معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد چالیدره مشهد

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد  چالیدره مشهد
چالیدره مشهد یکی از زیباترین مناطق گردشگری و تفریحی استان خراسان رضوی است که در ادامه به معرفی منطقه گردشگری چالیدره مشهد خواهیم پرداخت. عکس چالیدره مشهد در زیر مشاهده می کنید.

یکی از مناطقی که در دهه قبل به جاهای دیدنی مشهد اضافه گردید ،منطقه گردشگری و تفریحی چالیدره مشهد میباشد که از امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی برخوردار است و در سالهای گذشته به یکی از قطب های گردشگری شهر مشهد تبدیل گردیده و سالانه پذیرای مراجعه کنندگان بسیاری میباشد.
در شهرستان طرقبه مشهد ،دره های گوناگونی همچون دره ارغوان ،دره چالیدره و … وجود دارد که بعنوان جاذبه های طبیعی این نقطه از ایران محسوب میگردند. منطقه گردشگری چالیدره مشهد که یکی از این جاذبه های طبیعی شهرستان طرقبه میباشد ،از طریق رودخانه ای به نام جاغرق تغذیه می شود که وجود این دره و رودخانه در کنار هم ،جاذبه طبیعی چشم نوازی را در این منطقه بوجود آورده است. قیمت بلیط ورودی منطقه گردشگری چالیدره مشهد به همراه قیمت تله کابین چالیدره مشهد ۱۸۰۰۰ هزارتومان میباشد که شما میتوانید بلیط ورود به این مجموعه را از سایت های تخفیف گروهی با قیمت پایین تر خریداری کنید.

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد + عکس چالیدره مشهد

منطقه گردشگری چالیدره مشهد

منطقه گردشگری سد چالیدره مشهد از جمله دره های فرعی منطقه طرقبه محسوب شده و یک فضای کاملا مجزای تفریحی را به وجود آورده و این موضوع باعث جذب گردشگران تور مشهد به سمت خود شده است.استقبال روز افزون بازدیدکنان از جاذبه های زیبای چالیدره نیز زمینه را برای توسعه این منطقه فراهم نموده است.

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد + عکس چالیدره مشهد

در سال ۱۳۷۶ هجری شمسی بر روی رودخانه جاغرق و در ابتدای جاده روستای نغندر ،سد آبی با نام سد چالیدره با مشارکت شهرداری طرقبه و شرکت آب منطقه ای خراسان و با هدف آب رسانی به زمین‌های کشاورزی اطراف با ظرفیت حدود یک میلیون لیتر آب ساخته شد. سد چالیدره مشهد بر روی یکی از سرشاخه فصلی حوضه آبریز گلستان (بند گلستان) قرار دارد و حوضه های آبریز فرعی آن ،رودخانه هریرود و کشف رود است و نوع سر ریز این حوضه ها اوجی با جریان می باشد.
عملیات تبدیل منطقه گردشگری چالیدره مشهد به یک منطقه تفریحی و توریستی در شهر مشهد از سال ۱۳۷۶ آغاز گردید و مسئولین این منطقه گردشگری با صرف هزینه های زیاد ،این منطقه را گسترش دادند و امکانات رفاهی و توریستی خوبی را در آن تاسیس نمودند و روز به روز بر امکانات تفریحی این مجموعه افزوده میشود.

به شما مسافران و گردشگران عزیز، صرف یک قوری چای در ارتفاع کوه های منطقه گردشگری چالیدره طرقبه مشهد با چشم اندازی زیبا و خیره کننده را توصیه می نماییم. استفاده از فرصت های تفریحی جدید در این مکان فوق العاده برای بانوان و آقایان فراهم شده است تا عموم مردم بتوانند روزی دلچسب و به یادماندنی را سپری کنند.

شهر مقدس مشهد با اینکه شهری زیارتی است اما جاذبه های تفریحی فراونی نیز دارد که منطقه گردشگری چالیدره مشهد از جاذبه های زیبای آن محسوب میشود که در اطراف شهر قرار گرفته است .

منطقه گردشگری چالیدره مشهد، یکی از مجموعه های تفریحی و توریستی در استان خراسان رضوی، شهر مشهد است. این مجموعه، شامل تفریحات زیادی است که جوانان بسیاری را در ایام هفته برای گذراند اوقات فراغت خود، جذب می کند. نام چالیدره مدت کوتاهی است که بر سر زبان ها افتاده است. این منطقه توریستی علاوه بر پوشش گیاهی مناسب، دارای دریاچه بسیار زیبایی نیز است.

