انشا با موضوع ماه محرم | 8 انشا با موضوع محرم و امام حسین

در اینبخش چند انشا با موضوع محرم و امام حسین را جمع آوری کرده ایم. بچه هاي دبستانی و همچنین مقطع راهنمایی می‌توانند برای زنگ انشا خود و گرفتن نمرات خوب دراین درس از این چند انشای امروز مجله پارس ناز استفاده کنند، در ادامه چندین انشای مختلف درباره امام حسین، محرم و عاشورا و قیام امام حسین را مرور می‌کنیم با مـا همراه باشید.

تفاوت بین نماز شیعه و سنی در چیست؟

اهل‌سنت درباره خواندن بسم‌الله در نماز، ديدگاه متفاوتي با شيعه دارند؛ از نظر شيعه، بسم‌الله جزئي از سوره است و بايد خوانده شود و خواندن سوره هاي قرآن بدون بسم الله در نماز سبب بطلان نماز است و ترك آن در نماز جايز نيست.

آیا امتحان الهی فقط مخصوص بعضی افراد است؟

امتحان همه به یک نحو نیست. یکی به فقر امتحان می‌شود و دیگری به غنا، یکی به مصیبت امتحان می‌شود و دیگری به وفور نعمت، یکی با عافیت و دیگری به امراض و یکی به علم و موفقیت‌های علمی و دیگری به توفیق عبادت و ریاضت!

متن و ترجمه خطبه فدکیه حضرت زهرا (س)

خطبه فدکیه خطبه‌ای است که حضرت فاطمه (س) بعد از غصب فدک توسط خلیفه اول در مسجدالنبی ایراد کرد. در این خطبه حضرت فاطمه (س) تأکید می‌کند که فدک حق قانونی اوست و میراثی است که پیامبر (ص) برای او گذاشته است. محتوای این خطبه افزون‌بر توضیح دربارهٔ مسئلهٔ فدک، دربارهٔ توحید، نبوت، معاد، احکام، قرآن، وضعیت عربستان پیش از بعثت، فعالیت‌های پیامبر و علی بن ابی‌طالب برای گسترش و تثبیت اسلام، فتنه‌ها، غدیرخم، عهدشکنی مردم، ماجرای سقیفه و مخالفت با نص صریح قرآن است.

معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی | معنی دعای تحویل سال یا مقلب القلوب

معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی در ادامه این پست بیان شده است اگر به دنبال معنی دعای تحویل سال یا مقلب القلوب و الابصار هستید توصیه می کنیم معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی را در پایین بخوانید.

طريقه ختم سوره كوثر | فضیلت خواندن سوره کوثر در روز چهارشنبه

ختم سوره کوثر فضیلت های بسیاری دارد ختم سوره کوثر برای ازدواج، ثروت و افزایش رزق و روزی موثر است طریقه ختم سوره کوثر و فضیلت خواندن سوره کوثر در روز چهارشنبه چیست؟ چگونگی خواندن سوره کوثر در روز چهارشنبه؟ سوره کوثر کوتاه‌ترین سوره قرآن است که ختم سوره کوثر فضایل بسیاری دارد. این مقاله درباره طریقه ختم سوره کوثر و برخی از فضایل خواندن سوره کوثر در روز چهارشنبه است.

سوره هایی که قبل از خواب باید خواند | سوره ای برای خواب خوب دیدن

سوره های قبل از خواب برای خواب خوب دیدن و داشتن یک خواب آرام توصیه شده است سوره هایی که قبل از خواب باید خواند را در ادامه بیان خواهیم کرد همپنین سوره ای برای خواب خوب دیدن که باید قبل از خواب بخوانید.

ربیع الثانی چه ماهی است | اعمال ماه ربیع الثانی در مفاتیح الجنان

ربیع الثانی ماه چهارم در تقویم هجری قمری است که اعمال ماه ربیع الثانی در مفاتیح الجنان را در ادامه بیان خواهیم کرد اگر می خواهید بدانید که ربیع الثانی چه ماهی است و فضیلت ماه ربیع الثانی چیست با سماتک همراه ماه باشید. ربیع به معنی بهار از ماده رَبع است. علت اینکه به این ماه ربیع گفته می‌شود این است که نامگذاری این ماه ربیع الثانی در فصل بهار رخ داده‌است.

چرا سوره توحید به این نام معروف شده است | علت نامگذاری سوره توحید

سوره توحید در جزء سی ام قرآن کریم قرار گرفته است علت نامگذاری سوره توحید را در ادامه بیان خواهیم کرد اگر می خواهید بدانید چرا سوره توحید به این نام معروف شده است با سماتک همراه باشید. سوره اخلاص، خداوند را به احدیت و اینکه همه موجودات در تمامی حاجت‌هایشان نیازمند اویند و اینکه احدی نه در ذات و نه در صفات و نه در افعال شریک او نیست می‌ستاید. این توحید، مختص به خود قرآن است و تمامی مَعارف (اصولی، فرعی و اخلاقی) اسلام بر این اساس پی‌ریزی شده است.

