را مرور میکنیم. 17 ربیع الاول مصادف اسـت با میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد «ص» و هم چنین امام صادق «ع». این روز در تقویم ایران تعطیل رسمی اسـت، دراین روز و بـه مناسبت این دو رویداد مبارک مسلمانان جشن هاي مختلفی را برگزار می‌کنند. در ادامه بـه مرور زیباترین شعرها درمورد میلاد حضرت محمد «ص» و امام صادق «ع» می‌پردازیم.

اشعار شهادت امام رضا 98 نوشته های تسلیت امام رضا علیه السلام

در اینبخش مجموعه اي از اشعار شهادت امام رضا «ع» را مرور می‌کنیم. امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان هستند، ایشان در روز 11 ذیقعده در مدینه چشم بـه جهان گشودند، همسر ایشان حبیبه نام داشت و مدت امامت علی ابن موسی الرضا 20 سال بـه طول انجامید، ایشان سرانجام با توطئه مامون بـه خراسان رفتند و توسط مامون بـه شهادت رسیدند. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

مجموعه اشعار شهادت امام حسن مجتبی (ع) 1398 نوشته های تسلیت امام حسن مجتبی

در اینبخش مجموعه اي از اشعار شهادت امام حسن مجتبی را مرور می‌کنیم. امام حسن مجتبی فرزند نخست مولا علی «ع» و حضرت فاطمه زهرا «س»، و آخرین خلیفه از خلفای راشدین می باشند. ایشان در روز 15 رمضان در شهر مدینه چشم بـه جهان گشودند، ایشان بعد از پدر بزرگوارشان بـه مرتبه امامت و خلافت رسیدند، امام حسن در طول زندگی اش چهار بار مسموم شد ودر روز 28 صفر بـه شهادت رسیدند.

متن نوحه حضرت خدیجه س + شعر روضه حضرت خدیجه

متن نوحه حضرت خدیجه س به همراه زیباترین شعر روضه حضرت خدیجه سلام الله علیها را در این بخش از سایت سماتک تقدیم حضورتان خواهیم کرد. متن روضه حضرت خدیجه س را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.

مسافرت برای فرار از روزه اگر عمدی باشد حکمش چیست

مسافرت برای فرار از روزه اگر عمدی باشد حکمش چیست؟ بسیاری از مسلمانان به دلایل مختلفی می خواهند بدانند حکم شرعی مسافرت برای فرار از روزه اگر عمدی باشد چیست؟ در ادامه این بخش از سایت سماتک همراه ما باشید تا حکم سفر عمدی برای فرار از روزه را بیان کنیم.

اوقات شرعی ماه رمضان ۹۹ به افق شهرهای مختلف ایران

ماه رمضان ۹۹ در تاریخ ۶ اردیبهشت سال ۹۹ آغاز می شود و تا ۳ خرداد ماه ادامه خواهد داشت. اگر می خواهید اوقات شرعی ماه رمضان ۹۹ به افق شهرهای مختلف و بزرگ ایران را بدانید در ادامه اوقات شرعی ماه رمضان ۱۳۹۹ در مراکز استان های کشور تهیه و گردآوری شده است.

آثار شوم بد اخلاقی بر زندگی

بد اخلاقی موجب می شود افرادی که با انسان مانوس هستند از اومتنفر شوند و فاصله بگیرند. پیشگیری از بد اخلاقی از دوران کودکی باید انجام گیرد.

اشعار تسلیت رحلت رسول اکرم (ص) نوشته های تسلیت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص)

در اینبخش مجموعه اي از اشعار رحلت رسول اکرم «ص» پیامبر خوبی ها را مرور می‌کنیم. پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) در تاریک ترین عصر اعراب چشم بـه جهان گشودند، ایشان نزد پدر حضرت علی «ع» رشد یافته و در میان تمام مردم بـه محمد امین و راستگو معروف بودند. پیامبر مـا مردم را از ظلمت و جهل نجات دادند و امروز هم سیره و رفتار ایشان الگوی تعداد زیادی از مردم جهان می‌باشد. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

منشأ و عوامل ظلم از دیدگاه اسلام

برخی از اشخاص به دنبال جایگاه و موقعیتی که پیدا می کنند و می خواهند به مقامی برسند راه ظلم را بیش می گیرند و از این راه تلاش می کنند به موقعیتشان برسند.

