متن های وصیت نامه شهید بابایی وصیت نامه شهید بابایی

مليحه جان به خدا قسم مسلمان بودن تنها فقط به نماز و روزه نيست البته انسان بايد نماز بخواند و روزه هم بگيرد. اما برگرديم سرحرف اول اگر دوستت تو را ناراحت كرد بعد پشيمان شد و به تو سلام كرد و از تو كمک خواست حتما به او كمک كن. تا می تونی به دوستانت كمک كن و به هر كسی كه می شناسی و يا نمی شناسی خوبی كن. نگذار كسی از تو ناراحت بشه و برنجه

بیوگرافی سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و همسرشان + اینستاگرام

در اینبخش بیوگرافی سید علی خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامی را مرور می‌کنیم. آیت الله سید علی خامنه اصالتا تبریزی و متولد شهر مقدس مشهد می باشند. ایشان دریک خانواده مذهبی متولد شدند و با تحمل زندگی سخت اما زیبا در دوران کودکی و نوجوانی رشد یافتند. ایشان درسال 1341 وارد جبهه مبارزان رژیم استکباری شاهنشاهی شدند. در ادامه بیشتر صحبت میکنیم.

شب هفتم محرم برای کیست | روز هفتم محرم متعلق به کیست

روز هفتم محرم متعلق به کیست؟ هفتمین روز از ماه محرم متعلق به حضرت علی اصغر علیه السلام طفل خردسال 6 ماهه است که در صحرای کربلا و به دست حرمله به شهادت رسید. شب هفتم محرم برای کیست؟ علی اصغر(ع) فرزند کوچک امام حسین(ع) و حضرت رباب دختر امرءالقیس است که با تیر سه شعبة حرمله بن کاهل اسدی به شهادت رسید. مصیبت علی اصغر(ع) برای حسین(ع) جان فرسا بود چنان که گریست و به خداوند عرض کرد: خدایا خودت میان ما و این قوم داوری کن. آنان ما را فرا خواندند تا یاری کنند ولی برای کشتن ما کمر بسته اند. در این لحظه ندایی از آسمان رسید که: ای حسین(ع) در اندیشه اصغر(ع) مباش، هم اکنون دایه ای در بهشت برای شیر دادن به او آماده است. شب هفتم، شب رضاست. حسین(ع) بهترین الگوی پایداری و رضآیت است. او پس از تحمل شهادت همه یاران و جوانانش، کودک شیرخوار خود را به میدان آورد. هنگامی که علی اصغر نیز فدا شد بر قضای الهی گردن نهاد و خطاب به خداوند گفت: ای خدا! چون تو این صحنه ها را می بینی تحمل این مصیبت ها بر من آسان می شود.

شب سوم محرم برای کیست | شب سوم محرم به نام کیست

شب سوم محرم به نام کیست؟ هر یک از شب های ماه محرم به نام یکی از عزیزان امام حسین علیه السلام است و در این بخش می خواهیم بدانیم شب سوم محرم برای کیست؟ شب سوم محرم به نام حضرت رقیه سلام الله علیها است و حضرت رقیه الگوی تربیت صحیح است. با تدبر در جملات کوتاهی که او هنگام دیدن سر بریدة پدر به زبان آورده به خوبی می توان دریافت که این کودک از چه معرفت والایی برخوردار بوده است. حضرت رقیه (س) دردانة سه ساله حسین بن علی (ع) است. نام مبارک او در بعضی از کتاب های تاریخی و مقاتل نقل شده است و برخی دیگر مانند ریاض الاحزان از او با نام فاطمه صغری یاد کرده اند. حضرت رقیه (س) در روز سوم صفر سال 61ه ق در سفر اهل بیت به شهر شام از دنیا رفته است. شاید نامگذاری شب سوم محرم به نام این بانوی کوچک به این انگیزه بوده که در گرماگرم عزاداری دهه اول، از مظلومیت او یادی شود.

شعر مولودی ولادت امام صادق 1399 های زیبا در مورد امام جعفر صادق (ع)

در اینبخش مجموعه اي از اشعار تبریک ولادت امام صادق «ع» را مرور میکنیم. امام جعفر صادق ششمین پیشوای شیعیان جهان می باشند. امام جعفر صادق (ع) در بین اهل تسنن هم جایگاه بالایی دارند و اهل سنت ایشان را عالم ترین مسلمان در زمان زندگی مبارک شان میدانند. 17 ربیع الاول روز میلاد امام جعفر صادق می باشد و بهمین منظور در ادامه اشعار زیبایی درمورد ایشان رابه اشتراک می‌گذاریم.

