زیباترین اشعار عید غدیر خم نوشته تبریک عید غدیر

در اینبخش مجموعه ای از زیباترین اشعار عید غدیر خم را مرور میکنیم. عید غدیر روز انتخاب مولا علی بعنوان پیشوای مسلمانان اسـت، حضرت محمد «ص» در غدیر خم دست حضرت علی «ع» را بالا گرفتند و خبر از انتخاب او توسط خداوند یکتا دادند. عید غدیر یکی از بزرگترین اعیاد در بین شیعیان جهان می باشد، در ادامه شعرهای زیبایی درمورد عید غدیر را مرور میکنیم. با پارس ناز همراه باشید.

اشعار ولادت امام هادی (ع) نوشته های میلاد امام علی النقی

در اینبخش مجموعه اي زیبا از اشعار ولادت امام هادی «ع» رابه همراه عکس نوشته هایي زیبا مرور میکنیم. 15 ذی الحجه سال روز میلاد امام علی النقی الهادی می باشد. امام هادی دهمین امام شیعیان هستند و این پیشوای گران قدر بعد از 33 سال امامت شیعیان در روز سوم رجب سال 254 هجری، در شهر سامرا مسموم شده و بـه شهادت رسیدند. در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

چرا علما زیاد عمر می کنند، آیا اکسیر خاصی دارند؟

امروزه تحقیقات علمی زيادي در مورد فاکتورهای مؤثر در افزایش طول عمر انجام شده است. معمولاً فاکتورهای موثر در طول عمر در رابطه با دو جنبه جسمانی و روانی انسان مطرح میشوند.

احترام به مادر

مادر از جمله کسانی هستند که بیشترین حق را به گردن فرزندان دارند، علاوه بر اینکه در خلقت و حیات او سهم تعیین کننده ای دارند، در رشد و بزرگ کردن فرزندان هم نقش به سزایی دارند. از این رو در میان انسان ها کسی پیدا نمی شود که تا این حد به انسان خدمت کرده باشد، بنابراین شایسته است که پاسخ چنین زحمات طاقت فرسایی به کم ترین وجه ممکن داده شود و احسان به فرزندان هم کمترین کاری است که می توان نسبت به وی انجام داد و الا حق آنها بیش از آن است که انسان بتواند آن را اداء کند.

مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ (ساعت شروع – محل برگزاری)

مراسم شیرخوارگان حسینی سال ۹۸ چه ساعتی است؟ ساعت شروع مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ در شهرهای ایران که هر ساله برگزار می شود و محل برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ را در این مقاله از سایت سماتک بیان خواهیم کرد. مکان همایش شیرخوارگان حسینی هر ساله از سال هشتاد و سه به بعد در شهر تهران برگزار می شود و باید بدانید که مراسم شیرخوارگان حسینی سال ۹۸ با حضور صدها هزار نفر مادر و کودک برگزار می شود. در این بخش از سایت سماتک ساعت شروع مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ به همراه زمان و محل برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی ۹۸ را برای شما مادران عزیز که ظفل شیرخوار دارید اعلام کنیم. همایش شیرخوارگان حسینی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره کودکان شیرخواری است که در روز عاشورا و در واقعه کربلا به شهادت رسیدند و باید بدانید که از سال یک هزار و سیصد و نود مراسم شیرخوارگان حسینی که در اولین جمعه ماه محرم برگزار می شود در تمام شهرها و روستاهای ایران اسلامی برگزار می شود.

مراحل ارتباط با قرآن

جهل به موقعیت قرآن باعث مى‏ شود كه نتوانیم رابطه صحیحى با قرآن بر قرار سازیم و با آن مأنوس شویم.

چرا کفن سفید است

سوال خیلی از افراد این است که چرا کفن سفید است؟از ديدگاه اسلام حتي اهميت كفن كردن مرده به اندازه اهميت لباس پوشيدن است و در دفن مرده هم دين اسلام اصول اجتماعي، اقتصادي و بهداشتي را به طور كامل مراعات كرده است. جسد را در دو پارچه تميز مي پيچند و پس از آن در يك پارچه سراسري قرار مي دهند و پارچه سراسري را از بالا و پايين مي بندند تا بدن در پارچه متلاشي شود. پارچه اي كه به عنوان كفن انتخاب مي شوند سفيد است زيرا رنگ سفيد خاصيت فرار دهنده ميكروب ها را دارد و اگر ميكروب بخواهد از بدن خارج شود وقتي به پارچه سفيد مي رسد، به جاي خودش بر مي گردد. چند سال قبل در مصر وبا پيدا شد. ارسال مراسلات پستي به اروپا ممنوع شد. يكي از دانشمندان پاريس اعلام كرد كه اگر پاكت ها سفيد باشد اشكال پيش نمي آيد و آلودگي به بار نمي آيد.