آشنایی با کتاب مقدس و هر آنچه که باید درباره کتاب مقدس بدانید

کتاب مقدس مسیحیان چیست و شامل چه بخشهایی می شود؟ آیا تمام کتاب مقدس موجود، وحی و از جانب خداوند است؟ محتوای این بخشها چیست؟ و سوالات دیگر درباره کتاب مقدس وجود دارد که به همه این سوالات پاسخ داده ایم.

دلایل ریختن آب روی قبر

حتماً مشاهده کرده‌اید که هر بار که نزدیکان سر قبر مردگان می‌ روند قبر را با آب میشویند. به راستی فلسفه ریختن آب روی قبر چیست و چرا روی سنگ قبر آب میریزیم و آن را می شوییم؟

دلنوشته و متن های زیبا در مورد اربعین حسینی خاص اربعین

در اینبخش مجموعه اي از دلنوشته و متن هاي زیبا درمورد اربعین حسینی را مرور میکنیم. اربعین حسینی یکی از بزرگ ترین مراسمات مذهبی جهان می باشد و همه ی ساله جمعیتی میلیونی در کشور عراق گردهم می‌آیند و بـه سوگواری و تجدید پیمان امر بـه مشهور و نهی از منکر امام حسین «ع» می‌پردازند. بهمین مناسبت امروز متن هاي زیبایی درباره اربعین حسینی را می‌خوانیم. با پارس ناز همراه باشید.

بهترین زمان برای دعا کردن و برآورده شدن حاجات چه اوقاتی هستند؟

بهترین زمان برای دعا کردن و برآورده شدن حاجات چـه اوقاتی هستند؟ پیامبر اکرم «ص» و همچنین ائمه معصومین تاکید کرده اند: پیش از طلوع و غروب آفتاب دعا کنید، همچنین حضرت محمد «ص» می فرمایند: شب هنگام ساعتی اسـت کـه دعای هر بنده مستجاب می شود. در حدیثی دیگر امام صادق «ع» دعا کردن هنگام بارش باران را نیکو می‌دانند. در ادامه بیشتر صحبت می کنیم. با پارس ناز همراه باشید.

بهترین احادیث امام موسی کاظم (ع) + خلاصه زندگی نامه امام موسی کاظم (ع)

در اینبخش و بـه مناسبت ولادت امام موسی کاظم «ع» بهترین احادیث این پیشوای گرامی را مرور می‌کنیم. امام موسی کاظم «ع» پسر امام صادق و هفتمین پیشوای شیعیان جهان می باشند. ایشان در 20 ذوالحجه متولد شدند ودر زمان استبداد گری حکام عباسی خدمات بزرگی بـه مذهب تشیع ارائه دادند. در ادامه نگاهی بـه برترین احادیث و همچنین زندگی نامه این پیشوای عزیز داریم.

زیباترین اشعار ماه محرم | بهترین شعرها درمورد ماه محرم و امام حسین (ع)

در اینبخش مجموعه اي از زیباترین اشعار محرم در مورد ماه محرم الحرام و امام حسین «ع» را مرور می‌کنیم. ماه محرم از راه رسید و هیئت هاي سوگواری امام حسین دوباره جان گرفتند، دراین دهه عزیز بـه مانند هر سال علاوه بر سوگواری برای سرور و سالار شهیدان میتوانیم درس هاي جدیدی از حرکت و قیام حسینی بیاموزیم، در ادامه این مطلب بهترین شعرها در مورد ماه محرم را مرور میکنیم، با مجله پارس ناز همراه باشید.

راهکارهای اسلام برای رفع نگرانی

نخستین و مهم ترین عاملی که در ایجاد پریشانی و نگرانی نقش اساسی دارد، ضعف باور و ایمان به خداوند و وعده های اوست.

نماز اول ماه ربیع الاول چگونه است | دعای بعد از نماز روز اول ربیع الاول

نماز روز اول ربیع الاول بسیار مهم است و این نماز مستحبی را بهتر است در نخستین روز از شروع هر ماه قمری بخوانید. در صورتی که می خواهید بدانید نماز اول ماه ربیع الاول چگونه است و یا به دنبال آموزش طریقه خواندن نماز روز اول ماه ربیع الاول هستید در ادامه این مقاله با سماتک همراه باشید. به نقل از امامان معصوم خواندن دو رکعت نماز مستحبی در روز اول ماه ربیع الاول بسیار پرفضیلت است و مسلمانان برای حفظ سلامتی شان می توانند در روز اول ربیع الاول، 2 رکعت نماز مستحبی بخوانند و از خداوند متعال طلب عاقبت بخیری در ماه ربیع الاول را برای خود و دیگران داشته باشند.