معرفی چندین بازی گروهی کودکان

در بازی های گروهی کودک در رابطه با دیگران وارد احساسات پیچیده انساني مثل انگيزه بیش تر، هم دلی، مهربانی و بسياري از احساساتی که با کلمات نمی توان آنها را گفت ، می شود. هنگامی که چندنفر در کنار هم براي یک هدف سعی ميکنند ، با بسياري از چالش ها و روابط ریز و درشت برخورد ميکنند که میتواند براي تمامی مرحله های زندگی من جمله کار و زندگی فردی به مدد هر شخص بیاید. بازی های گروهی براي گسترش مهارت های اجتماعي و عاطفی کودک ضروری هستند. به همین خاطر چند بازی گروهی کودکان را براي شما گردآوری نموده ایم که از انها ایده بگیرید.

دلایل درد دور ناف در کودکان

درد دور ناف در کودکان، بسیار متداول است و دلایل آن میتواند از استرس مدرسه تا یک بیماری جدّي، متغیر باشد.

سخت گیری والدین برای کودکان

مسئولیت والدین در تربیت فرزند و انتخاب شیوه تربیتی مناسب، بسیار سرنوشت ساز است تا جایی که روش ها والگوهای تربیتی آنها به طور مستقیم با ویژگی هایی که مایلند در فرزندشان وجود داشته باشد، رابطه دارد. در ادامه این مقاله به سوالات شما عزیزان در مورد "سخت گیری والدین برای کودکان" توضیح خواهیم داد.

علل ریزش مو در کودکان و راه‌های درمانـی

یکی از مواردی که ممکن است برای کودکان اتفاق بیفتد، ریزش مو است. که باعث نگرانی بسیاری از والدین شده است و دنبال چرایی و همچنین راه درمان برای ریزش موی فرزندشان هستند. در این مقاله ما دلایل ریزش موی کودکان و همچنین روش های درمان ریزش موی کودکان را گردآوری نموده ایم با آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

فواید و انواع بازی دومینو برای کودکان

هنگامی که کودکان یا دانش آموزان مشغول بازی دومینو هستند نیاز به مشارکت با یکدیگر دارند که این امر باعث می شوند با کار گروهی آشنا شوند.

آیا شیر دادن باعث لاغری می شود؟

باورهای زیادی در خصوص لاغر شدن در دوران شیردهی وجود دارد و بسیاری معتقدند که شیردادن باعث لاغری میشود و اگر به نوزاد خود شیر ندهیم نمیتوانیم لاغر شویم در ادامه این مقاله به سوال شما در مورد اینکه "آیا شیردادن باعث لاغری میشود" پاسخ میدهیم

بیماری اوتیسم چیست؟

هنوز تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم، مشخص نشده است. بیماری اوتیسم در پسران 3 تا 4 برابر بیش از دختران است.

عوامل مهم در خودکشی نوجوانان

امروزه یکی از موضوعاتی که براي خانواده ها و جامعه اهمیت خیلی زیادی دارد، افزایش خود‌کشی در بین نوجوانان است. پيش‌گيري از این رویدادها مستلزم دانش درستی در این زمينه است. در ادامه مقاله شما را با مواردی که در خصوص خودکشی نوجوانان است آشنا میکنیم.

آبله مرغان در کودکان

یک یا دو روز پیش از پدید آمدن جوش های آبله مرغان، برخی از کودکان دچار تب ، درد شکم، گلو درد، سردرد شده یا احساس ضعف می کنند.

علل و راه های درمان آبریزش بینی کودکان

آبریزش بینی کودکان مشکلی شایع است. این مسأله زمانی اتفاق می افتد که حفره بینی با مایع مخاط پر ميشود. رنگ مخاط سفید رنگ یا رنگ زرد یا رنگ سبز میباشد. آبریزش بینی میتواند معانی متعددی داشته باشد، از یک سرما خوردگی ساده یا آلرژی، تا مشکلات جدّي تری مانند عفونت سینوس ها با چنين علامتی خود را نشان ميدهد. در این مقاله به بررسی دلایل، راه‌های جلوگيري و درمان آبریزش بینی در کودکان می پردازیم.

کودک نابغه شما این نشانه ها را دارد؟!

نوزادان باهوش در قیاس با ديگر نوزادان عکس العمل های هیجان انگیزتری در در برابر موسیقی نشان می دهند. کودکان باهوش به مباحث گوناگونی علاقه نشان می دهند.

توصیه‌های لازم جهت تغذیه دوران شیردهی

تغذیه مادر در دوران شیردهی بسیار مهم است، اگر مادر در زمان شیردهی تغذیه نامناسبی داشته باشد، به مرور به ویژه با زایمانهای مجدد قوایش تحلیل میرود.

علت دیر حرف زدن کودک

عفونت گوش، بالاخص عفونت های مزمن میتواند یکی از علل دیر حرف زدن کودک باشد. باید به عفونت های ساده گوش( كه میتواند یك تهدید باشد) اهمیت داد درصورتی که چه احتمالا تاثیری روی گفتار نداشته باشد.

نکاتی مهم درباره نحوه مراقبت از نوزاد

مراقبت از نوزاد بخش هایی دارد که مادر باید درباره آن ها اطلاعات مفیدی کسب نماید. شیردهی، حمام بردن، مراقبت های جسمانی و روحی از موارد مراقبت از نوزاد هستند.

انواع روش های شیردهی به نوزاد لب شکری

لب‌ شکری یا لب شکافته یا شکاف کام، یکی از نواقص زایشی بدن است. در این حالت بخشی از لب نوزاد باز می‌ماند و گوشت آن رشد کافی نداشته‌ است. نوزاد متولد شده با شکاف کام یا لب ممکن است هنگام تغذیه با شیر مادر مشکل داشته باشد. اما تغذیه با شیر مادر این‌قدر ارزش دارد که باید با به کارگیری روش های مختلف مشکل شیر دادن را در نوزادان لب شکری حل کنیم.

آموزش تصویری گذاشتن شیاف برای نوزادان و کودکان

شیاف نوع دیگری از داروها است. هنگامی که کودک شما شیاف دارد، دارو به داخل مقعد آنها قرار می گیرد. شیاف وقتی در روده قرار می گیرد به آرامی ذوب می شود. در این مقاله می آموزید که چگونه به ساده ترین روش برای نوزادان خود شیاف بگذارید .