چگونه به خدا نزدیک شویم؟ راههای نزدیک شدن به خدا

راهی که انسان باید بپیماید تا به مقام قرب الهی برسد چگونه راهی است؟ تقّرب و رسیدن به خدا مهم ترین دغدغه هر مؤمنی است که برای دستیابی به آن تلاش می کند. بهترین راه رسیدن به خدا و رضوان الهی، همان راهی است که خود خداوند بیان و مشخص کرده است.

نوحه های ماه محرم | متن مداحی محرم

نوحه های ماه محرم به همراه زیباترین متن مداحی محرم را در این بخش از سایت سماتک با هم مرور خواهیم کرد و در صورتی که به دنبال متن نوحه های محرم هستید در این بخش همراه ما باشید.

حاجت گرفتن از امام موسی کاظم + دعای سریع الاجابه از امام موسی کاظم

امام موسی کاظم علیه السلام به باب الحوائج معروف هستند و در این مقاله روش حاجت گرفتن از امام موسی کاظم علیه السلام را برایتان بیان خواهیم کرد. توسل به ائمه و حاجت گرفتن از آنها بسیار مجرب است و خیلی سریع حاجت می دهد. همچنین خواندن نماز امام موسی کاظم جهت برآورده شدن حاجات و حاجت گرفتن از موسی بن جعفر بسیار مجرب است.

انواع روش استخاره با تسبيح روش صحیح استخاره با تسبیح

استخاره با تسبیح منحصر به جایى است كه مثبت یا منفى بودن كار بر انسان روشن نباشد، و با تفكّر و تامل، و حتى با مشورت كردن با اشخاص با تجربه و صاحب نظر هم روشن نشود؛ اینجا، جاى استخاره است و در غیر اینصورت استخاره كردن، اشتباه است.

خوردن دنبلان گوسفندی چه حکمی دارد

حکم خوردن دنبلان گوسفندی چیست؟ با اینکه حکم خوردن دنبلان گوسفندی از دید مراجع تقلید در کشورمان حرام است اما به دلیل وجود مقدار بالای تستسترون موجود در دنبلان گوسفندی مردم آنرا بعنوان یک مواد غذایی عالی برای افزایش هورمون تستسترون مردانه و تقویت کننده اسپرم می‌دانند. دٌنبلان یا دٌنبالان به قسمت بیضه گوسفند، گاو، بز می‌گویند که کباب آن در اکثر کشورهای مدیترانه و بخصوص کشورمان زبان زد است.

غسل جمعه چگونه انجام میشود + آیا با غسل جمعه میشود نماز خواند

غسل جمعه یکی از غسل های مستحبی برای زنان و مردان است که در ادامه به شما خواهیم گفت که غسل جمعه چگونه انجام میشود؟ غسل‌ جمعه‌ از مستحبات‌ مؤکد است‌ و انجامش‌ مثل‌ غسل‌ جنابت‌ است. وقت‌ غسل‌ جمعه‌ از اذان‌ صبح‌ است‌ تا ظهر و بهتر است‌ نزدیک‌ ظهر به‌ جا آورده‌ شود . اگر تا ظهر انجام‌ ندهد بهتر است‌ که‌ بدون‌ نیت‌ ادا و قضا تا عصر جمعه‌ به‌ جا آورد . اگر در روز جمعه‌ غسل‌ نکند مستحب‌ است‌ از صبح‌ شنبه‌ تا غروب‌ قضای‌ آن‌ را به‌ جا آورد . دعا خواندن‌ به‌ هنگام‌ غسل‌ جمعه‌ واجب‌ نیست‌ بلکه‌ مستحب‌ است‌ موقع‌ غسل‌ جمعه‌ گفته‌ شود : ” أشهد أن‌ لا اله‌ الاّ اللّه‌ وحده‌ لا شریک‌ له‌ و اشهد أنّ محمداً عبدوه‌ و رسوله‌ اللّهم‌ صلّ علی‌ محمّد و آل‌ محمّد واجعلنی‌ من‌ التوابین‌ واجعلنی‌ من‌ المتطهرین‌ “

نماز در آیین زرتشت نحوه ی نماز خواندن در آیین زرتشت

نماز یکی از عبادت‌های مزدیسنا است که برای داشتن توجه همیشگی به دستورهای دینی و سپاسگزاری خدا گزارده می‌شود. این دستورها عمدتاً ماهیتی اخلاقی دارند.امروزه نماز پنجگانه را معمولاً موبدان می‌گزارند و بیشتر زرتشتیان به خواندن دعاهای صبحگاه و شامگاه اکتفا می‌کنند.

نماز احیا چگونه خوانده میشود | نحوه خواندن نماز شب احیا

نحوه خواندن نماز شب احیا که یکی از نمازهای مستحبی و پرفضیلت است را در این بخش از سایت سماتک بیان خواهیم کرد و اگر می خواهید بدانید نماز احیا چگونه خوانده میشود با ما همراه باشید. نماز شب احیا یا نماز هفت قل هو الله نمازی است مستحبی که خواندن آن در شب‌ های قدر سفارش شده است. برای شب احیا نمازهای زیادی ذکر شده است که دانستن اینکه خواندن نماز شب قدر چگونه است، اهمیت زیادی دارد. برای خواندن نماز شب احیا بهتر است اعمال نماز شب قدر را بدانید.

