چه چیزهایی باعث میشود لاغر نشوید؟

وقتی که شما آغاز به گرفتن رژیم غذایی می کنید، وزن بیشتری را که باید از دست بدهید، کاهش وزن اولیه در طول چند هفته نخست کاهش می یابد.

مسابقهٔ ارابه‌رانی

ارابه رانی یکی از محبوب ترین ورزش ها در یونان باستان، امپراتوری روم، و امپراتوری روم شرقی بود. این رقابت ورزشی هم برای سواران و هم برای اسب ها پرخطر بود چرا‌که مسابقه های معمولاً منجر به جراحت های شدید و حتی مرگ می شد. با این حال این خطرها به علاقه و شوق تماشاچیان می افزود.

پهن شدن شانه ها با ورزش

حقیقت این است که تناسب عرض شانه ها و طول دستها در داشتن اندام زیبا از اهمیتی فوق العاده برخوردار است. طول دستهای ما ثابت است و روشی برای افزایش یا کاهش طول آن ها به صورت طبیعی نداریم. بنابراین برای رسیدن به تناسب بین طول دستها و عرض شانه ها تنها می توانیم بر روی شانه هایمان کار کنیم.

ورزش پرش ارتفاع

پرش ارتفاع یکی از رشته های ورزش دو و میدانی است که در آن ورزشکاران باید از روی یک میله افقی که در ارتفاع مشخصی گذاشته شده است، بدون کمک گرفتن از هر گونه وسیله ای پرش کنند. این ورزش از زمان بازي های المپیک یونان باستان وجود دارد. در طول قرن ها ورزشکاران با بهبود تکنیک ها، این ورزش را به صورت امروزی درآورده اند.

آیا عصبانیت باعث چاقی می شود ؟

طبیعی است که گاهی اوقات عصبی شویم ولی دائم عصبی بودن برای بدن زیان آور است یکی از این زیان ها چاق شدن است که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

آشنایی با ورزش گرانقیمت آفرود

این روزها آفرودسواری بعنوان یک ورزش شناخته شده و به اعتقاد بسياري گران ترین ورزش دنیاست ولی همین ورزش باتوجه به همه دردسرها و هزینه هایش، تب و تاب شدیدی در بین جوانان ایجاد نموده است. در ادامه با “ورزش آفرود” بیشتر اشنا خواهید شد.

بازی سنتی هفت سنگ /قوانین و نحوه بازی

هفت سنگ، تمرین همکاري است، تمرین مسوولیت پذیری، تمرین این که بچه ها بدانند بدون همکاري با هم همیشه بازنده هستند و خطای یک نفر همه زحمت های یک گروه را بر باد می دهد. هفت سنگ، تمرین ساختن بعد از فرو ریختن است. تمرین تمرکز داشتن در هیجانات و فشارهای زندگی است.تمرین سرعت عمل، دویدن و مبارزه برای پیروزی. هفت سنگ تمرین زندگی اجتماعی است.

علت بزرگ شدن شکم با بالا رفتن سن و درمان آن

در مرحله های بالا رفتن سن، توانایی بدن برای سوزاندن چربی کاهش می یابد. نتیجه تحقيقات نشان می دهد فعالیت یکی از دو گونه چربی که در بدن وجود دارد کم تر شده و مانع از آن می شود که چربی های گروه ديگر به خوبی بسوزند. از این جهت شکم، بزرگ می شود. زمان که سپری می شود و سن و سال افزایش می یابد چربی ها زیر پوست تلمبار میشوند و به همین علت بسختی میتوان از شرشان خلاص شد.

تمریناتی برای کاهش وزن

محققان و وزنه برداران به شدت از تئوری استفاده از وزنه های نسبتاً سنگین به همراه تکرارهای پایین به منظور افزایش عضله و قدرت، حمایت می‌کنند. هر چند، اگر قصد دارید که عضلات بزرگتری بسازید به جای آن که دیگران را در سالن وزنه برداری با مقدار وزنه ای که بلند می‌کنید تحت تأثیر قرار دهید، پس شاید بهتر است که کمی از تعداد وزنه‌ها کم کنید و این مقاله را تا انتها بخوانید.

ورزش بیس جامپینگ چیست ؟

بیس جامپینگ یا پرش از ارتفاع بدون طناب پرخطر ترین ورزش در فهرست ورزش های پرخطر دنیاست. با بیس جامپینگ بیشتر اشنا شوید.

ورزش کراس ترینینگ چیست؟

کراس ترینینگ یک سیستم تمرینی بسیار مؤثر است، خواه درصدد عضله سازی یا کاهش وزن باشید، کراس ترینینگ میتواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند. کراس ترینینگ، سیستم تمرینی پیچیده است که از عناصر حرکات ورزشی، ژیمناستیک، وزنه برداری و تمرین قدرتی استفاده می کند. این عناصر، با یکدیگر برای ایجاد یک سیستم تمرینی جدید که کارامد، چالش برانگیز و متغیر است ترکیب می­ شوند.

انجام حرکات ورزشی کاردیو در منزل

به کاربستن تمرین های کاردیو در خانه، ایده بسیار جالبی است که هم به آسانی بتوانید در خانه خود ورزش کنید و هم در وقت و هزینه صرفه جویی نمایید.