چگونه به خدا نزدیک شویم؟ راههای نزدیک شدن به خدا

راهی که انسان باید بپیماید تا به مقام قرب الهی برسد چگونه راهی است؟ تقّرب و رسیدن به خدا مهم ترین دغدغه هر مؤمنی است که برای دستیابی به آن تلاش می کند. بهترین راه رسیدن به خدا و رضوان الهی، همان راهی است که خود خداوند بیان و مشخص کرده است.

نوحه های ماه محرم | متن مداحی محرم

نوحه های ماه محرم به همراه زیباترین متن مداحی محرم را در این بخش از سایت سماتک با هم مرور خواهیم کرد و در صورتی که به دنبال متن نوحه های محرم هستید در این بخش همراه ما باشید.

حاجت گرفتن از امام موسی کاظم + دعای سریع الاجابه از امام موسی کاظم

امام موسی کاظم علیه السلام به باب الحوائج معروف هستند و در این مقاله روش حاجت گرفتن از امام موسی کاظم علیه السلام را برایتان بیان خواهیم کرد. توسل به ائمه و حاجت گرفتن از آنها بسیار مجرب است و خیلی سریع حاجت می دهد. همچنین خواندن نماز امام موسی کاظم جهت برآورده شدن حاجات و حاجت گرفتن از موسی بن جعفر بسیار مجرب است.

انواع روش استخاره با تسبيح روش صحیح استخاره با تسبیح

استخاره با تسبیح منحصر به جایى است كه مثبت یا منفى بودن كار بر انسان روشن نباشد، و با تفكّر و تامل، و حتى با مشورت كردن با اشخاص با تجربه و صاحب نظر هم روشن نشود؛ اینجا، جاى استخاره است و در غیر اینصورت استخاره كردن، اشتباه است.

خوردن دنبلان گوسفندی چه حکمی دارد

حکم خوردن دنبلان گوسفندی چیست؟ با اینکه حکم خوردن دنبلان گوسفندی از دید مراجع تقلید در کشورمان حرام است اما به دلیل وجود مقدار بالای تستسترون موجود در دنبلان گوسفندی مردم آنرا بعنوان یک مواد غذایی عالی برای افزایش هورمون تستسترون مردانه و تقویت کننده اسپرم می‌دانند. دٌنبلان یا دٌنبالان به قسمت بیضه گوسفند، گاو، بز می‌گویند که کباب آن در اکثر کشورهای مدیترانه و بخصوص کشورمان زبان زد است.

غسل جمعه چگونه انجام میشود + آیا با غسل جمعه میشود نماز خواند

غسل جمعه یکی از غسل های مستحبی برای زنان و مردان است که در ادامه به شما خواهیم گفت که غسل جمعه چگونه انجام میشود؟ غسل‌ جمعه‌ از مستحبات‌ مؤکد است‌ و انجامش‌ مثل‌ غسل‌ جنابت‌ است. وقت‌ غسل‌ جمعه‌ از اذان‌ صبح‌ است‌ تا ظهر و بهتر است‌ نزدیک‌ ظهر به‌ جا آورده‌ شود . اگر تا ظهر انجام‌ ندهد بهتر است‌ که‌ بدون‌ نیت‌ ادا و قضا تا عصر جمعه‌ به‌ جا آورد . اگر در روز جمعه‌ غسل‌ نکند مستحب‌ است‌ از صبح‌ شنبه‌ تا غروب‌ قضای‌ آن‌ را به‌ جا آورد . دعا خواندن‌ به‌ هنگام‌ غسل‌ جمعه‌ واجب‌ نیست‌ بلکه‌ مستحب‌ است‌ موقع‌ غسل‌ جمعه‌ گفته‌ شود : ” أشهد أن‌ لا اله‌ الاّ اللّه‌ وحده‌ لا شریک‌ له‌ و اشهد أنّ محمداً عبدوه‌ و رسوله‌ اللّهم‌ صلّ علی‌ محمّد و آل‌ محمّد واجعلنی‌ من‌ التوابین‌ واجعلنی‌ من‌ المتطهرین‌ “

