شعر کودکانه در مورد حضرت محمد (ص) شعر کودکانه در مورد پیامبر اکرم (ص)

برای آشناکردن کودکان با زندگی پیامبران و ائمه اطهار بهتر است به صورت شعر و با ریتم های دوست داشتنی برای بچه ها، توأم باشد تا به راحتی آنها را به خاطر بسپارند. در این مقاله شعرهای زیبا درباره حضرت محمد (ص) را گردآوری نموده ایم که امیدواریم بتوانید به کودکان خود آموزش دهید.

دلایل، نشانه ها و درمان خودارضايی در كودكان نشانه ها و دلایل خودارضایی در کودکان چیست؟

بسیاری از والدین در مقطعی از رشد کودک، با خودارضایی کودک مواجه می شوند که در بیشتر موارد، والدین نگران شده و نادانسته تصمیمات اشتباهی را اتخاذ می کنند. در این مقاله ما به شما می گوییم که چگونه باید با خودارضایی کودک خود رفتار کنید.

نقاشی پروانه، آموزش سه طرح به صورت گام به گام/ تصاویر آموزش نقاشی پروانه به کودکان

یکی از روش های سرگرم کردن کودکان کشیدن نقاشی و رنگ آمیزی آنها است. کشیدن نقاشی پروانه برای کودکان به دلیل شکل خاص و متفاوت این حشره کاری بسیار جذاب است. در ادامه نقاشی 3 نوع پروانه آموزش داده خواهد شد.

علائم، دلایل، تشخیص و روش درمانی تومور مغزی در کودکان تومور مغزی در کودکان

تومورهای مغزی از شایع‌ترین تومورهایی هستند که کودکان را دچار می‌کنند و تشخیص زودهنگام آن‌ها می‌تواند به جراحی موفق‌تر و درمان نتیجه‌بخش‌تری منجر شود. در مطلب زیر در خصوص چیستی، دلایل، علائم و روش درمان تومور مغزی در کودکان صحبت خواهیم کرد.

ترشح و نشت شیر از سینه‌ در دوان شیردهی و راههای کنترل آن ترشح و نشت شیر از سینه

شیردهی منظم، می‌تواند میان تقاضای نوزاد و تولید شیر، تطبیق و هماهنگی ایجاد کند. همچنین موجب می‌شود شیر در زمان مناسب و به مقدار مناسب تولید و ترشح شده و در نهایت مانع از نشت و ترشح شیر از سینه شود.

دلایل ایجاد تراجنسی و روش های تشخیص کودک ترنس روش های تشخیص و نحوه رفتار با کودکان ترنس

اگر فرزندتان رفتار‌هایی از خود نشان می‌دهد که مطابق با جنسیت وی نیست، ممکن است نگران شوید و بگویید که آیا کودک من ترنس هست یا خیر و ندانید با این موضوع چگونه باید کنار بیاید و چگونه با کودک ترنس خود رفتار کنید. در این مقاله به صورت کامل در خصوص علائم و روش های تشخیص و نحوه رفتار با کودکان ترنس پرداخته ایم.

سلامت شیرخوار از ادرارش پیداست! (همه چیز درباره ادرار نوزادان و کودکان) سوال و جواب ها درباره ادرار نوزادان و کودکان

ادرار کودکان و نوزادان نشان دهنده ی سلامت آن ها است اگر ادرار کم یا زیاد، بدبو و پر رنگ، خونی و ... شود شما می توانید از سالم یا بیمار بودن بچه تان با خبر شوید.

آموزش کشیدن نقاشی با اشکال هندسی

یکی از کارهای سرگرم کننده و جذاب برای همه ی کودکان، نقاشی کردن است. با نقاشی کردن علاوه بر پرورش خلاقیت کودک میتوانید مفاهیم ریاضی و اشکال هندسی را نیز به کودکان آموزش دهید. در مقاله زیر نمونه هایی از نقاشی ها که با اشکال هندسی کشیده شده اند را برای شما گردآوری نموده ایم.

فواید و مضرات اسلایم ( خمیر جادویی) برای کودکان ژل بازی اسلایم چیست و چه اثراتی دارد؟

خمیر اسلایم یا خمیر جادویی، یک وسیله بازی برای کودکان می باشد. که به خاطر رنگ های شادش بسیاری از کودکان را ترغیب به استفاده از آن میکند. بسیاری از والدین از ما در خصوص فواید و مضرات اسلایم سوال کرده اند که در این مقاله به آنها پاسخ داده ایم.

آیا میتوان در دوران شیردهی از دئودورانت استفاده کرد؟ استفاده از مام و دئودورانت در دوران شیردهی

دئودورانت ها غالباً به صورت اسپری هستند و امکان دارد حین اسپری کردن به دیگر بخش های بدن مثل سینه و بازو نیز منتقل شوند و نوزاد حین شیر خوردن مستقیما با آن در تماس باشد.

معایب و فواید صدای سشوار و جارو برقی برای نوزاد استفاده از صدای سفید ( صدای سشوار، جاروبرقی و ...) برای نوزادان

احتمالا شنیده اید که می توان از صدای سشوار و جاروبرقی و... برای خواب نوزاد استفاده کرد و برخی از نوزادان با شنیدن صداهایی همچون سشوار، جاروبرقی و ... بهتر به خواب می روند. اما تاثیر این صداها برای خواب نوزاد چیست؟ آیا تاثیرگذاری از نظر علمی تایید شده است؟ آیا این صداها برای نوزاد مشکلی به وجود نمی آورد؟ در این مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ داده شده است؟

راز بوی خوش بدن نوزادان چیست؟ دلیل بوی خوب نوزاد

اکثر مردم دنیا عاشق بوی بدن نوزاد هستند، به طوری که همگی این بوی دلپذیر و خوشایند را می شناسند. اما علت بوی خوش بدن نوزادان چیست؟ ما در این مقاله سعی کردیم به این سوال شما پاسخ دهیم.

ایده های خلاقانه برای ساخت کاردستی با بادکنک

ساخت کاردستی کودکان از جمله فعالیت های جذابی است که اغلب والدین سعی می کنند آموزش های متنوعی در این زمینه را به کودکان آموزش دهند. از وسایل و مواد اولیه مختلفی می توان برای ساخت کاردستی برای کودکان استفاده نمایید. امروز قصد داریم نمونه هایی از کاردستی که با بادکنک تهیه شده است را به شما نشان دهیم.

محبت بیش از حد به فرزندان آری یا خیر؟ توجه بیش از حد والدین به کودک چه اثراتی دارد؟

كودكان تشنه محبت هستند و مهم ترین منبع برای دریافت محبت، پدران و مادران هستند. نیاز به عشق و محبت از تولد با كودک است. ولی همیشه باید تعادل بین محبت به کودک و توجه بیش از حد به کودکان را رعایت کرد.

پاسخ والدین دانا به سوالات فرزندانشان پاسخ والدین به کنجکاوی بچه ها

در این مقاله می خواهیم راه هایی را با شما در میان بذاریم تا بتوانید هم حس کنجکاوی کودک خود را برانگیخته و هم در مهارت هایی که کار کرده اند و هم مهارتهایی که باید در آینده یاد بگیرند، به آنها کمک کنید.

نکاتی درباره نحوه مصرف شربت سرماخوردگی کودکان شربت سرماخوردگی کودکان

شربت سرماخوردگی کودکان پدی کلد و یا هر شربت سرماخوردگی کودکان نباید خودسرانه به کودکان زیر سه سال داده شود. در کودکان بالای 4 سال غرغره آب نمک یا مکيدن آبنبات های سرماخوردگی گلودرد را تسکین می دهد.