وقتی کودکمان رابطه زناشویی را می‌بیند چه باید کنیم؟

گاهی والدین به دلایل مختلف مثل محدودیت فضای منزل، نداشتن اتاق خواب مجزا، شلوغ بودن خانه، فرزند زیاد و گاه اهمال و سهل‌انگاری، نمی‌توانند محیط امن و راحتی برای برقراری روابط زناشویی خود فراهم کنند. وقتی فرزند اتفاقی رابطه زناشویی والدین را مشاهده می‌کند یا صدایی از جانب اتاق خواب آن‌ها به گوش او می‌رسد، ممکن است آن‌چه در اتاق خواب بین پدر و مادر روی داده، به‌عنوان یک صحنه خشونت تعبیر کند.

بهترین اسم های پسرانه فارسی اصیل با معنی

اسم پسرانه فارسی اصیل برای فرزند شما که در لیست 100 تایی آماده شده است را در پایین بخوانید لیست اسم های پسرانه فارسی با معنی را در ادامه این بخش از سایت تفریحی سماتک می خوانید اگر به دنبال زیباترین اسم پسرانه فارسی با معنی هستید با ما همراه باشید. همچنین می توانید زیباترین اسم های پسرانه ایرانی باکلاس به همراه معنی را در اینجا بخوانید.

تغذیه سالم کودک یک ساله | تغذیه مناسب کودک یک ساله

تغذیه کودک یک ساله نقش مهمی را ایفا می کند و اگر می خواهید در آینده فرد موفق به جامعه تحویل دهید باید تغذیه سالم برای کودک یک ساله و بالاتر را از همین امروز انتخاب کرده و به آنان بدهید در ادامه تغذیه مناسب کودک یک ساله را بیان خواهیم کرد. نشستن بر سر میز شام خانوادگی، تجربه ای شیرین و سرگرم کننده برای کودک است. غذای خود را با او به اشتراک بگذارید و با او درباره اتفاقات روزمره صحبت کنید. بدین ترتیب فرصتی عالی جهت رشد اجتماعی را در اختیار فرزندتان گذاشته اید.

پرطرفدارترین اسم های خارجی دخترانه و پسرانه جهان

اسم های خارجی در جهان بسیار طرفدار دارند و در لیست جدید پرطرفدارترین اسم های جهان تعداد 10 اسم خارجی دخترانه و پسرانه تهیه و گردآوری شده است پرطرفدارترین اسم های خارجی جهان را در ادامه این بخش از سایت تفریحی سماتک می خوانید. همچنین می توانید زیباترین اسم های دخترانه باکلاس به همراه معنی را اینجا بخوانید.

بهترین اسباب بازی برای کودکان 4 ساله

اسباب بازی برای کودکان 4 ساله می تواند انواع مختلفی داشته باشد. اگر می خواهید بهترین اسباب بازی برای کودکان 4 ساله را انتخاب کنید در ادامه مناسب ترین اسباب بازی برای کودکان 4 ساله را به شما والدین عزیز معرفی خواهیم کرد.

طرز تهیه سوپ ماهی برای کودکان با 2 روش طبخ

سوپ ماهی برای کودکان باید بسیار خوشمزه درست شود تا با ذائقه کودک شما جور باشد اگر می خواهید سوپ ماهی برای کودکان درست کنید ابتدا باید مواد اولیه برای تهیه سوپ ماهی برای کودکان را آماده کنید در ادامه طرز تهیه سوپ ماهی برای کودک را با 2 روش بیان خواهیم کرد. سوپ ماهی برای کودکان یکی از سوپ‌های پرطرفدار در ترکیه، چین، ایتالیا و بسیاری از کشور‌های اروپایی و آمریکایی می‌باشد و یکی از مواد اصلی در تهیه آن، آب ماهی است که در آشپزی فرانسوی و اروپایی بسیار کاربرد دارد. ولی در آشپزی ایرانی سابقه ندارد و آن آبی است که استخوان و بعضی از پاره‌های بی مصرف ماهی مانند سر، بالک، پوست و دم را در آن می‌جوشانند و در انواع سس برای همراهی ماهی یا در سوپ ماهی برای کودکان به کار می‌برند.

زیباترین اسم های دخترانه کردی با معنی

اسم دختر کردی بسیار معنی دار و جذاب است و اگر می خواهید برای دخترتان از میان زیباترین اسم های دخترانه کردی بهترین را انتخاب کنید در ادامه زیباترین اسم های دخترانه کردی با معنی فارسی آورده شده است. ابتدا حرف اول اسم دخترانه کردی را مشخص کرده و سپس زیباترین اسم دخترانه کردی را بیابید.

بازی های کودکان زیر دو سال

بازی برای کودکان زیر دو سال باید متناسب با سن آنها انتخاب شود. اگر کودک زیر 2 سال دارید بهترین بازی های فکری کودکان زیر دو سال و بازی های مناسب برای کودکان زیر دو سال در ادامه بیان خواهد شد.

