ورزش کدام بیماری‌های خلقی را درمان می‌کند

انجام تمرین بدنی مستلزم کار موثر دستگاه عصبی است که در واقع ارسال کننده پیام های لازم به عضلات است تمرینات مرتب ورزشی بدون تردید موجب بهبود کار سیستم عصبی و هماهنگی لازم بین اعصاب و عضلات خواهد شد .

تمرینات آب درمانی برای درمان کمردرد

کمردرد میتواند در اشکال مختلف و در اثر عوامل و بیماری های مختلفی ایجاد شود. برای درمان مواردی مانند دیسک کمر، آرتروز و یا به طورکلی فرسودگی مهره ها میتوان از آب درمانی بهره برد. آب درمانی برای دیسک کمر و کمردرد یک راه عالی توان بخشی به حساب می آید که درد اشخاص را کاهش داده و کیفیت زندگی آنها را بهبود می بخشد.

آیا بیماری کرونا مانع از ورزش کردن می شود؟

به منظور پيش‌گيري موثرتر دربرابر ابتلا به ویروس کرونا (corona) ، تمام نکات لازم بهداشتی را که از طرف وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی ابلاغ شده است، به دقت اجرا کنید.

چگونه با سه ورزش ساده به درمان کمر درد کمک کنیم ؟

سالانه میلیون‌ها نفر به کمردرد دچار می‌شوند که معمولا به خاطر کم‌تحرکی و یا فشار زیاد به کمر بروز می‌‌کند و به نظر می‌آید این وضعیت راه چاره‌ای برای درمان باقی نگذاشته، ولی اینطور نیست. راه‌های درمان زیادی از مصرف دارو گرفته تا عمل جراحی وجود دارد.

کنترل عصبانیت با ورزش

هیچ یک از ما نمی تواند ادعا کند که تابحال عصبانی نشده است. احساس خشم وعصبانیت مانند هر احساس دیگری طبیعی است ولی هنگامی که کنترل آن از دست برود، می‎‏تواند مشکلاتی را ایجاد کند؛ مشکلاتی در محل کار، ارتباطات فردی و زندگی. ولی راهکار آن چیست؟ با ما همراه باشید.

فواید ماساژ سینه (آموزش تصویری ماساژ سینه)

سلامت و زیبایی سینه ها در زنان نقش مهمی در ایجاد اعتماد به نفس آن ها دارد. با استفاده از ماساژ جادویی مراکز حساس واکنشی، میتوانید سینه هایی زیبا و متناسب داشته باشید.

ماساژ سوئدی چیست و فواید آن کدامند؟

ماساژ دادن از همان زمان خلقت انسان وجود داشته به عنوان مثال زمانی که عضوی از بدن اسیب یا ضربه می بیند سریعا با لمس آن قسمت درد آن قسمت کاهش می یابد پس ماساز دادن همان لمس کردن است. همان طور که می دانید ماساژ دادن شکل ها و روش های مختلفی دارد. ماساژهای ديگر من جمله ماساژ ورزشی، ماساژ بافت عمیق و ماساژ آروماتراپی برگرفته از ماساژ سوئدی هستند.

ورزش برای درمان یبوست به روش خانگی

یبوست یکی از رایج ترین مشکلات گوارشی است و اعلب اشخاص برای درمان آن راه حل های مختلفی را امتحان می کنند، انجام چند تمرین ورزشی ساده کمک زيادي به درمان این مشکل خواهد کرد.

آب‌ درمانی در استخر چیست و چه مزایایی دارد؟

آب درمانی یک شیوه درمانی است که سلامت و تندرستی اشخاص را بهبود می بخشد. آب درمانی یک وسیله ضروری توان بخشی برای مدیریت دردهای مزمن و آسیب دیدگی ها شمرده می شود. به جای استفاده از تمرین های رایج ورزشی، با بهره گیری از تمرین های خاص مبتنی بر آب درمانی، بسياري از بیماری های حاد و مزمن پزشکی را میتوان با این شیوه مدیریت نمود.

هر آنچه باید درباره ورزش معلولین بدانید

نیاز به ورزش و تأثیر سلامتی آن در افراد معلول بسیار بیشتر از افراد سالم احساس می‌شود. ورزش معلولین را به سطح جامعه می‌کشاند و آنان را مستقل می‌سازد، امروزه افراد معلول در سطح وسیعی در فعالیتهای اجتماعی و مسابقات شرکت دارند و هویت خود را به جامعه شناسانده‌اند.

