سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا + انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی

سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا + انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی
مسافرت یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که می توان واقعا از آن لذت برد، سالانه افراد زیادی برای تفریح و استراحت به شهرها و یا کشورهای دیگر سفر می کنند.

مسافرت یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که می توان واقعا از آن لذت برد، سالانه افراد زیادی برای تفریح و استراحت به شهرها و یا کشورهای دیگر سفر می کنند.

سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا + انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی

سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا

این اتفاق برای تمام کسانی که با این کار درگیر هستند مزایای بسیار زیادی دارد، برای گردشگر و توریست باعث ایجاد نشاط و آشنایی بیشتر با دنیای اطراف می شود و برای کسب و کارهای محلی منطقه باعث رونق می باشد. در ادامه قصد داریم تا ضروری ترین نکات لازم را برای مسافرتی لذت بخش در اختیار شما قراردهیم با ما همراه باشید.

سفر با هواپیما یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای رسیدن به مقصد است. اگرچه قیمت بلیط هواپیما نسبت به قیمت بلیط قطار یا اتوبوس بیشتر است اما برای بسیاری از افراد این مساله که کمتر در راه بمانند اولویت بیشتری نسبت به قیمت دارد بنابراین بیشتر کسانی که صرفه‌جویی در زمان برایشان اهمیت دارد و مشکل ترس از پرواز و ارتفاع نیز ندارند؛ سفر با هواپیما را انتخاب می‌کنند. در ادامه به‌طور مختصر نکاتی را درباره هواپیما و قطار و همچنین تهیه بلیط آنها ارائه خواهیم داد تا از این پس راحت بلیط آنلاین هواپیما و قطار تهیه کنید!

هواپیما

انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی

بلیط‌های هواپیما به‌طور کلی به سه دسته فرست کلاس، تجاری و اکونومی  تقسیم می‌شود.

فرست کلاس: فرست کلاس بهترین و گران‌ترین صندلی‌های هواپیما را شامل می‌شود. این صندلی‌های تک‌نفره به صورت مبله هستند؛ محیط خصوصی دارند و همچنین دارای امکانات ویژه‌ای از جمله تلویزیون، لپ تاپ، اینترنت، صندلی راحت و سرویس بهداشتی جداگانه می‌باشند.

تجاری: بلیط‌های تجاری درجه دوم صندلی‌های  هواپیما را  از نظر امکانات به خود اختصاص داده است. قیمت این بلیط از صندلی‌های فرست کلاس ارزان‌تر است و امکاناتی همچون امکانات کنترل صوتی و تصویری برخوردار می‌باشد. صندلی‌های کلاس تجاری جلوی صندلی‌های اقتصادی قرار دارد. اگر چه مانند فرست کلاس فضای خصوصی ندارد اما صندلی‌های راحت و اتوماتیکی دارد.

اکونومی: اکونومی آخرین کلاس پروازی است که قیمت پایین‌تری نسبت به سایر کلاس‌های هواپیما دارد همچنین امکانات آن نیز کمتر است. بیشتر مردم از این کلاس استفاده می‌کنند. در واقع می توان گفت بلیط‌های فرست کلاس بلیط‌های لوکس محسوب می‌شوند و مردم عادی کمتر از ان استفاده می‌کنند.

سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا + انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی

انواع بلیط هواپیما از نظر قیمت

از نظر قیمت بلیط نیز بلیط‌های هواپیما به دو گروه بلیط‌های سیستمی و بلیط‌های چارتر تقسیم می‌شوند:

بلیط‎های سیستمی قیمت بالاتری نسبت به همتای چارتری خود دارند. جدا از قیمت چند تفاوت اصلی نیز در میان این دو نوع بلیط وجود دارد. برای رزرو بلیط سیستمی باید از مدتی قبل اقدام کنید زیرا این بلیط‌ها برای بلند مدت  برنامه‌ریزی شده‌اند.

در طول مدتی که در انتظار رسیدن زمان پرواز خود هستید؛ اگر تصمیم بگیرید پرواز خود را لغو کنید با کم شدن مقداری از پول بلیط به‌عنوان جریمه می‌توانید پولتان را پس بگیرید.  اما در بلیط‌های چارتری بسته به جایی که بلیط خود را از آن تهیه می‌کنید ممکن است درصورت از دست دادن پرواز پول بلیط به شما برنگردد. برای بلیط‌های چارتری نمی‌توانید مدت زمان زیادی برنامه‌ریزی کنید زیرا همانطور که از اسمشان مشخص است این بلیط‌ها لحظا آخری هستند.

همچنین بلیط‌های سیستمی تنوع بیشتری نسبت به بلیط‌های چارتر دارند اگر چه در سال‌های اخیر تنوع بلیط‌های چارتری هم بسیار زیاد شده و می‌توان گفت امروزه تقریبا این بلیط‌ها برای تمامی مقاصد وجود دارند. گفتنی است پروازهای خطوط هواپیمایی مهم ایران مانند ماهان و ایران ایر به صورت سیستمی ارائه می‌شود.

سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا + انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی

 چگونه بلیط هواپیما تهیه کنیم؟

همانطور که می دانید بلیط هواپیما را می‌توان یا از طریق مراجعه حضوری به خطوط هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی تهیه کرد و یا به صورت آنلاین از سایت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت می‌کنند خریداری نمود. در هر دو صورت همانطور که ذکر شد بلیط سیستمی خود را می‌توانید بر اساس قوانین هواپیمایی کنسل کنید اما در خصوص بلیط‌های چارتر ضمانتی وجود ندارد.

