خواندن نماز قبل از افطار یا بعد از آن ؟

در ماه پر برکت رمضان، هنگام افطار و باز کردن روزه، آن هم روزه‌ای که به امر پروردگار می‌گیریم از زیباترین لحظات محسوب می‌شود، در این ماه هر لحظه انسان در آغوش پر لطف و رحمت خداوند است. اما سوالی که ممکن است برایمان پیش بیاید این است که: آیا تفاوتی دارد نمازمان را بعد از باز کردن روزه بخوانیم یا قبل از آن؟

فهرست، تعداد آیات و معنی اسم سوره‌های قرآن

قرآن کتاب مقدس دین اسلام است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام، حضرت محمد بن عبدالله (ص)، نازل گردیده‌است.

چرا سنی ها بدون مهر نماز می خوانند | چرا اهل سنت بر مهر سجده نمیکنند

سنی ها و اهل سنت همانطور که می دانید بدون مهر نماز می خوانند در اینجا علت بدون مهر نماز خواندن سنی ها را بیان خواهیم کرد اگر می خواهید بدانید که چرا سنی ها بدون مهر نماز می خوانند با سماتک همراه باشید.

متن شب جمعه فاتحه برای اموات | بهترین دعا برای اموات در شب جمعه

فاتحه و صلوات فرستادن برای اموات در شب جمعه بسیار توصیه شده است و روح درگذشتگان را شاد می کند متن شب جمعه فاتحه برای اموات در این مطلب تهیه و گردآوری شده است و در پایان بهترین دعا برای اموات در شب جمعه را قرار داده ایم. در فرهنگ اسلامی مرگ پایان زندگی نیست، بلکه شروعی است برای ادامه حیات در دنیایی دیگر. طبق آموزه‌های اسلامی افرادی که از دنیا می‌روند هیچ فرصت و شانس دیگری برای جبران خطا‌هایی که در طول زندگی انجام داده ندارند، همچنین انجام دادن کار‌های نیک نیز دیگر امکان پذیر نیست. دنیای پس از مرگ فقط برای حسابرسی به اعمالی است که در دنیای پیش از مرگ مرتکب می‌شویم و فقط و فقط یک راه برای نجات از عذاب و بهره مندی از خوبی‌های بهشت فردوس وجود دارد و آن هم اعمال نیکی است که بازماندگان برای شادی روح اموات انجام می‌دهند. بهترین زمان زیارت اموات عصر پنجشنبه و شب جمعه است که پیامبر فرموده است. شاید بهتر از آن صبح جمعه در زمان بین الطلوعین باشد.

متن زیبا برای شکرگزاری از خدا | جملات زیبا برای سپاس از خداوند

شکر خدا بر هر انسانی واجب است و شکرگزاری از خداوند متعال به خاطر نعمت هایی که به انسان داده است مهم است متن زیبا برای شکرگزاری از خدا به همراه ناب ترین جملات زیبا برای سپاس از خداوند در ادامه تهیه و جمع آوری شده است.

کفاره نماز قضا چقدر است | آیا نماز قضا کفاره دارد

کفاره نماز قضا برای مسلمانانی است که نمازهای واجب شان را نخوانده اند کفاره نماز قضا چقدر است؟ در ادامه به شما خواهیم گفت که آیا نماز قضا کفاره دارد و کفاره نماز قضا چیست؟

اشعار رحلت حضرت محمد | شعر و نوحه برای رحلت رسول اکرم (ص)

در اینبخش بـه مناسبت فرارسیدن رحلت حضرت محمد آخرین برگزیده خداوند، اشعاری رابه همین منظور جمع آوری کرده ایم. حضرت محمد سه روز متوالی در غار حرا مشغول پرستش خداوند بود، در آخرین ساعات این پرستش طولانی مدت مردی نزد او آمد و گفت: مـن جبرئیل فرستاده خداوند بر روی زمین هستم و تـو ای محمد برگزیده خداوند در میان تمام انسان هـای کنونی و پیامبر خداوند یکتا هستی.

اشعار شهادت امام رضا (ع) + متن نوحه برای امام رضا | شعر برای شهادت امام هشتم

در اینبخش اشعار شهادت امام رضا «ع» را جمع آوری کرده ایم. بـه ایام شهادت امام هشتم شیعیان نزدیک میشویم. امام رضا کـه لقب ضامن آهو را دارد بـه دست مامون مسموم و بـه شهادت رسید. این امام بزرگ در مشهد دفن شده اسـت و هرساله تعداد بیشماری از عاشقان این امام در سال روز شهادت ایشان بـه مشهد و بارگاه مقدس او می‌روند. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

انشا در مورد حضرت محمد (ص) | با مقدمه و نتیجه گیری

بـه مناسبت سال روز رحلت حضرت محمد، امروز چند انشا با موضوع حضرت محمد «ص» را جمع آوری کرده ایم. دین رسمی کشور اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری یا دوازده امامی می باشد و حضرت محمد بعنوان پیامبر اسلام و آورنده سخن خدا شخص اول دین هستند. انشا شـما میتواند بقیه هم کلاسی هاي تان را بیشتر با این پیامبر مهربان و بزرگ آشنا کند، در ادامه با زنگ انشا پارس ناز همراه باشید.