چند ورزش مفید برای زانو درد ()

این روزها تعداد زيادي از مردم با درد زانو دست و پنجه نرم ميکنند. زانو درد یکی از اختلالات معروف است که میتواند چه براي آدم های پیر و چه براي جوانان و حتی بچه ها اتفاق بیفتد. این درد اکثر به علت ساییدگی و اسیب مفصل های زانو رخ ميدهد. شدت درد زانو هم بنا به اسیب، متغیر است. جدا از هزینه های سرسام آوری که براي درمان زانودرد و عمل زانو وجود دارد، درصورتی که زانودرد بموقع درمان نشود، در طولانی مدت اثرات نامطلوبی باقی می گذارد.

8 ورزش ساده برای کمردرد! ()

گاهی هنگامی که از خواب بیدار می شوید، ناگهان درد شدیدی در ناحیه کمر حس نموده و نمی توانید حرکت کنید. این اتفاق امکان دارد براي هر کسی پیش بیاید، ولی راه چاره چیست؟

ورزش های مناسب کار با کامپیوتر

درصورتی که زیاد پشت کامپیوتر می نشینید باید به سلامت خویش بیش تر اهمیت بدهید هم مواظب سلامت خویش باشید و هم به خوش اندام بودن خویش اهمیت بدهید، در این مطلب ورزش های مناسب هنگام کار کردن با کامپیوتر را براي شما آماده کرده ایم.

چگونه درد در قسمت پایینی کمر را درمان کنیم ؟

درد در قسمت پایینی کمر عبارت است درد در قسمت پایینی کمر معمولاً ناشی از گرفتگی عضلانی . این درد اغلب با سیاتیک (دردی که از کمر به باسن و از آنجا به پا تیر می کشد) همراه است .

تمرین های ورزشی کارآمد برای تقویت ریه

احتمالا هیچ وقت به مهم بودن حجم ریه هایتان فکر هم نکرده باشید! حجم ریه همان اندازه هوایی هست که ریه ها میتوانند براي مدت کوتاهی داخل خودشان نگه داشته و سپس خارج کنند.

در رفتگی مدام شانه و ورزش های مناسب آن

شانه متحرک ترین مفصل بدن است. این مفصل میتواند در خيلي از جهت ها بچرخد ولی همین خصوصیت باعث ميشود احتمال در رفتگی مفصل هم بیشتر از مفصل های ديگر شود. پایداری مفصل شانه عمدتا به به وسیله بافت هایی که در نزدیکی مفصل موجود است تأمين ميشود . کپسول مفصلی و لیگامان ها و عضلات پیرامون مفصل، سر استخوان بازو را در سر جایش در درون حفره گلنوئید استوار نگه می دارند.

درمان خار پاشنه با ورزش

خار پاشنه یکی از رایج ترین دردهای ناحیه پاشنه پا میباشد . این خار که از جنس کلسیم میباشد سبب کشیدگی فاشیای کف پا شده و این کشیدگی سبب درد در آن ناحیه ميشود .

آیا ورزش باعث کاهش نشانه های آلزایمر می‌شود؟

ورزش منظم تا حد زيادي میتواند از اشخاص در برابر بیماري آلزایمر مراقبت کند. ورزش در اشخاص مسن علاوه بر سلامت جسم و بدن سبب سلامت روح و روان هم ميشود . از نتیجه تأثير مثبت ورزش بر روح و فکر انسان ها جلوگيري از آلزایمر در سالمندی است. ورزش کردن سبب بهبود گردش خون در فرد به خصوص در سیستم سلول های مغزی و عصبی ميشود که این امر ترشح بهتر و مؤثر تر پروتئین و اسید کولین در این سلول ها را بهمراه خواهد داشت.

درمان فتق شکم با ورزش

فتق( Hernia) عبارت است از بیرون زدن یکی از اعضای داخلی بدن از راه یک نقطه ضعيف یا یک سوراخ در عضلات اطراف آن. به زبان ساده به بیرون زدگیهای غیر طبيعي جدار شکم فتق میگویند.

پیاده‌روی روی چمن با پای برهنه چه فوایدی دارد؟

همه ما می دانیم که پیاده روی براي حفظ سلامت بسیار موثر است. ولی آیا می دانستید که راه رفتن روی چمن در اول صبح فواید بسياري دارد؟ دریافت ویتامین D در پیاده روی با پای برهنه بر روی چمن در صبح بسیار مؤثر است. دریافت این ویتامین به شما براي داشتن استخوان های سالم و دوری از انواع بیماري کمک ميکند .