گالری عکس قبر رضا شاه پهلوی قبل از تخریب

قبر رضا شاه پهلوی قبل از تخریب را در تصاویر زیر مشاهده می کنید. قبر رضا شاه پهلوی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به دست خلخالی تخریب شد و موجبات خوشحالی مردم ایران شد. گالری عکس های قبر رضا شاه پهلوی قبل از تخریب را در ادامه این مقاله از سایت سرگرمی سماتک مشاهده می کنید.

رنگ پرچم کشورها نشانه چیست | دلایل رنگ پرچم کشورهای مختلف

رنگ پرچم کشورهای مختلف دنیا نشانه و نماد چیزی است. هر کشوری در دنیا رنگ پرچم منحصر به فرد دارد و فلسفه رنگ پرچم کشورها بسیار پیچیده است که در این پست قصد داریم به شما بگوییم که رنگ پرچم کشورها نشانه چیست ؟!

آداب و رسوم مردم ایران در چهارشنبه سوری

آخرین سه شنبه سال که به آن شب چهارشنبه سوری می گویند بسیار دیدنی است. آداب و رسوم مردم ایران در چهارشنبه سوری بسیار جالب و باستانی است و اگر می خواهید با آداب و رسوم ایرانیان در چهارشنبه سوری بیشتر آشنا شوید با سماتک همراه باشید.

خالکوبی قدیمی روی جسد مومیایی شده 5000 ساله

خالکوبی قدیمی روی جسد مومیایی شده 5000 ساله در کشور مصر دیده شده است. به گزارش سماتک باستان شناسان می گویند این خالکوبی قدیمی مربوط به 5000 سال پیش است و نخستین خالکوبی قدیمی مصری است. محققان موفق به کشف قدیمی ترین خالکوبی های تصویری روی بدن دو مومیایی 5000 ساله در مصر شدند. خالكوبی ها تصوير يک گاو وحشی و يک گوسفند بربری را روی بازوی مرد موميايی و موتيف هايی S مانند را روی بازوی زن موميايی نشان می دهند.

زندگینامه خاندان پهلوی های خاندان پهلوی

خاندان پهلوی حدود 60 سال در ایران حکومت کردند و در این دوران جنایات بسیاری در ایران کرده اند. رضاشاه پهلوی با صدور قانون کشف حجاب بسیاری از مردم را از خود ناراضی کرد. زندگینامه خاندان پهلوی و عکسهای خاندان پهلوی در این پست سماتک گردآوری شده است.

پوشش در مصر باستان

منظور از پوشش در مصر باستان اشاره به پوشاک مورد استفادهٔ مردمان مصر باستان از پایان دوران نوسنگی (از ۳۱۰۰ پیش از میلاد) تا سرنگونی پادشاهی بطلمیوس و مرگ کلئوپاترا در سال ۳۰ پیش از میلاد دارد. لباس‌های مصریان بسیار رنگارنگ بود و با سنگ‌های قیمتی و زیورآلات همراه بود آنها در طراحی لباس‌هایشان هم به زیبایی و هم به آسایش توجه می‌کردند به گونه ای که در هوای گرم بیابان، لباس‌ها به اندازهٔ کافی خنک باشند.

اطلاعاتی در مورد برنامه اصلاح نژادی هیتلر

هیتلر در دوران حکومت خود قوانین عجیب و غریب زیادی را اجرا کرد اما یکی از این برنامه‌ها طرح نژاد خالص نام داشت؛ طرحی که بر پایه آن قرار بود نژاد آریایی خالص و اصیل به دنیا آمده و جهان را متحول کند

5 مکان از عجیب ترین مکانهای دنیا!!

شهرت زیاد این موزه به خاطر اسکلت های ترسناک واستخوان آویزان شده از قفسه ها و طبقات، جمجمه افراد مشهور، جسد زنی که بدنش در یک موم مانند صابون قرار دارد

زیباترین مساجد کاشان و شیراز

در این گزارش قصد داریم زیبا‌ترین مسجدهای تاریخی شیراز و کاشان را معرفی نماییم. با ما همراه باشید

چرا تجربه های نیاکانمان را فراموش کردیم؟!!

سیل بعد از خشکسالی اولتیماتوم جدی به ما بود که حواستان را جمع کنید و به صدای طبیعت درست گوش دهید و با زبان مفاهمه با هم کنار بیایید، زبانی از هزاران سال قبل که توسط پدران و مادران‌مان به ما آموخته شده بود، اما ما در مدت چند دهه به فراموشی سپردیم