بررسی روابط صحیح پدر و دختر در خانواده

پدر نقش مهمی در شناسایی هویت جنسی کودک داشته و در عین حال که مادر سعی میکند با نقش حفاظتی خود فرزند را حفظ کند، پدر او را به سمت بیرون گرایش می دهد و در کنار دادن حس اعتماد و امنیت به او اجازه شکستن محدودیت ها را برایش امکان پذیر می سازد.

آشنایی با درد سینه در شیردهی

بهترین راهکار این است که برای درمان درد و سفت شدن سينه در دوران شيردهي با تغذیه بر اساس درخواست نوزاد از ازدحام شیر پرهیز کنید.

لاک زدن ناخن در دوران بارداری برای جنین ضرر دارد؟

لاک زدن ناخن در بارداری می تواند برای جنین خطراتی و ضررهایی نیز داشته باشد لاک زدن ناخن در دوران بارداری بهتر است انجام نشود تا سلامت جنین و مادران باردار تضمین گرددد لاک زدن در دوران بارداری ضرر دارد و بهتر است از انجام این کار پرهیز شود.

علائم و درمان بیماری کولیت اولسراتیو در کودکان

کولیت اولسراتیو خفیف در کودکان را میتوان با دارو درمانی و در اغلب موارد با عوامل ضد التهابی درمان نمود. دل درد، اسهال خونی، خونریزی از رکتوم و ... از علائم بیماری کولیت اولسراتیو می باشد.

تربیت کودکان تک والد

تک والد بودن می تواند زمینه برخی از اختلال ها شده و بر سیر و پیش آگهی آنها اثر بگذارد؛ بنابراین بررسی مشکلات رفتاری در فرزندان این خانواده ها دارای اهمیت است.

آموزش ساخت کاردستی خرگوش با مقوا/ تصاویر

سعی کنید کودکان را به ساخت کاردستی تشویق کنید، ساخت کاردستی باعث رشد ذهنی و افزایش خلاقیت در کودکان می شود. در این مطلب مراحل ساخت خرگوش با مقوا آموزش داده شده است.

مضرات رنگ کردن موهای کودکان + جایگزینی رنگ مو برای کودکان چیست؟

گاهی مادرانی که موهای خود را رنگ میکنند، با خواهش های کودکانشان برای رنگ کردن موهایش روبرو می شوند و بعد وسوسه می شوند که این کار را برایشان انجام دهند. آیا میدانید با این کار چه آسیبی به کودک خود وارد میکنید؟ در این مقاله تمام معایب رنگ کردن مو برای کودکان را اشاره کرده ایم.

قطره مولتی ویتامین یا AD برای نوزادان

قطره مولتی ویتامین یا ویتامین AD برای نوزادان دادن قطره مولتی ویتامین یا آ+د از ۱۵ روزگی نوزاد شروع شده و روزانه ۲۰ قطره آ + د ، یا ۲۵ قطره مولتی ویتامین تا پایان دو سالگی به کودک داده می شود.

انواع، علائم و روش های درمان تالاسمی در کودکان

شنیدن نام تالاسمی به خودی خود وحشتناک است و اگر متوجه شوید که کودکتان هم تالاسمی دارد بیشتر نگران میشوید و مضطرب دنبال پاسخ به سوالات خود در خصوص علت تالاسمی در کودکان، علائم تالاسمی در کودکان، روش های تشخیص تالاسمی در کودکان، درمان تالاسمی در کودکان و... هستید. در این مقاله ما به تمامی سوالات شما پاسخ میدهیم.

شعر آموزش عدد صفر به کودکان

برای آموزش به کودکان سعی کنید خلاق باشید مثلا آموزش های خود را به همراه یک شعر، داستان و یا درست کردن یک کاردستی داشته باشید. این کار باعث میشود که کودک هم بهتر آموزش را درک کند و هم مدت طولانی تری این آموزش ها در ذهنشان می ماند.

علت تغییر رنگ شیر مادر چیست؟

بسیاری از مادران شیرده از ارتباط رنگ شیر بر سلامت شیر بی اطلاع هستند. در این مقاله به صورت کامل رنگ شیر مادر و علت تغییر رنگ شیر مادر را توضیح داده ایم.

10 عبارت که والدین در مواقعی که فرزندانشان گوش نمیدهند میتوانند به کار ببرند

خصلت همه انسان ها این هست که وقتی اجبار در کاری شود باعث میشود که به روش های مختلف مخالفت کنند که کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. ولی شما والدین میتوانید عبارت ها و نکات صحیحی را برای جلوگیری از عدم مخالفت کودکانتان به کار ببرید.

کاردستی با لوله دستمال کاغذی

یکی از مهمترین مهارتهایی که می تواند کودکان را وارد حوضه ی ساختن نماید کاردستی است. برای ساخت کاردستی ها سعی کنید از وسایل ساده و در دسترس و ترجیحا مواد قابل بازیافت استفاده کنید. امروز ما قصد داریم نمونه هایی از کاردستی که با رول دستمال توالت ساخته شده اند را به شما نمایش دهیم که کودکانتان بتوانند از این تصاویر ایده بگیرند.

دندانپزشکی کودکان با بیهوشی، آری یا خیر؟!

کودکان غیر همکار که مبتلا به ترس و اضطراب غیر قابل کنترل از درمانهای دندانپزشکی هستند یکی از مهمترین چالش ها برای دندانپزشکان و والدین می باشد. بنابراین راههایی برای پیشگیری از آن وجود دارد که یکی از آن ها بيهوشی كودک برای دندانپزشكی می باشد.

دلایل و راه های پیشگیری از حسادت نوجوانان

حسادت واکنشى هیجانى است که تقریبا در سن ۱۵ تا ۱۶ ماهگی درکودکان آشکار می شود و در دو زمان یعنی از سن ۲ تا ۵ سالگی و دوران بلوغ به اوج خود می رسد. در این مقاله به علل، روش های پیشگیری و درمان حسادت در بین نوجوانان می پردازیم.

بیماری های انگلی در کودکان

آلودگی با انگل ها یکی از مشکلات شایع کودکان است. هر چند که برخی از بیماری ‌ها بیشتر در کودکان شایع است، اما واگیردار بودن این نوع از بیماری‌ ها سبب می ‌شود که همه ی اعضای خانواده به شکلی درگیر بیماری شوند، از جمله این بیماری‌ ها می ‌توان به بیماری‌ های انگلی اشاره کرد.

بثورات ناشی از تماس با پیچک سمی در کودکان

اولین گام در پیشگیری از ایجاد بثورات ناشی از پیچک سمی، پیدا کردن گیاهان سمی در محل زندگی است که به محض مشاهده آن، باید به ریشه کنی آنها پرداخت.

دمای طبیعی بدن نوزاد

احتمالاً برایتان پیش آمده و که وقتی نیمه‌های شب وقتی نوزاد خود را در آغوش میگیرید برای شیر دادن متوجه میشوید که بدنش داغ شده و عرق کرده است حدس می‌زنید که تب دارد اما نمی‌دانید که در چنین موقعیتی چه باید بکنید و چه عددی دمای طبیعی بدن نوزاد است. در این مقاله به شما می گوییم که دمای نرمال بدن نوزادان چقدر است و در صورت بالا بودن دمای بدن چه باید کرد.

چند داستان کودکانه با نقاشی

همانطور که می دانید خواندن داستان برای کودکان خیلی مفید است، در ادامه می توانید چند داستان کوتاه را تماشا کنید و آن را برای کودکان عزیزتان بخوانید.