غذا دادن به کودک 4 ماهه صحیح است یا غلط؟

غذا دادن به کودک 4 ماهه ممکن است برای او ضرر داشته باشد و اگر می خواهید غذا دادن به کودک 4 ماهه تان را امتحان کنید ابتدا باید به پزشک متخصص نوزادان و کودکان مراجعه کنید. در ادامه راهنمای غذا دادن به کودکان 4 ماهه تهیه و گردآوری شده است. از آنجایی که کودک در شش ماه اول تولد رشد سریعی دارد،‌ تغذیه او در این دوران از اهمیت زیادی برخوردار است. کودکی که با شیر مادر ارضا می‌شود، لزومی ندارد که قبل از سن 6 ماهگی غذای کمکی به او داد، ولی اگر کودک با خوردن 200 تا 250 میلی لیتر شیر در هر نوبت هنوز سیر نشده است، غذا دادن به کودکان 4 ماهه می‌توان غذای کمکی کودک را در 5 تا 6 ماهگی شروع کرد. به عبارت دیگر وقتی کودک از نظر عصبی و عضلانی تکامل یافته است (سر خود را بالا نگه می‌دارد و دست خود را به دهان می‌برد)، می‌توان به او غذای کمکی داد.

مضرات باقلا برای کودکان کدامند

باقلا برای کودکان ممکن است مضر باشد و بسیاری از کودکان با خوردن باقلا دچار بیماری هایی می شوند که مضرات باقلا برای کودکان در ادامه شرح داده خواهد شد. توصیه می‌شود اگر کودک شما مبتلا به فاویسم است حتی از کنار مزارع باقلا هم رد نشوید! شاید جالب باشد که بدانید حتی لمس‌کردن باقلا نیز ممکن است مشکل‌ساز باشد که علایم بیماری‌ای را مخصوصاً در کودکان ظاهر می‌کند که به اصطلاح به آن “فاویسم” می‌گویند. مضرات باقلا برای کودکان از آن جا که این بیماری مادرزادی است از همان بدو تولد با گرفتن نمونه خون از نوزاد 3 الی 5 روزه، جداسازی و غربالگری می‌گردد و امکان پیشگیری و در صورت بروز، درمان آن وجود دارد.

اسم پسر جدید و امروزی 97 | باکلاس ترین اسم پسر ایرانی

اسم پسر جدید و امروزی باید طوری انتخاب شود که معنی دار و زیبا باشد و از میان های اسم های پسرانه فارسی انتخاب شود. برای انتخاب اسم پسر جدید و امروزی 97 می توانید با نگاهی به لیست زیر باکلاس ترین اسم پسر ایرانی را انتخاب کرده و در شناسنامه پسرتان ثبت کنید. برای انتخاب اسم پسر جدید و امروزی 97 باید بدانید که می خواهید حرف اول اسم پسر با چه حرفی آغاز شود.

چگونه اعتماد به نفس کودکان را تقویت نمایید

اعتماد به نفس در کودک بسیار مهم می باشد شما می توانید با بالا بردن اعتماد به نفس فرزندانتان آنها در اجتماع می توانند غرور داشته باشند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چگونه اعتماد به نفس کودکان را تقویت نمایید را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

شعر کودکانه میلاد امام جواد | شعر کودکانه تولد امام جواد

امام جواد علیه السلام نهمین پیشوا  وامام مسلمانان سراسر جهان هستند. اگر می خواهید در روز میلاد امام جواد زیباترین اشعار کودکانه تولد امام جواد را پیدا کنید در ادامه شعر کودکانه تولد امام جواد و شعر کودکانه میلاد امام جواد آورده شده است.

سرگرمی ها و بازی های مناسب کودکان 1 ماهه تا 2 ساله

بازی برای کودک بسیار لازم است. سرگرمی ها و بازی های مناسب کودکان 1 ماهه تا 2 ساله را در ادامه بیان خواهیم کرد. کودکی که متولد می‌شود، مجموعه‌ای از توانایی‌های بالقوه است؛ توانایی‌هایی که در ارتباط با پدر و مادر و دنیای بیرون، بالفعل می‌شوند.

آموزش کامل دستور پخت فرنی برای نوزاد 5 ماهه

فرنی برای نوزاد 5 ماهه گزینه بسیار مناسبی است و اگر می خواهید خوشمزه ترین نوع فرنی برای نوزاد 5 ماهه را درست کنید باید از آرد ذرت استفاده کنید. برای پخت فرنی برای نوزاد 5 ماهه با آرد ذرت نیاز به مواد اولیه زیر دارید که ابتدا باید برای تهیه فرنی برای نوزاد 5 ماهه آماده کنید.

با کودک لجباز خود چگونه رفتار نمایید

کودک لجبازتان شما را کلافه نموده است و موجب می شود شما از کار و زندگیتان بیفتید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر با کودک لجباز خود چگونه رفتار نمایید را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

حیوان خانگی چه محاسنی برای کودکان شما دارد

حیوان خانگی می تواند برای کودک شما جنبه روانی بسیار خوبی داشته باشد کودکان حیوان خانگی را بسیار دوست دارند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر حیوان خانگی چه محاسنی برای کودکان شما دارد را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

شعر چهارشنبه سوری برای کودکان زیر 5 سال

شعر چهارشنبه سوری مهد کودک و جدیدترین شعر چهارشنبه سوری برای کودکان زیر 5 سال در این پست سماتک گردآوری شده است. اگر به دنبال جدیدترین شعر چهارشنبه سوری برای کودکان زیر پنج سال هستید با ما همراه باشید.

بهترین کلاس تابستانی برای کودکان

کلاس تابستانی برای فرزدانتان بسیار خوب می باشد شما با انتخاب یک کلاس خوب می توانید استعداد آنها را شکوفا نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بهترین کلاس تابستانی برای کودکان را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.