قطار

انتخاب بلیط قطار برای مسافرت همواره یکی از بهترین راه ها برای داشتن سفری ایمن و راحت است. سفر با قطارها یکی از امن ترین راه های مسافرت می باشد که کمترین سوانح را همواره در کشورهای مختلف داشته اند.

برای سفر به بسیاری از شهرهای کشور می توانید از بلیط قطار مناسب خودتان که چندین نوع است استفاده کنید:

بلیط قطار اتوبوسی: برخی از قطارها به این صورت می باشند که صندلی هایی شبیه اتوبوس دارند. مانند متروهای دو طبقه کرج. این قطارها برای مسیرهای کوتاه تر یکی از مقرون به صرفه ترین و بهترین راه ها برای سفر با قطار می باشد.

بلیط قطار کوپه ای‌: همچنین می توانید سفر با قطار خود را در کوپه بگذرانید. کوپه ها اتاقک هایی در درون قطار هستند که که بسته به نوع قطار و کلاس بلیط قطار شما می تواند امکانات مختلفی داشته باشد. از تلویزیون و تخت خواب بگیرید تا دیگر موارد رفاهی.

کوپه دربست: شما می توانید یک کوپه را دربست در اختیار خود قرار دهید. این کار معمولا در سفرهای طولانی مدت انجام می شود. برای مثال فرض کنید شما ۴ نفر هستید که دوست دارید با هم در یک کوپه باشید. دلتان نمیخواهد افرادی دیگر که غریبه هستند نیز در کوپه شما حضور داشته باشند. در این صورت می توانید برای مثال یک کوپه ۶ نفره را دربست در اختیار خود قرار دهید. منتهی باید به اندازه ۶ نفر هزینه بپردازید. ضمن اینکه این حالت در صورتی امکان پذیر است که جای کافی برای رزرو یک کوپه کامل وجود داشته باشد. پس رزور بلیط قطار به صورت کوپه دربست را به شب آخر واگذار نکنید و از قبل برای آن برنامه داشته باشید.

سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا + انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی

انواع قطارها

در این قسمت به معرفی ۲ مدل قطار که در ایران می توانید با آن به مسافرت بپردازید به شما معرفی می کنیم:

قطار سیمرغ (لوکس آلمان غربی)

قطار سیمرغ، تعمیرشده ی یک نوع قطار متعلق به آلمان غربی است که در حال حاضر در شبکه راه آهن جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. این قطار دارای امکانات رفاهی خوبی می باشد که در این مورد میتواند به تلویزیون، رادیو، عایق‌بندی مناسب برای عدم عبور صدا، شام (بستگی به نوع بلیط)، انواع پذیرایی نوشیدنی و…، تخت‌ها و مبل‌های راحت و زیبا، روا نبودن حرکت قطار و… اشاره کرد.

سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا + انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی

قطار خلیج فارس

این نوع قطار یکی پراستفاده‌ترین قطارها در ایران است. شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از این قطار برای مقاصد مختلفی استفاده می کند. این قطار هم آلمانی بوده و پس از بازسازی توسط رجا توانسته است به ریل های ایران بازگردد.

هرکدام از واگن های این قطار دارای ۴۴ نفر ظرفیت می باشند که دارای امکانات قابل قبولی هستند.

سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا + انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی

اتوبوس

یکی از ارزان ترین راه ها برای مسافرت، مسافرت با اتوبوس می باشد. اتوبوس های ایران خوشبختانه (نمی‌گوییم بهترین است) اما از کیفیت قابل قبولی برخوردار می باشد. خوشبختانه سال هاست که دیگر مجبور نیستیم سوار اتوبوس های قدیمی بنز شویم و اتوبوس های امن، زیبا، پرسرعت و راحت اسکانیا و ولوو را می توانیم برای سفر خود داشته باشیم.

البته چند بار برای این اتوبوس ها مشکلاتی پیش آمده اما به نسبت تعداد مسافرت هایی که صورت می گیرد، آنقدر تعداد این حوادث کم بوده که میتوانیم با خیال راحت مسافرت خود را انجام دهیم.

اصلی ترین اتوبوس هایی که در ایران برای مقاصد بین شهری استفاده می شود موارد زیر است:

اسکانیا

ولوو (Volvo)

البته چند عدد بنز جدید هم به اتوبوس های کشور افزوده شده که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

انواع بلیط اتوبوس

معمولا بلیط اتوبوس به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

بلیط اتوبوس معمولی

این نوع اتوبوس ها تعداد صندلی بیشتری دارند و صندلی آن ها معمولی‌ست. امکانات رفاهی خاصی ندارند جز اینکه شما را به مقصد می رسانند ?

سفری لذت بخش به نقاط دیدنی دنیا + انواع بلیط هواپیما بر اساس صندلی

بلیط اتوبوس VIP

این نوع اتوبوس ها صندلی های بسیار بهتر و راحت تری دارند و به نسبت اتوبوس های معمولی پشتی آن ها بیشتر تا می شود. شما می تواند با کمی هزینه بیشتر این نوع اتوبوس ها را انتخاب کنید.

همچنین جدیدا برخی از اتوبوس ها مجهز به تلویزیون نیز شده اند. به این صورت که پشت هر صندلی یک صفحه LCD وجود دارد که می تواند به تماشای فیلم دلخواه یا موسیقی و تصاویرش بپردازد؛ پس برای خرید بلیط اتوبوس خیلی عجله نکنید؛ ابتدا راحتی و توقعات خود را در نظر بگیرید، سپس اقدام به خرید کنید.

مجله اینترتی وب تازان سفر خوشی را برای شما در ایام نوروز 97 آرزومند است…

منبع: www.webtazan.ir

افزودن نظر