نماز آیات چگونه خوانده میشود | انواع روش های خواندن نماز آیات

نماز آیات در هنگام وقوع حوادثی مثل سیل، زلزله، خورشید گرفتگی و هر موضوعی که انسان از آن به شدت بترسد باید خوانده شود و  اینکه نماز آیات چگونه خوانده میشود را در این بخش از سایت سماتک بیان خواهیم کرد. نماز آيات دو رکعت است که هر رکعت آن پنج رکوع و دو سجده دارد و اسباب شرعى وجوب آنرا در ادامه بیان خواهیم کرد.

اشعار تبریک ولادت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) نوشته های زیبا

در اینبخش مجموعه اي زیبا از اشعار تبریک میلاد رسول اکرم «ص» را مرور میکنیم. 17 ربیع الاول مصادف اسـت با میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد «ص» و هم چنین امام صادق «ع». این روز در تقویم ایران تعطیل رسمی اسـت، دراین روز و بـه مناسبت این دو رویداد مبارک مسلمانان جشن هاي مختلفی را برگزار می‌کنند. در ادامه بـه مرور زیباترین شعرها درمورد میلاد حضرت محمد «ص» و امام صادق «ع» می‌پردازیم.

اشعار شهادت امام رضا 98 نوشته های تسلیت امام رضا علیه السلام

در اینبخش مجموعه اي از اشعار شهادت امام رضا «ع» را مرور می‌کنیم. امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان هستند، ایشان در روز 11 ذیقعده در مدینه چشم بـه جهان گشودند، همسر ایشان حبیبه نام داشت و مدت امامت علی ابن موسی الرضا 20 سال بـه طول انجامید، ایشان سرانجام با توطئه مامون بـه خراسان رفتند و توسط مامون بـه شهادت رسیدند. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

مجموعه اشعار شهادت امام حسن مجتبی (ع) 1398 نوشته های تسلیت امام حسن مجتبی

در اینبخش مجموعه اي از اشعار شهادت امام حسن مجتبی را مرور می‌کنیم. امام حسن مجتبی فرزند نخست مولا علی «ع» و حضرت فاطمه زهرا «س»، و آخرین خلیفه از خلفای راشدین می باشند. ایشان در روز 15 رمضان در شهر مدینه چشم بـه جهان گشودند، ایشان بعد از پدر بزرگوارشان بـه مرتبه امامت و خلافت رسیدند، امام حسن در طول زندگی اش چهار بار مسموم شد ودر روز 28 صفر بـه شهادت رسیدند.

متن نوحه حضرت خدیجه س + شعر روضه حضرت خدیجه

متن نوحه حضرت خدیجه س به همراه زیباترین شعر روضه حضرت خدیجه سلام الله علیها را در این بخش از سایت سماتک تقدیم حضورتان خواهیم کرد. متن روضه حضرت خدیجه س را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.

مسافرت برای فرار از روزه اگر عمدی باشد حکمش چیست

مسافرت برای فرار از روزه اگر عمدی باشد حکمش چیست؟ بسیاری از مسلمانان به دلایل مختلفی می خواهند بدانند حکم شرعی مسافرت برای فرار از روزه اگر عمدی باشد چیست؟ در ادامه این بخش از سایت سماتک همراه ما باشید تا حکم سفر عمدی برای فرار از روزه را بیان کنیم.

اوقات شرعی ماه رمضان ۹۹ به افق شهرهای مختلف ایران

ماه رمضان ۹۹ در تاریخ ۶ اردیبهشت سال ۹۹ آغاز می شود و تا ۳ خرداد ماه ادامه خواهد داشت. اگر می خواهید اوقات شرعی ماه رمضان ۹۹ به افق شهرهای مختلف و بزرگ ایران را بدانید در ادامه اوقات شرعی ماه رمضان ۱۳۹۹ در مراکز استان های کشور تهیه و گردآوری شده است.

آثار شوم بد اخلاقی بر زندگی

بد اخلاقی موجب می شود افرادی که با انسان مانوس هستند از اومتنفر شوند و فاصله بگیرند. پیشگیری از بد اخلاقی از دوران کودکی باید انجام گیرد.

اشعار تسلیت رحلت رسول اکرم (ص) نوشته های تسلیت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص)

در اینبخش مجموعه اي از اشعار رحلت رسول اکرم «ص» پیامبر خوبی ها را مرور می‌کنیم. پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) در تاریک ترین عصر اعراب چشم بـه جهان گشودند، ایشان نزد پدر حضرت علی «ع» رشد یافته و در میان تمام مردم بـه محمد امین و راستگو معروف بودند. پیامبر مـا مردم را از ظلمت و جهل نجات دادند و امروز هم سیره و رفتار ایشان الگوی تعداد زیادی از مردم جهان می‌باشد. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

منشأ و عوامل ظلم از دیدگاه اسلام

برخی از اشخاص به دنبال جایگاه و موقعیتی که پیدا می کنند و می خواهند به مقامی برسند راه ظلم را بیش می گیرند و از این راه تلاش می کنند به موقعیتشان برسند.

آشنایی با کتاب مقدس و هر آنچه که باید درباره کتاب مقدس بدانید

کتاب مقدس مسیحیان چیست و شامل چه بخشهایی می شود؟ آیا تمام کتاب مقدس موجود، وحی و از جانب خداوند است؟ محتوای این بخشها چیست؟ و سوالات دیگر درباره کتاب مقدس وجود دارد که به همه این سوالات پاسخ داده ایم.