کلماتی علیه جنگ؛ معرفی چند رمان ضد جنگِ غربی

 ادبیات جنگ و موضوع دو جنگ جهانی همواره مورد توجه مترجم‌های ادبی در ایران بوده است. این نکته را نه‌تنها در کمیت رمان‌هایی که منتشر شده است می‌توان دریافت، که از کیفیت قابل‌توجه و انتخاب مترجم‌ها نیز می‌توان به این امر پی برد.

متن مداحی برای شهادت امام صادق (ع)

متن مداحی برای شهادت امام جعفر صادق علیه السلام به همراه گلچینی از نوحه برای شهادت امام جعفر صادق (ع) را برای شما عزیزان در سایت سماتک قرار داده ایم که در ادامه متن مداحی برای شهادت امام صادق علیه السلام را خواهید خواند. با ما همراه باشید.

شعر ماه رمضان؛ اشعار زیبا و بلند راجع به ماه مبارک رمضان

شعر ماه رمضان ماه مهمانی خدا را در ادامه این بخش از سایت سماتک می خوانید و اگر به دنبال متن اشعار زیبا در مورد ماه مبارک رمضان هستید در این مطلب زیباترین شعرهای ماه رمضان را تقدیم حضورتان خواهیم کرد. ماه رمضان ماه مهمانی خداست و آن ماهى است که خداوند در آن حسنات را می‌افزاید و گناهان را پاک می‌کند و آن ماه برکت است. شعر ماه رمضان نیز از موضوعاتی است که بسیاری از شعرای نامی ایرانی درباره آن شعر سروده اند که شما کاربر گرامی در ادامه می خوانید:

شعر اردیبهشت حافظ به همراه معنی فارسی روان

شعر اردیبهشت حافظ شیرازی به همراه تفسیر و معنی فارسی روان را در این مقاله از سایت سماتک برایتان آماده کرده ایم. در صورت تمایل می توانید شعر اردیبهشت از حافظ را برای متولدین این ماه از سال بخوانید:

غزلیات سنایی غزنوی

ابوالمجد مجدود بن آدم سنایی غزنوی یا حکیم سنایی (۴۷۳–۵۴۵ قمری)، شاعر و عارف فارسی‌زبان قرون پنجم و ششم هجری که در شهر غزنه دیده به‌جهان گشود. وی از بزرگ‌ترین صوفیان و شاعران قصیده‌گو و مثنوی‌سرای زبان پارسی است.

شعر برای متولدین اردیبهشت + اشعار زیبا در مورد اردیبهشت

شعر برای متولدین اردیبهشت به همراه مجموعه اشعار زیبا در مورد اردیبهشت ماه را در این بخش از سایت سماتک برای شما اردیبهشت ماهی عزیز تهیه و گردآوری کرده ایم. زیباترین اشعار برای اردیبهشت ماه و تبریک تولد متولدین اردیبهشت ماه و شعر زیبا مخصوص متولدین اردیبهشت ماه را در این جا بخوانید.

خیالات شبهای دراز زمستان (نسیم شمال)

سید اشرف‌الدین حسینی گیلانی (۱۲۸۷ ق. قزوین - ۱۳۵۲ ق. تهران یا ۱۳۱۳ خ / ۱۹۳۴–۱۸۷۰ م) معروف به نسیم شمال شاعر احمدسرا، نویسنده و مدیر روزنامه نسیم شمال از روزنامه‌های دوره مشروطیت ایران بود. اشعار سید اشرف‌الدین گیلانی بیش از بیست هزار بیت است. کتاب باغ بهشت و نسیم شمال قسمتی از آثار فکاهی اوست.