بررسی انواع دلبستگی در کودکان و تاثیرات آن بر شخصیت کودکان در بزرگسالی انواع سبک های دلبستگی کودکان

به پیوند عاطفی بین مادر و کودک دلبستگی گفته می شود که انواع مختلفی دارد. میزان در دسترس بودن والدین یا مراقبان و میزان پاسخگو بودن آنها به نیازهای کودکان در شکل گیری سبک های دلبستگی کودکان نقش مهم و اساسی را دارد.

واکسن دو ماهگی و مراقبت های بعد از آن همه چیز درباره واکسن دو ماهگی نوزادان

واکسیناسیون از کودکان در مقابل بیماری های گوناگون محافظت میکند. واکسن دو ماهگی، به‌عنوان دومین مرحله از واکسیناسیون کودک پس از واکسن بدوتولد، هم برای مادر و هم برای کودک، رخدادی پر از تنش و سختی است.

نمونه هایی از کاردستی با صدف/ تصاویر کاردستی با صدف

قوای محرکه ساختن و خلق کردن یکی از تفاوتهای انسان با دیگر موجودات است . این تفاوت باعث می شود تا کودک نتواند بیکار باشد و نیاز دارد خود را مشغول کند. کاردستی این نیاز کودک را تامین می نماید و باعث شادابی او می گردد. در این مطلب نمونه هایی از کاردستی با صدف آورده شده است که کودکان می توانند از آنها ایده بگیرند.

سندرم ایکس شکننده چیست و چه نشانه هایی دارد؟ همه چیز درباره سندرم ایکس شکننده

سندرم ایکس شکننده یک بیماری ژنتیکی است که مربوط به اختلال در کروموزوم X است. افراد مبتلا به سندرم ایکس شکنندگی دارای نشانه ها و علائمی مانند کشیدگی صورت و عقب ماندگی ذهنی و جسمی هستند.

انواع روش های گرفتن نبض کودکان و نبض نرمال در آن ها آشنایی روش های گرفتن نبض کودکان

معمولا نیازی به گرفتن نبض در کودکان نیست ولی اگر بنا به تشخیص پزشک نیاز به گرفتن نبض در کودک باشد به چندین روش میتوانید این کار را انجام دهید. تعداد نبض در کودکان بسته به سن آنها میتواند مابین 43 تا 180 پالس در دقیقه باشد.

فواید نگاه کردن نوزاد به آینه نشان دادن آینه به نوزاد

آیینه به کودک این امکان را می دهد تا تصویری از تمام بخش های بدنش را ببیند. نگاه کردن نوزاد در آینه به او انگیزه حرکت می دهد. مطالعات نشان می دهد که نگاه کردن نوزاد به آینه باعث می شود خود را با گذشت زمان بشناسند.

قرمزی جای واکسن در کودکان و راهکارهای کاهش آن آیا قرمزی جای واکسن خطرناک است؟

واکسیناسیون کودکان از مهمترین مداخلات پزشکی در چندین سال اخیر است. اگر چه واکسن ها برای محافظت در برابر بیماری ساخته شده اند ولی عوارضی کوتاه مدت مانند تب و قرمزی جای واکسن دارند.

علل و عوامل مدگرایی در کودکان و نوجوانان و راهکارهای مقابله با آن مدگرایی در کودکان و نوجوانان

اولین قدم برای بررسی موضوع مدگرایی در کودکان و نوجوانان، مستلزم شناخت جامعه کودک و نوجوان است. جامعه کودکان و نوجوانان به لحاظ ساختاری و ویژگی های خاص خود، جامعه ای به شدت وابسته و الگوپذیر است و همچنین با کوچکترین عامل تغییر میکند.

راهکارهایی برای تربیت کودک نابینا نکاتی برای تربیت کودک نابینا

کودک نابینا و مبتلا به اختلال های بینایی از حساس ترین کودکان هستند. تربیت کودک نابینا نیازمند دانستن اطلاعاتی از این بچه ها است و والدین و دیگر نزدیکان آنها می بایستی که بهترین روش رفتاری را با این گروه از کودکان داشته باشند.

بررسی دلایل مدفوع سبز نوزاد و نشانه های مدفوع طبیعی در نوزادان آیا مدفوع سبز نوزاد خطرناک است؟

مدفوع معمولا قهوه ای رنگ است ولی می تواند تغییر کند و این مسئله معمولا نگران کننده نیست. متخصصان کودک معتقدند برخلاف تصور عموم مدفوع سبز نوزاد نشانه بیماری و یا سرماخوردگی نیست.

بررسی تغییرات فیزیکی و رفتاری کودک 3 ساله کودک 3 ساله

تربیت کودک 3 ساله مانند هر دوره سنی باید متناسب با نیازها و سطح رشدی او صورت بگیرد. هرچقدر آگاهی شما در مورد قابلیت‌های فرزندتان و مراحل رشدی او در سنین مختلف بیشتر باشد، در تربیت و آموزش او بهتر عمل خواهید کرد.

مراحل گردن گرفتن نوزاد همه چیز درباره گردن گرفتن نوزاد

سفت شدن گردن یا گردن گرفتن نوزاد مساله ای است که برخی از والدین درباره‌ی آن دچار نگرانی می شوند. این مرحله هم به تدریج پیش می‌رود و در نوزادان مختلف متفاوت است. در ۶ ماهگی باید عضلات گردن و کنترل سر نوزاد قوی و پایدار باشد.

ورم و سفت شدن سینه ها بعد از قطع شیردهی دلایل و روش های درمانی ورم و سفت شدن سینه بعد از شیردهی

سفت شدن سینه، ورم سینه و درد سینه ها بعد از قطع شیردهی می تواند برای بیشتر زنان دردناک باشد. در این مقاله برای مادران عزیز علت و روش های درمان این مشکل جسمی را توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.