معرفی رشته تایدو

تايدو (Taido) يک هنر رزمي ژاپني است. اين هنر رزمي توسط روح قديمي سامورايي ها و تفکرات آنها تحت تأثير قرار گرفته اما امروزه براي رسيدن به همه اهداف و دستيابي به احتياجات جامعه مدرن بشري مورد استفاده قرار مي گيرد.

ورزش بدنسازی چیست ؟ انواع و فواید این ورزش

بدن سازی، پرورش اندام یا زيبايي اندام( به انگلیسی:Bodybuilding) ورزشی است که در آن شخص بدن ساز با به کاربستن تمرینات گوناگون قدرتی و استقامتی بر روی عضلات خویش، همچنين تغذیه مطلوب و اما استراحت کافی به ساخت بدنی حجیم، کات شده و متناسب مبادرت می ورزد.

ورزش های افزایش قد

داشتن قامتی بلند و خوش ترکیب قطعاً خوبی های خاص خود را دارد. زیرا نه تنها سبب ميشود لباس به تن تان بهتر بنشیند بلکه اعتماد به نفس تان را هم تقویت ميکند .

رقص باله برای کودکان چیست و مزایای آن کدامند؟

حتماً اسم رقص باله( ballet) را شنیده اید. رقصی بی همتا و زیبا که به علت خصوصیت هایی که دارد، میتواند بعنوان یک ورزش حرفه ای شناخته شود و قابلیت های ویژه ای را از سوی رقصنده ها به نمایش بگذارد.

معرفی رشته ورزشی رزمی کاپوئرا‏

کاپوئرا( به پرتغالی:Capoeira) یک هنر رزمی برزیلی است که عناصری از رقص، اکروبات و موسیقی را ترکیب نموده و گاهی بعنوان یک بازي شناخته ميشود .

ورزش رزمی وینگ چون

وینگ چون( به چینی::咏春拳) یکی از سبک های ورزش رزمی چینی،« کونگ فو» میباشد . این سبک دارای فلسفه ویژه و عمر حدوداً ۳۵۰ ساله هست و بیش تر بر روی مبارزه به کمک ذهن، حس، روح و جسم تأکید دارد.

فرمول محاسبه کالری ها

کالری واحد انرژی میباشد که بدن براي انجام فعالیت های روزانه خود آنها را مصرف ميکند. کالری که شما از غذا دریافت می کنید انرژی مورد نیاز بدن را تأمين ميکند. نیاز روزانه اشخاص به کالری باتوجه به سن، قد، وزن، جنسیت، چربی و توده بدن و فعالیت روزانه متغیر میباشد .

رشته ی رزمی ووینام چیست ؟ تاریخچه سبک ووینام و رده های کمربند در ووینام

ووینام ورزشی که اصل اساس آن هم نرم و هم سخت بوده. حاوی اموزش جسمی و همچنين ذهني. استفاده از نیرو و عکس‌العمل رقیب. ووینام همچنين شامل دست، ارنج، ضربات، فرار و تکنیک های حمله و دفاع میباشد و همچنين مثل مبارزه و کشتی سنتی است. طيف وسیعی از تکنیک های این ورزش شامل مشت زدن، لگد زدن و غیره و همچنين انواع، کشتی، شمشیر، هیأت، تبر، فن تاشو و دیگر تکنیک ها است.

توصیه هایی برای کسانی که ورزش می کنند؟

براي تشخیص اینکه بی اندازه ورزش می کنید یا درگیر تمرین های ورزشی شدید می شوید باید دیدی بالاتر از کمیت ورزش خود داشته باشید. ورزش نباید شبیه یک ابزار شکنجه در نظر گرفته شود و در این بین، همه چیز به درک شما از انگیزه ها ، طرز فکر و شرایط بدنتان بستگی دارد.

رشته ورزشی کوک سول وان

کوک سول وان،( 국술원) مجموعه هنرهای رزمی باستانی مدرن کره است که در سال ۱۹۵۸ به وسیله سو این هیوک سازمان یافته شد. وی در سال ۱۹۶۱ تشکیلات سازمانی کوک سول را معرفی کرده و آن را کوک سول وان( انجمن هنرهای رزمی سنتی کره) نامید.

تغذیه قبل و پس از ورزش

تغذیه در ورزش یکی از مهم ترين مسائلی است که شما ورزشکاران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند، به ویژه تغذیه قبل و بعد از ورزش به دلیل آن که یک برنامه ورزشی مناسب و تمرین های سخت تنها نمی تواند عامل موفقیت شما باشد.

