آموزش ساخت اوریگامی شتر/تصاویر

اوریگامی برای کودکان عمدتا بر آموزش مفاهیم پایه مانند اشکال هندسی و تقویت مهارت و ماهیچه های کوچک دست ها تاکید دارد، و مفهوم تقارن و چگونگی تبدیل یک شکل دو بعدی به سه بعدی به طور ضمنی به کودک آموزش داده می شود. این مفاهیم در عین سادگی پایه بسیاری از آموزشها از جمله ریاضیات در سال های بعد محسوب می شود، در این مطلب ساخت اوریگامی شتر آموزش داده می شود.

علائم هپاتیت در کودکان

شما به عنوان والدین، برای حفظ سلامت و تشخیص به هنگام بیماری ها بهتر است که از کلیت بیماری های رایج در کودکان و علائم آنها آگاهی یابید. بیماری های مختلفی وجود دارد که سلامت کودک را تهدید می‌کند، یکی از این بیماری ها، هپاتیت است. هپاتیت انواع گوناگونی دارد که برخی از آن ها شایع تر هستند. در ادامه شما را با انواع مختلف هپاتیت، علائم آن در کودکان و راه های درمان آن آشنا میکنیم.

ایده هایی برای ساخت کاردستی با ماکارونی

با استفاده از ماکارونی‌های شکلی و ورقه‌های لازانیا، می‌توانید انواع کاردستی‌های زیبا و متفاوت را برای کودکان خود بسازید و آن‌ها را شگفت‌زده کنید.

نقش مدرسه در شکل‌گیری شخصیت کودک

مدرسه از مهم ترین نهادهاى اجتماعى، تربیتى و آموزشى و اصلى ترین رکن تعلیم و تربیت است که به منظور تربیت صحیح دانش آموزان در ابعاد دینى، اخلاقى، علمى، آموزشى، اجتماعى و کشف استعدادها و هدایت رشد متوازن روحى و معنوى و جسمانى آنان تأسیس و اداره مى شود.

ویژگی های یک روروئک مناسب چیست؟

قدم برداشتن براي هر کودکی خوش آیند و براي پدر و مادر نیز شیرین و بیادماندنی است؛ در عین حال همواره برداشتن نخستین قدم ها هم براي پدر و مادر و هم کودک با ترس از زمین خوردن همراه است. استفاده از یک روروئک مناسب میتواند کودک شما را در این راستا حمایت کند. همچنين روروئک وسیله ای کاربردی و مناسب برای تشويق کودک به ايستادن و استفاده از پاهايش براي حركت است.

آموزش کشیدن نقاشی کوسه/ تصاویر

نقاشی کشیدن برای بچه ها فرصتهای زیادی برای آموزش و یادگیری فراهم می کند که یادگیری رنگ ها و اشکال هندسی ، بیان ایده ها ، ترکیب رنگها و آزمایش آن ها از آن جمله است. در این مطلب مراخل کشیدن کوسه آموزش داده می شود.

اهمیت فعالیت بدنی برای کودکان

امروزه، کودکان اصلی‌ترین قربانیان عصر تکنولوژی‌ هستند. ظهور تکنولوژی، اینترنت و بازی‌های رایانه‌ای، اوقات فراغت کودکان را تحت الشعاع قرار داده و فرصت داشتن فعالیت جسمانی را از آن‌ها گرفته است. در ادامه به اهمیت فعالیت و تحرک بدنی کودکان و همچنین اصول و نکات مهی که باید برای فعالیت جسمانی کودکان در نظر گرفته شود پرداخته‌ایم.

نحوه ی رفتار با کودک مضطرب و راهکارهایی برای کاهش اضطراب او

امروزه بسیاری از کودکان در مواجهه با فشارهای روانی قرار می‌گیرند و در نتیجه مضطرب هستند و این قضیه باعث نگرانی و ناراحتی والدین آنها می‌شود. یکی از وظایف والدین این است که نشانه‌های استرس در کودک را شناسی کنند و بدانند چطور باید با یک کودک مضطرب رفتار کنند و او را از زیر فشارهای روانی خارج نمایند. راهکار‌هایی که در ادامه به آن پرداخته‌‌ایم می‌تواند برای برخورد با کودک مضطرب مفید واقع شود.

با این اشعار کودکان را به خوردن میوه ترغیب کنید

یک راه برای ترغیب کودک به خوردن میوه خواندن شعر است. کودکان خردسال مشتاقانه به شعر گوش کرده و و محتوای آن در آن‌ها بسیار اثرگذار است. شعر میوه‌ها را برای کودک بخوانید تا با انواع میوه و خواص آنها آشنا شود.

علت پریدن شیر به گلوی نوزاد چیست؟

پریدن شیر به گلوی نوزاد در حین شیرخوردن گاهی به دلیل گرفتگی بینی نوزاد و اشکال در تنفس از راه بینی در موقع شیر خوردن است که در این صورت باید قبل از شیردهی مسیر بینی باز شود( توسط قطره کلرید سدیم).

باغبان کوچک| معجزه تعامل کودک با گل و گیاه

با نزدیک شدن به فصل تابستان و در عین حال، تعطیلی مدارس، بسیاری از خانواده ها و والدین به دنبال راهکارهایی برای سرگرم کردن فرزندانشان هستند. یکی از راهکارهایی که برای این مسئله وجود دارد باغبانی کودکان است. کمک گرفتن از کودکان در نگهداری از گیاهان به شما کمک می کند که با یک تیر سه نشان بزنید؛ هم به فرزندتان در رشد و تکامل ذهنی کمک می کنید، هم تابستان لذت بخشی را برایشان به ارمغان می آورید و فضای سبز و گل و گیاه آپارتمانی خود را سر و سامان می دهید.

خوراکی های نفاخ در دوران شیردهی

برخی نوزادان نسبت به غذاهای نفاخ در رژیم غذایی مادر حساس هستند و پس از خوردن شیر مادر نوزاد اذیت شده و در این حالت نوزاد بهانه گیر می شود. در این بخش با خوراکی‌هایی که باعث نفخ نوزاد می‌شود و همچنین راهکارهایی برای درمان نفخ نوزاد آشنا شوید.

بیماری ام اس در کودکان

ام اس اغلب در بزرگسالان دیده می شود، اما این بیماری اخیرا نسبت به گذشته در کودکان و نوجوانان بیشتری تشخیص داده می شود. متخصصین مغز و اعصاب بر این باورند که بچه های زیادی مبتلا به ام اس هستند ولی هنوز بیماری آن ها تشخیص داده نشده است. در این بخش از بیتوته با علائم ام اس در کودکان، نحوه‌ی تشخیص و درمان آن آشنا شوید.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک

استفاده از صندلی غذا خوری مناسب برای کودک می‌تواند لذت غذا خوردن را برای فرزندتان دوچندان کند. در حال حاضر انواع مختلف و متنوعی از صندلی غذای کودک در بازار موجود است که والدین را در خرید صندلی مناسب دچار سردرگمی می‌کند. ما در این مطلب قصد داریم راهنمای کامل و جامع خرید صندلی غذای کودک را به شما معرفی کنیم.