توصیه های امام رضا (ع) برای زیبا شدن | زیبایی در دین مبین اسلام

در اینبخش توصیه های امام رضا «ع» برای زیبا شدن را مرور می‌کنیم. امام رضا هشتمین پیشوای شیعیان برای داشتن پوست و مویی زیبا توصیه هایي مفیدی ارائه کرده اند که علم امروز هم این موارد را تایید می کند، داشتن صورت زیبا و ظاهر آراسته از طرف پیامبر اکرم «ص» هم به مسلمانان توصیه شده اسـت. حضرت محمد هرروز حمام می‌کردند و همیشه آراسته و خوش رو بوده اند، با پارس ناز همراه باشید.

روش های تعیین جهت قبله

قبله به سمتی گفته می‌شود که مسلمانان رو به آن نماز می‌گزارند. این جهت نه فقط در احکام نماز بلکه در بسیاری از دیگر احکام اسلامی همچون ذبح حیوانات و دفن مردگان اهمیت دارد. بسیاری از افراد در مکان هایی هستند که نمیدانند قبله به کدام سمت است و در این باره سوال میکنند که چگونه میتوانند جهت قبله را پیدا کنند، در این مقاله روش های مختلف برای پیدا کردن جهت قبله را برای شما گردآوری نموده ایم.

نگاهی به جنگ احد (غزوه احد)

جنگ احد (غزوه احد) نبردی‌ است در نزدیکی کوه احد در جنوب غربی عربستان، میان سپاه مسلمان مدینه به رهبری محمد پیامبر اسلام و سپاه مکه به رهبری ابوسفیان درگرفت. جنگ احد دومین جنگ سپاه مکه با مسلمانان بود.

شب ششم محرم برای کیست | مناسبت شب ششم محرم

شب ششم محرم متعلق به کیست؟ مناسبت شب ششم محرم را در این بخش از سایت سماتک توضیح خواهیم داد و در صورتی که می خواهید بدانید شب ششم محرم برای کیست با این بخش همراه ما باشید. مناسبت شب ششم محرم چیست باید بدانید که این شب متعلق به حضرت قاسم بن حسن پسر سیزده ساله امام حسن مجتبی علیه السلام که در ایشان در ظهر روز عاشورا به شهادت رسیدند. شب ششم ماه محرم بنام قاسم بن حسن مجتبی علیه السلام است که در آنتوان جوانی و در سن 13 سالگی در کنار عموی خود، حضرت اباعبدالله الحسین ع به مقام شهادت رسید. او که با عشق و علاقه در راه پیروزی دین اسلام قصد مبارزه با عمر بن سعد و ابن مرجانه را داشت، در هنگامی که عمویش از او پرسید که مرگ را چگونه می بینی، قاسم بن حسن پاسخ داد که مرگ در راه خدا برای من از عسل شیرین تر است عمو جان!

علم جفر يا علم‌الحروف چیست؟

تا به حال 12 جلد کتاب تحت عنوان جفر دردسترس عموم قرار گرفته که اغلب دارای جداولی بسیار پیچیده اند و هر یک از این 12 کتاب بعنوان جفر تلقّی شده است؛ولی مطمئنّاً هیچ ربطی به جفر علی( علیه السلام) ندارند.

بهترین مکان‌ برای دعا کردن

در روايات معصومین و دستورات بزرگان، همواره توصيه به دعا كردن شده كه دعا در هر شرايط زماني و مكاني و روحي افراد امكان‌پذير و مؤثر است، امّا برخي از مكان‌ها و زمان‌ها با توجه به اهميت آنها، جهت استجابت دعا تأثير خاصي دارند و خداوند برخي از زمان‌ها و مكان‌ها را نسبت به ديگر مكان‌ها و زمان‌ها فضيلت و برتري داده است؛ در ادامه به معرفی بهترین مکان‌ برای دعا کردن اشاره میکنیم.

نگاهی به انواع فرقه های شیعه در اسلام

بر اساس تحقیقاتی که پیو در سال 2009 انجام داده است، شیعیان بیش از 10 الی 13 درصد جمعیت مسلمان جهان را شامل می شود. بیشتر جمعیت شیعه نشین در ایران، پاکستان، عراق و هند زندگی می کنند.

تبریک ولادت امام حسن مجتبی ۹۸ (شعر، متن ادبی، دل نوشته)

در اینبخش، اشعار، دل نوشته ها و متن تبریک ولادت امام حسن مجتبی «ع» را مرور می‌کنیم. 15 رمضان سال روز میلاد امام دوم شیعیان می باشد، امام حسن برادر امام حسین «ع» و فرزند ارشد حضرت علی و فاطمه زهرا دخت پیامبر اکرم «ص» می باشند، امروز و بـه مناسبت ولادت با سعادت و مبارک ایشان مجموعه اي زیبا رابه همراه هم میبینیم. با مجله پارس ناز همراه باشید.