حکم شرعی رابطه نامشروع عروس با برادر شوهر در اسلام

رابطه با برادر شوهر از دیدگاه اسلام و بزرگان دین حرام بوده و مجازات در پیش دارد در اینجا حکم شرعی رابطه با برادر شوهر را در قوانین اسلام بررسی خواهیم کرد. حکم شرعی رابطه با برادر شوهر در اسلام و ایران از دو جنبه اساسی بررسی می‌شود. اول حکم فقهی که توسط عالمان دین از متن روایات و آیات قران برداشت شده است و درباره عاقبت انجام این کار در آخرت صحبت می‌کند. دومین جنبه هم حکم قانونی رابطه با برادر شوهر است. حکم رابطه با برادر شوهر در شرع اسلام و قانون مجازات اسلامی چیست؟ ارتباط با نامحرم در اسلام حرام است و تفاوتی بین نامحرم آشنا و غریبه نیست. این مقاله حکم فقهی و قضایی رابطه نامشروع با برادر شوهر را بررسی می‌کند. حکم قانونی این رابطه در ایران با استفاده از منابع قانونی اسلامی تنظیم شده است و حکم قضایی این رابطه را بیان می‌کند. اکنون به هر دو جنبه‌ای مبحث اشاره می‌کنیم:

دعا برای شفای مریض | آیه ها و اسماء قرآنی شفا دهنده

گاهی فقط دعا برای شفای مریض ها و گرفتاران حال آنها را خوب می‌کند، آیه ها و اسماء اعظم الهی اگر از صدق دل خوانده شوند میتوانند معجزه گر باشند. بارها و بارها دیده ایم بیماران صعب العلاج کـه با خواندن دعا التیام یافتند و بارها و بارها نیز دیده ایم کسانی کـه در مکان هاي متبرکه مثل زیارتگاه ها شفا گرفته اند، در ادامه آیه ها و دعاهای قرآنی شفا دهنده رابه شـما نشان می‌دهیم.

چه سوره هایی سجده واجب دارند+ احکام و ذکر سجده واجب

ذکر سجده واجب بعد از تلاوت آیاتی که دارای سجده واجب هستند به جا آورده می شود، توجه داشته باشید که خواندن ذکر این سجده مستحب است ولی خود عمل سجده در هنگام مطالعه این آیات ضروری است و نباید به تاخیر بیفتد.

آیین همسرداری در اسلام

امروزه یکی از مهم ترین مشکلات خانواده ها نداشتن مدیریت صحیح در زندگی است؛ بسیاری از اختلافات، چالش ها و مشاجرات که مقدمه فروپاشی خانواده هاست، ناشی از نداشتن الگویی کامل در اداره خانواده است. لذا بر آن شدیم تا آیین همسرداری اسلامی را که بر گرفته از احادیث و منابع کامل میباشد را تقدیم شما عزیزان بنمایم.

غیبت کردن | عاقبت غیبت کننده در قیامت و روش های ترک آن

غیبت کردن به معنی گفتن بدی‌های یک فرد در جمعی که او در آن حضور ندارد به کار می‌رود. اصطلاح دیگری که معادل این معنای غیبت است، پشت سر کسی بدگویی کردن یا پشت سر کسی حرف زدن است. غیبت آسیب‌رسان و بسیار مخرب است. غیبت، چه عمدی و چه سهوی، آسیب‌های فراوانی به دنبال دارد. به جای اینکه درمورد آدمها و پشت سر آنها حرف بزنیم، باید با خود آنها حرف زده و مشوقشان باشیم.

متن کامل دعای معراج به همراه ترجمه + داستان معراج پیامبر اکرم

امروز متن کامل دعای معراج بـه همراه ترجنه پارسی این دعای کبیر را جمع آوری کرده ایم، بـه علاوه امروز خواص دعای معراج و همچنین داستان معراج پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی رابه همراه هم مرور میکنیم. نقل اسـت کـه پیامبر هنگام معراج این دعا را از زبان تمام ملائکه می شنید و جبرئیل این دعا رابه پیامبر اکرم وحی کرد تا میراثی باشد برای مسلمانان و تمام پیروان محمد « ص». در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

چرا اسرار بعد از مرگ پنهان است؟

امام علی(ع) در خطبه بیستم کتاب نهج البلاغه در مورد علت پنهان بودن اسرار پس مرگ می فرماید: آنچه را مردگان دیدند، اگر شما می دیدید ناشکیبا بودید و می ترسیدید؛ و می شنیدید و فرمان می بردید. ولی آنچه آنها مشاهده کردند بر شما پوشیده است و نزدیک است که پرده ها فروافتد.

متن نوحه های رحلت پیامبر | متن نوحه رحلت حضرت محمد

نوحه رحلت پیامبر اکرم در روز 28 صفر برای کسانی که می خواهند در عزاداری ها شرکت کنند مناسب است متن نوحه های رحلت پیامبر (ص) برای مداحی و همچنین زیباترین متن نوحه رحلت حضرت محمد را در ادامه می خوانید.