کشتی آلیش چیست و چه قوانینی دارد؟

آلیش در زبان فارسی به معنی مبایعه و در زبان ترکی به معنای شروع کردن و گرفتن می‌باشد که به عنوان یک نام بر روی یک نوع کشتی محلی نهاده شده که به آن کشتی با شال هم می‌گویند.

کوچک کردن سریع باسن و ران با 5 تمرین ساده!!

باسن و ران یکی از قسمت هایی از بدن است که علاوه بر شکم، به سرعت دچار چاقی ميشود . از آن جایی که ورزش یکی از موثرترین شیوه های لاغري به شمار میرود ، جهت کوچک کردن باسن و ران هم میتوان از تمرین های ورزشی موثری بهره گرفت.

تناسب اندام در نوزادان

اغلب پدر و مادرها از لاغری بچه‌هایشان شکایت دارند؛ این در حالی است که بعضا متخصص با اندازه‌گیری وزن می‌فهمد وزن بچه مشکلی ندارد. اما کمتر مادر یا پدری هستند که برای اضافه وزن کودکشان ابراز نگرانی کنند و گاهی کودکشان را در چنین شرایط جسمانی سالم‌تر می‌دانند.

نحوه طناب زدن صحیح با تمرینات ساده

طناب زدن یکی از ورزش های هوازی است. این ورزش با کم ترین هزینه بيش ترین نتيجه را میتواند نصیب تان بکند. کافیست یک طناب داشته باشید و روی سطح مناسبی مشغول به انجام حرکت طناب زدن شوید. ولی شیوه درست طناب زدن را آیا میدانید؟

کشتی کج چیست و قوانین آن شامل چه چیزهایی می شود؟

کشتی کج یا حرفه ای( به انگلیسی:Professional Wrestling) یک ورزش حرفه ای و ترکیبی از رقابت( هنگام مسابقه ها) و نمایش( قبل از مسابقه ها) است. در این رشته عناصری از کشتی کج و بعضاً سناریوهای گوناگون بین کشتی گیرها به چشم می خورد. در کشتی کج فوت و فن گلاویزی و ضربات مختلفی اجرا میشود که از انواع کشتی و شیوه های جنگي در سراسر دنیا برداشت شده اند.

آیا ورزش میتواند باعث سقط جنین شود؟

مضرات و فواید ورزش در دوران بارداری و همچنین انتخاب ورزش مناسب دغدغه بسیاری از مادران باردار است. در دوران بارداری نتایج شگفت انگیزی دارد. به طور نمونه، به تثبیت وضعیت خلق و خو کمک کرده، خواب را بهبود می بخشد، دردها، مشکلات و سختی های دوران بارداری را کاهش می دهد.

کشتی فرنگی چیست و قوانین آن کدامند؟

کشتی فرنگی یکی از سبک های ورزش کشتی است که در سدهٔ ۱۹ ميلادي در فرانسه ابداع شد و اگرچه نام گِرِکو- رومن" grico- roman( یونانی- رومی) براي آن برگزیده شد، ولی قبل از قرن نوزدهم تمرین نمی شد، چراکه کشتی یونانی ها و رومی های قدیم بیش تر به کشتی ازاد شباهت داشت.

آشنایی با وسایل ورزشی پارک و نحوه استفاده از آنها

یک راه افزایش تحرک و فعالیت ورزشی، استفاده از محیط پارک ها و فضای سبز، خصوصا وسایل کمک ورزشی موجود در آن ها است که باتوجه به نصب آن ها در فضای باز و سبز پارک و قابلیت استفاده گروهی از آن ها، استفاده از این چنین وسیله ها را با استقبال شهروندان روبرو ساخته است.

نکاتی درباره ورزش زنان

ورزش زنان شامل تمامی مسابقه های خاص زنان چه در شکل حرفه ای، اماتور یا ورزش همگاني در تمام رشته های ورزشی ميشود . مشارکت زنان در ورزش درقرن بیستم ميلادي، به خصوص در اواخر آن افزایش چشمگیری یافت. این افزایش تحت تأثیر تغييرات فرهنگی جامعه بود که بر برابری جنسیتی تأکید داشت.

تمرین تاباتا چیست ؟ فواید تمرین های تاباتا

تمرین تاباتا به وسیله یک دانشمند ژاپنی به نام Izumi Tabata و تیم تحقیقاتی وی در موسسه ملي فیتنس و ورزش در توکیو کشف شد. دکتر Tabata و همکارانش تحقیقی بر ۲ دسته از ورزشکاران انجام دادند. دسته نخست تمرین با شدت متوسط و دسته دوم تمرین های با شدت بالا را انجام دادند.