نماز در آیین زرتشت نحوه ی نماز خواندن در آیین زرتشت

نماز یکی از عبادت‌های مزدیسنا است که برای داشتن توجه همیشگی به دستورهای دینی و سپاسگزاری خدا گزارده می‌شود. این دستورها عمدتاً ماهیتی اخلاقی دارند.امروزه نماز پنجگانه را معمولاً موبدان می‌گزارند و بیشتر زرتشتیان به خواندن دعاهای صبحگاه و شامگاه اکتفا می‌کنند.

نماز احیا چگونه خوانده میشود | نحوه خواندن نماز شب احیا

نحوه خواندن نماز شب احیا که یکی از نمازهای مستحبی و پرفضیلت است را در این بخش از سایت سماتک بیان خواهیم کرد و اگر می خواهید بدانید نماز احیا چگونه خوانده میشود با ما همراه باشید. نماز شب احیا یا نماز هفت قل هو الله نمازی است مستحبی که خواندن آن در شب‌ های قدر سفارش شده است. برای شب احیا نمازهای زیادی ذکر شده است که دانستن اینکه خواندن نماز شب قدر چگونه است، اهمیت زیادی دارد. برای خواندن نماز شب احیا بهتر است اعمال نماز شب قدر را بدانید.

نماز آیات چگونه خوانده میشود | انواع روش های خواندن نماز آیات

نماز آیات در هنگام وقوع حوادثی مثل سیل، زلزله، خورشید گرفتگی و هر موضوعی که انسان از آن به شدت بترسد باید خوانده شود و  اینکه نماز آیات چگونه خوانده میشود را در این بخش از سایت سماتک بیان خواهیم کرد. نماز آيات دو رکعت است که هر رکعت آن پنج رکوع و دو سجده دارد و اسباب شرعى وجوب آنرا در ادامه بیان خواهیم کرد.

اشعار تبریک ولادت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) نوشته های زیبا

در اینبخش مجموعه اي زیبا از اشعار تبریک میلاد رسول اکرم «ص» را مرور میکنیم. 17 ربیع الاول مصادف اسـت با میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد «ص» و هم چنین امام صادق «ع». این روز در تقویم ایران تعطیل رسمی اسـت، دراین روز و بـه مناسبت این دو رویداد مبارک مسلمانان جشن هاي مختلفی را برگزار می‌کنند. در ادامه بـه مرور زیباترین شعرها درمورد میلاد حضرت محمد «ص» و امام صادق «ع» می‌پردازیم.

اشعار شهادت امام رضا 98 نوشته های تسلیت امام رضا علیه السلام

در اینبخش مجموعه اي از اشعار شهادت امام رضا «ع» را مرور می‌کنیم. امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان هستند، ایشان در روز 11 ذیقعده در مدینه چشم بـه جهان گشودند، همسر ایشان حبیبه نام داشت و مدت امامت علی ابن موسی الرضا 20 سال بـه طول انجامید، ایشان سرانجام با توطئه مامون بـه خراسان رفتند و توسط مامون بـه شهادت رسیدند. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

مجموعه اشعار شهادت امام حسن مجتبی (ع) 1398 نوشته های تسلیت امام حسن مجتبی

در اینبخش مجموعه اي از اشعار شهادت امام حسن مجتبی را مرور می‌کنیم. امام حسن مجتبی فرزند نخست مولا علی «ع» و حضرت فاطمه زهرا «س»، و آخرین خلیفه از خلفای راشدین می باشند. ایشان در روز 15 رمضان در شهر مدینه چشم بـه جهان گشودند، ایشان بعد از پدر بزرگوارشان بـه مرتبه امامت و خلافت رسیدند، امام حسن در طول زندگی اش چهار بار مسموم شد ودر روز 28 صفر بـه شهادت رسیدند.

متن نوحه حضرت خدیجه س + شعر روضه حضرت خدیجه

متن نوحه حضرت خدیجه س به همراه زیباترین شعر روضه حضرت خدیجه سلام الله علیها را در این بخش از سایت سماتک تقدیم حضورتان خواهیم کرد. متن روضه حضرت خدیجه س را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.