فواید هیدروجیم (ورزش و بدنسازی در آب) برای چه افرادی مناسب هست؟

هر نوع ورزشی برای تندرستی موثر است و ورزش هایی که در آب انجام میشوند هم امتیازها زيادي برای تندرستی دارند. هنگامی که شما در آب هستید، بدن شما تقریباً 90 درصد سبک تر احساس می شود. یعنی تاثیری که ورزش در آب روی بدن تان دارد، مشابه تاثیری که ورزش در خشکی روی بدن تان می گذارد نیست. همچنین، ورزش کردن در آب، نوعی استراحت دربرابر روتین خسته کننده ی باشگاه است.

نکات مهم در تمرینات بدنسازی بانوان

طبق نظر شورای ورزشی آمریکا ، بانوان قابلیت ساختن عضلات به اندازه یکسان را ندارند. ژنتیک در این زمینه نقش کلیدی ایفا می کند. برای مثال ، بانوانی که ساختار بدن میان گونه ( وابسته به حد فاصل میان آبگونگی و بلورگونگی ) دارند و بدنی عضلانی دارند ، دارای مزایای درون سازه و برون دیس بیشتری هستند.

اهمیت توجه و تمرکز در ورزش و راههای افزایش تمرکز

تمرکز یکی از مهم ترین اصول مورد تأکید در روانشناسی ورزش است. بدون داشتن تمرکز مؤثر، ورزش‌کار به جای نکات حیاتی به موردهای غیر مهم توجه می کند و دچار حواس پرتی می شود. برای رفع این مشکل، متخصصان روش های متعددی را برای بهبود تمرکز در ورزش ابداع کرده اند.

ورزش هایی راکه میتوان در خانه بدون مربی انجام داد

نداشتن وقت کافی از جمله معضلاتی است که افراد برای رفتن به باشگاه و ورزش کردن با آن روبه رو هستند. بنابراین در این مقاله قصد داریم در مورد ورزش در خانه بدون تجهیزات با شما صحبت کنیم. با این راهکارها شما امکان این را دارید تا بدون هرگونه وسایل ورزشی و تجهیزات خاص، به تمرینات ورزشی بپردازید و به تناسب‌اندام دست یابید.

آموزش تصویری شنا پادوچرخه

در ورزش شنا پای دوچرخه به حرکتی گفته می شود که با کمک آن شناگر میتواند بصورت عمودی در آب قرار بگیرد در حالیکه قدری از صورتش از آب بیرون باشد. به این ترتیب شناگر قادر خواهد بود که عمل تنفس را انجام بدهد و از فرورفتن کامل بدن خویش به زیر آب جلوگیری کند، ولی در هیچ جهت خاصی هم حرکت نکند.

۵ گام تا داشتن یک شکم صاف و تخت!

آیا می‌دانید امکان اینکه دائما در حال خوردن باشید و با این حال باز هم شکمی صاف و زیبا داشته باشید هم وجود دارد؟ ممکن است تمرینات ورزشی موضعی شکم مثل انواع کرانچ، برای ساخت و تقویت عضلات مناسب باشد اما نمی‌تواند در سوختن چربی‌های زائد خیلی موثر و تاثیر‌گذار باشد.اگر شما هم تصمیم دارید خوش‌اندام باشید و لذت داشتن یک شکم صاف و بدون چربی را تجربه کنید مطلب امروز ما را از دست ندهید.

میزان مصرف کالری در پیاده روی – دویدن – طناب زدن – شنا – تردمیل

میزان مصرف کالری در پیاده روی – دویدن – طناب زدن – شنا – تردمیل – بوکس – بالا رفتن از پله ها و .. را در ادامه شرح خواهیم داد اگر می خواهید با میزان مصرف کالری روزانه تان بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید میزان مصرف کالری در پیاده روی بسیار زیاد بوده و بهترین ورزش برای لاغری است. برای افزایش میزان مصرف کالری بیشتر می‌توانید فعالیت‌ها و ورزشهای خود را با شدت بیشتری انجام دهید. به طوری که می‌توانید با انجام یک دقیقه فعالیت شدید دو برابر زمانی که یک فعالیت نسبتا شدید انجام می‌دهید کالری بسوزانید. فعالیت نسبتا شدید فعالیتی است که شما در حین انجام آن می‌توانید به راحتی صحبت کنید، ولی در فعالیت شدید به دلیل تنفس سریع‌تر امکان راحت صحبت کردن برای شما وجود ندارند.

۶ پیشنهاد عملی برای حفظ وزن مطلوب

میل رسیدن به وزن ایده آل یک انگیزه عالی برای ورزش کردن محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند هدف شما چربی سوزی و یا اضافه کردن چند کیلو عضله به بدنتان باشد، همین هدف است که باعث می‌شود شما به باشگاه بروید و رژیم‌های غذایی سخت را دنبال کنید.

دلایلی برای انجام مدیتیشن

مدیتیشین یا مراقبه یکی از روش های آرام کردن جسم و ذهن به کمک تمرکز کردن است که با عنوان ریلکس کردن نیز در میان مردم شناخته می شود. روش های انجام دادن مدیتیشین و مراقبه بسیار متنوع است و در مناطق مختلف جهان حتی از روش های ریلکس کردن برای درمان کردن بیماری های سخت روحی و همچنین جسمی استفاده می کنند.