عواقب عاق والدین چیست؟

عاق والدین (خشم آوردن و دل شکستن و آزردن خاطر پدر و مادر) از گناهان کبیره و سبب بدبختی انسان در دنیا و آخرت است که موجب کوتاهی عمر و تلخ و سخت شدن زندگی بر انسان و فقر و پریشانی انسان می‌شود و در آیات و روایات از این کار مذمت شده و بد‌ترین نوع قطع رحم است.

نوحه و اشعار اربعین حسینی نوشته اربعین امام حسین | تصاویر مذهبی اربعین

بـه مناسبت فرارسیدن اربعین، امروز نوحه و اشعار اربعین حسینی را برای عاشقان امام حسین جمع آوری کرده ایم. در ادامه متن هاي نوحه و همچنین زیباترین اشعار سروده شده برای مدح اربعین و امام حسین رابه همراه هم مرور میکنیم، امروز همچنین عکس نوشته هاي زیبایی را هم بـه مناسبت و با موضوع اربعین آورده ایم، با پارس ناز همراه باشید تا این اشعار و عکسها را مرور کنیم.

انشا درباره اربعین و امام حسین | انشا و متن کوتاه مقدمه انشا برای اربعین و ماه محرم

دراین قسمت از انشا باز، چند انشا درباره اربعین حسینی و پیاده روی کربلا را جمع آوری کرده ایم، در ادامه همچنین تحقیق در مورد اربعین و شعرها و متن هایي را هم برای مقدمه انشا در مورد اربعین را آورده ایم. شـما می‌توانید هر کدام از این شعرها را مطابق با پایه تحصیلی تان بـه اول انشا خود اضافه کنید و سرکلاس درس برای دیگر همکلاسی هاي تان بخوانید تا آنها هم با وقایع این روز بیشتر آشنا شوند.

دعاهای قرآنی برای گشایش روزی و بخت و رفع مشکلات مالی مجرب

امروز چند دعای قرآنی و همچنین ذکرهایی از ائمه معصوم برای گشایش روزی و بخت و رفع مشکلات مالی را جمع آوری کرده ایم. امروز دعاهایی مانند: دعای رزق امام جواد، دعای گشایش امیرالمومنین حضرت علی و همچنین دعای اسم اعظم برای حاجت گرفتن رابه همراه هم مرور می‌کنیم، در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید تا متن کامل این دعاهای مجرب رابه همراه فواید انها بشما بگوییم.

چهار قل برای دوری از چشم زخم + دعاهای قرآنی رفع چشم زخم و سحر

چهارقل این سوره ها خواص ضد چشم زخم و سحر دارند، همانند آیة الکرسی این سوره هـای قرآنی برای رفع سحر و جادو، چشم زخم ودر امان ماندن از حسد و ضرر فایده هـای تایید شده بسیاری دارند، اگر بـه چشم زخم و سحر اعتقاد دارید حتماً از حسنات خواندن و نگاه داشتم این آیه هـای شریف هم با خبر هستید. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید تا بیشتر دراین باره صحبت کنیم.

نوحه های قدیمی شهادت حضرت زهرا | گلچین نوحه های شب شهادت حضرت زهرا (س)

نوحه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها را در این بخش از سایت سماتک می خوانید متن نوحه های قدیمی شهادت حضرت زهرا و گلچینی از زیباترین نوحه های شب شهادت حضرت زهرا (س) در ادامه این مطلب تهیه و گردآوری شده است.

آیا جن ها می توانند چیزهای با ارزش انسان، مانند طلا را با خود ببرند؟

جن، بنابر متون دین اسلام، موجودی اسرارآمیز است که مانند انسان دارای شعور، اختیار و تکلیف است. بنابر برخی آیات و روایات، جن، آفریده شده از آتش و یا آمیخته‌ای از آتش است. قرآن در ۲۲ آیه از جن یاد می‌کند و هفتاد و دومین سوره آن نیز جن نام دارد.

بلایای طبیعی از منظر قرآن

گه گاه شاهد اتفاق‌های ناگواری در سراسر جهان هستیم؛ حوادثی مانند سیل و زلزله که آن‌ها را بلایای طبیعی می‌نامند. شاید شما هم به دنبال پاسخی برای این سال هستید که چرا این اتفاق‌ها می‌افتد؟ و چطور می‌شود از بروز آن‌ها جلوگیری کرد؟