منطقه گردشگری چالی دره مشهد با وسعتی بالغ بر ۱۶۰ هکتار (۱۶۰۰۰۰ هزار مترمربع) دارای آب و هوای مطبوع و همچنین موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ویژه در شهر مشهد میباشد و وجود امکانات گردشگری متنوع به همراه محیطی آرامش بخش و چشم اندازهایی زیبا در منطقه تفریحی چالیدره مشهد ،سبب گردیده تا این منطقه گردشگری طرفداران زیادی را داشته باشد و سالانه گردشگران داخلی و خارجی و همچنین مجاورین شهر مشهد از آن بازدید کنند و بعنوان یکی از استراحتگاه های معروف مشهد محسوب گردد.

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد + عکس چالیدره مشهد

امکانات تفریحی چالیدره مشهد

منطقه گردشگری چالیدره مشهد علاوه بر جاذبه های طبیعی چشم نواز بهمراه آب و هوای ویژه ای که در اطراف خود دارد، از امکانات تفریحی و رفاهی مناسبی برخوردار میباشد که مکانی را برای جداشدن از هیاهوی شهر و استراحت در یک مکان آرام و زیبا فراهم می آورد.

جهت استراحت گردشگران مکان های زیبای آلاچیق و رستوران ساخته شده و ایجاد قایقرانی با امکانات قایق های پدالی، سواری، کایت، ماهیگیری، تله سیژ، تله کابین و بانجی جامپینگ در این مکان فراهم شده است. هم چنین امکان تفریحی وسایل بازی برای کودکان، غواصی و کشتی شناور پذیرایی وجود دارد. مجموعه تفریحی چالیدره مشهد برای استفاده عموم گردشگران آزاد می باشد و برای وسایل نقلیه مسافران و بازدیدکنندگان پارکینگی در نظر گرفته شده است.

اگر وسیله ی حمل و نقل شخصی ندارید به راحتی میتوانید از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به منطقه گردشگری چالیدره طرقبه مشهد استفاده کنید و به این مکان زیبا بروید ، به این صورت که به وسیله ی مترو تا ابتدای طرقبه بروید سپس با تاکسی های موجود به سد چالیدره بروید .

استفاده از فرصت های تفریحی جدید در این مکان فوق العاده برای خانواده ها فراهم شده است تا عموم مردم بتوانند روزی دلچسب و بیاد ماندنی را سپری کنند.

امکانات چالیدره مشهد که یکی از جاهای دیدنی مشهد محسوب میگردد ،متعدد بوده که در ادامه به برخی از این امکانات چالیدره اشاره میکنیم.

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد + عکس چالیدره مشهد

رستوران با منوی غذاهای ایرانی و فرنگی
کافی شاپ با محیط دلنشین
تله کابین هیجان انگیز
ماهی گیری در دریاچه
بانجی جامپینگ چالیدره مشهد
برج گردان چالیدره
ترن کوهستان چالیدره
زیپ لاین چالیدره
اسکله تفریحی
لمکده و چایخانه چالیدره
تله سیژ چالیدره مشهد
عکاسخانه سنتی
امکانات تفریحی ویژه کودکان
قایق موتوری در سد چالیدره
قایق پدالی در سد چالیدره
قایق پارویی در سد چالیدره
کشتی شناور تفریحی
آموزش غواصی در دریاچه چالیدره
آموزش قایق سواری در دریاچه چالیدره
مرکز ماساژ ماهی برای از بین بردن بافت های مرده پوست

یکی دیگر از امکانات چالیدره ترنی میباشد که بازدید کنندگان این منطقه گردشگری را از پایین چالیدره به بالا منتقل میکند. همچنین تله کابین موجود در چالیدره طولی حدود ۲۷۰ متر دارد که هم بر روی خاک و هم از روی قسمت آبی سد گذر میکند.

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد + عکس چالیدره مشهد

تله سیژ چالیدره مشهد

تله سیژ نوعی از تله کابین است که به‌جای کابین و اطاقک محصور از یک‌سری صندلی‌های چهار نفره که دارای ایمنی بسیار بالایی است و توسط اهرم های محکم نفرات را مهار و نگهداری می نماید استفاده می‌شود و بازدیدکنندگان می توانند با سوار شدن بر روی این صندلی ها در محیط آزاد و بر روی درختان و رودخانه و در ارتفاع بسیار بالا حرکت نموده و از مناظر طبیعی لذت ببرند.بانجی جامپینگ پرش بانجی یا بانجی جامپینگ (به انگلیسی: Bungee Jumping) فعالیتی می‌باشد که در آن فرد خود را توسط محافظ و طناب فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب می‌کند.

ترن کوهستان چالیدره مشهد

در مجموعه چالیدره «ترن کوهستان» گردشگران و مسافران تور مشهد را از پایین به بالای کوهستان می‌رساند.دستگاه تله‌کابین، تله CH از ایتالیا خریداری شده است که تنها تله آبی و خاکی در کشور به شمار می‌رود و مساحت ۲۳۰ متر را بدون پایه از روی آب رد می‌کند.

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد + عکس چالیدره مشهد

اسکله تفریحی چالیدره مشهد

تفریحات آبی چالیدره و دریاچه چالیدره مشهد.آب سد خاکی و رسی چالیدره از طریق رودخانه جاغرق تامین می شود و چشم اندازهای زیبای طبیعی و وجود این آب باعث آب و هوای مطلوب منطقه شده است. سد چالیدره بر روی یکی از سرشاخه فصلی حوضه آبریز گلستان قرارگرفته و حوضه های آبریز فرعی آن رودخانه هریرود و کشف رود است و نوع سر ریز این حوضه ها اوجی با جریان می باشد.اراضی دریاچه چالیدره جزء منابع طبیعی به شمار آمده و هزینه های زیادی اخیرا توسط شهرداری طرقبه و سازمان گردشگری به منظور زیبا سازی ارتفاعات اطراف سد شکل گرفته که با ساختن مجتمع توریستی و گردشی چالیدره در مشهد محقق به انجام این کار شدند.ایجاد قایقرانی با امکانات قایق های پدالی، سواری، کایت، ماهیگیری، در این مکان فراهم شده است.

نزدیک ترین شهر به این منطقه، شهر مقدس مشهد است. مجموعه تفریحی چالیدره مشهد برای استفاده عموم گردشگران آزاد می باشد و برای وسایل نقلیه مسافران و بازدیدکنندگان پارکینگی در نظر گرفته شده است.استفاده از فرصت های تفریحی جدید در این مکان فوق العاده برای بانوان و آقایان فراهم شده است تا عموم مردم بتوانند روزی دلچسب و به یادماندنی را سپری کنند. مساحت چالیدره طرقبه ۱۶۰ هکتار می باشد که دارای موقعیت خاص و ایده آل است. ۳۲ هزار اصله درخت در فضای سبز آن کاشته شده است.

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد + عکس چالیدره مشهد

بهترین فصل بازدید از چالیدره مشهد

گردشگران میتوانند همه روزه از این منطقه گردشگری بازدید کنند. بهترین زمان گردش در چالیدره شش ماه اول سال میباشد که با توجه به کوهستانی بودن منطقه ،برخی از امکانات چالیدره همچون غواصی در فصل سرما ارائه نمیگردد.

شش ماه اول سال بهترین زمان گردش در چالیدره مشهد می‌باشد، زیرا با توجه به کوهستانی بودن منطقه، برخی از امکانات چالیدره همچون غواصی در فصل سرما ارائه نمی‌گردد. ولی در پاییز و زمستان هم چالیدره زیبایی های خود را دارد
لازم به ذکر است که در این مجموعه تفریحی که جهت استفاده عموم مردم میباشد ،پارکینگ بزرگی برای وسایل نقلیه مسافران و بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد + عکس چالیدره مشهد

آدرس چالیدره مشهد

این مجتمع تفریحی از جمله دره های فرعی منطقه طرقبه محسوب میشود و ۱۷ کیلومتری شهر مشهد واقع شده است.
با وسیله‌ی شخصی از سمت بلوار وکیل آباد و جاده‌ی طرقبه با گذشت حدود ۱۰ کیلومتر در جاده تابلو‌های چالیدره قابل مشاهده است.
حمل و نقل عمومی: می‌توان با مترو تا اول طرقبه رفت و از آن جا با تاکسی تا این مجموعه رفت. همچنین می‌توان با تاکسی مستقیماً از مشهد به چالیدره رفت.

چالیدره در استان خراسان رضوی و شهر مشهد قرار دارد و فاصله مشهد تا چالیدره حدود ۱۷ کیلومتر است. برای رفتن به چالیدره شما باید از بلوار وکیل آباد عبور کنید و وارد جاده طرقبه شوید. سپس از جاده جدید طرقبه به میدان طرقبه میرسید که در سمت راست میدان طرقبه ،تابلوهای راهنمای چالیدره وجود دارد که شما را تا این منطقه گردشگری راهنمای میکند.

معرفی منطقه تفریحی و گردشگری چالیدره مشهد + عکس چالیدره مشهد

استفاده از آب دریاچه چالیدره مشهد

استقبال روز افزون بازدیدکنندگان و مسافران از جاذبه های زیبای این مجموعه زمینه را برای توسعه این منطقه فراهم نموده است. از آب دره چالیدره طرقبه به منظور آبیاری باغ های اطراف استفاده می شود. جهت استراحت گردشگران مکان های زیبای آلاچیق و رستوران ساخته شده و همچنین امکان تفریحی وسایل بازی برای کودکان، غواصی و کشتی شناور پذیرایی وجود دارد.در شرق سد، تپه های ماهوری و مناطق مسکونی به چشم می خورد.به شما مسافران تور مشهد و گردشگران عزیز،صرف یک قوری چای در ارتفاع کوه های مجتمع گردشگری چالیدره طرقبه با چشم اندازی زیبا و خیره کننده را توصیه می نماییم.

افزودن نظر